Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (198)Книжкові видання та компакт-диски (327)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*423.122$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Долгих Л.М. 
Вплив статеворольових стереотипів на кар'єрні домагання молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Л.М. Долгих ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 14 с. — укp.

Досліджено вплив статеворольових стереотипів на кар'єрні домагання студентської молоді. Проаналізовано суть професійної самореалізації особистості. Надано соціально-психологічне визначення феномену кар'єри та його складових, відповідно до чого виокремлено типи кар'єрних домагань і стратегії їх реалізації. Розкрито зміст статеворольових стереотипів, притаманних українському суспільству. Теоретично обгрунтовано модель гендерної специфіки професійної самореалізації особистості. Розглянуто суб'єктивні перспективи даної самореалізації студентської молоді. Проведено порівняльний аналіз рівня кар'єрних домагань і стратегії їх реалізації у чоловіків і жінок. Запропоновано процедуру діагностування статеворольових стереотипів і стереотипності гендерної ідентичності студентів вищих навчальних закладів. З використанням цієї процедури досліджено статеворольові стереотипи студентської молоді та доведено їх вплив на кар'єрні домагання чоловіків і жінок, а також розкрито специфіку цього впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + С5*423.122*332.1-723.5 + С40(4УКР) + С5*342*151.411 +
Шифр НБУВ: РА348547

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Чутова Н. П. 
Впливовість мас-медіа на формування ціннісних орієнтацій сучасної української молоді (на прикладі Дніпропетровського регіону): автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Н. П. Чутова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Уточнено поняття "ціннісні орієнтації" та виявлено їх об'єктивні особливості. Розвинуто положення про те, що сучасна молодь є об'єктом впливовості мас-медіа та глобальних транснаціональних інформаційних структур та є самостійним суб'єктом-носієм певних цінностей та ціннісно-мотивованої суспільної діяльності. Вперше розглянуто періодизацію етапів розвитку мас-медіа в Україні й обгрунтовано неоднозначність їх впливовості на формування ціннісних орієнтацій сучасних молодих людей. Здійснено типологізацію груп молоді за сприйняттям мас-медіа за критеріями: ступеня довіри до ЗМІ, рівня соціалізації та ступеня формування стилю життя - опоненти, апологети, індиференти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612 + С5*676 + С5*423.122
Шифр НБУВ: РА374519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сторожук Р.П. 
Державна молодіжна політика в контексті європейського вибору України: механізми реалізації: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Р.П. Сторожук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні вітчизняні та світові тенденції щодо реалізації державної молодіжної політики, з урахуванням яких розроблено концептуальну модель для України та механізм її реалізації в контексті європейського вибору. Розкрито сутність державної молодіжної політики, виявлено її особливості, висвітлено здобутки та недоліки. На підставі вивчення особливостей реалізації молодіжної політики у країнах Європи та сучасних можливостей України запропоновано визначення європейських стандартів даної політики. Наведено рекомендації щодо впровадження в Україні позитивного зарубіжного досвіду використання механізму реалізації молодіжної політики за умов європейського вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + С5*423.122 +
Шифр НБУВ: РА354318

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Струніна В.М. 
Етносоціальні установки студентської молоді у структурі міжособистісної взаємодії: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / В.М. Струніна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до вивчення етносоціальних установок за умов поліетнічного середовища у зарубіжній і вітчизняній психологічній літературі. Визначено основні проблеми вимірювання етносоціальних установок. Одержано нові емпіричні дані, що поглиблюють уявлення про особливості етносоціальної установки та її місце у структурі соціальної ідентичності. Визначено роль етносоціальної установки у структурі міжособистісних стосунків за умов поліетнічного середовища. Установлено взаємозв'язок між параметрами етносоціальних установок молоді та змістом і структурою міжособистісних стосунків за умов поліетнічного середовища. Виявлено особливості етносоціальних установок представників основних етноконтактних груп Криму. Проаналізовано соціально-психологічні чинники етносоціальних установок. Визначено параметри міжособистісної взаємодії представників молоді етноконтактних груп Автономної Республіки Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю958 + С5*423.122*332.1 +
Шифр НБУВ: РА350426

Рубрики:

      
5.

Бурова Г. В. 
Життєві стратегії студентської молоді з функціональними обмеженнями здоров'я: соціологічні аспекти: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Г. В. Бурова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми формування та вибір життєвих стратегій молоді з функціональними обмеженнями здоров'я. Вперше обгрунтовано професійно-орієнтовану життєву стратегію студентської молоді з функціональними обмеженнями здоров'я та визначено фактори, що її зумовлюють. Висвітлено дискримінаційний характер соціокоду особи з інвалідністю як структурного компоненту формування її життєвих стратегій з урахуванням обмежених можливостей в процесі реалізації її особливих потреб. Вдосконалено поняття "життєві стратегії", "інклюзія", "адаптація молоді з функціональними обмеженнями". Визначено специфіку соціальної адаптації молоді з функціональними обмеженнями здоров'я, а також позитивну динаміку у ставленні здорового оточення до осіб з інвалідністю у континуумі від дискримінації до сприйняття на рівних правах. Розкрито поняття "інтеграційно-адаптаційний потенціал особи", яке позначає сукупність психофізичних, соціокультурних, економічних та інших ресурсів особи. Надано принцип аксикреації з метою підвищення самооцінки, комунікабельності, соціальної компетентності осіб з вадами здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122*332.1-723.4 + С5*421.251
Шифр НБУВ: РА376906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Яковенко А.В. 
Особливості освітніх мотивацій студентської молоді в умовах трансформації українського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.В. Яковенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі значного емпіричного матеріалу виявлено та досліджено найбільш характерні для сучасного студентства освітні мотивації, причини прояву протиріч, що виникають у період навчання внаслідок недостатніх можливостей системи вищої освіти їх задовольнити. Проаналізовано роль нових чинників, що значною мірою впливають на діяльність вищої школи як соціального інституту (формування системи недержавних вищих навчальних закладів (ВНЗ), введення практики платного навчання, диференціації форм навчання - бюджетної та контрактної в державних ВНЗ, стрімкого росту новітніх інформаційно-комунікаційних технологій та ін.). Надано оцінку економічних факторів, що безпосередньо та опосердковано обумовлюють особливості освітніх мотивацій, зокрема: безробіття, в тому числі серед дипломованих спеціалістів; криза в окремих напрямках промисловості; недостатній рівень фінансування вищої освіти тощо. Визначено напрямки щодо збалансування освітніх мотивацій української молоді та сучасних і перспективних потреб українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122 +
Шифр НБУВ: РА322793

Рубрики:

      
7.

Кліманська М.Б. 
Психологічні чинники схильності молоді до соціального утриманства: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / М.Б. Кліманська ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розкрито сутність поняття соціального утриманства як специфічного ставлення до суспільства та інших людей, що проявляється в установках особистості ("всі мені винні") та її поведінці ("вимагаюча" поведінка). Проаналізовано на теоретичному рівні соціально-психологічні чинники формування соціального утриманства: психологічні особливості політичного устрою, економічні чинники та характер взаємин у сім'ї. Визначено й емпірично підтверджено психологічні чинники соціального утриманства: низький рівень розвитку особистісної зрілості, низька здатність до емпатії, суперництво як спосіб вирішення конфліктної ситуації, домінуючі ціннісні орієнтації - матеріально забезпечене життя, розваги, байдужість до інших людей. Запропоновано шляхи корекції соціального утриманства. Наведено результати застосування тренінгу зниження рівня схильності до соціального утриманства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.103 + С5*423.122*332.1 +
Шифр НБУВ: РА349961

Рубрики:

      
8.

Кравцов С. О. 
Соціальна адаптація випускників професійно-технічних навчальних закладів до ринку праці: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / С. О. Кравцов ; НАН України, Ін-т соц. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан системи професійно-технічної освіти (ПТО) у різних країнах та в Україні зокрема. Розроблено класифікацію різних систем ПТО. Запропоновано створення цілісної системи узгоджених дій з боку суб'єктів, причетних до відтворення робочої сили. Надано пропозиції щодо укрупнення певних робітничих професій для підвищення конкурентоспроможності робітників. Дістав подальшого розвитку процес систематизації взаємодії органів державної влади у сфері праці, освіти й об'єднань роботодавців з питань, пов'язаних з підготовкою робочої сили.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122*332.1-213.1
Шифр НБУВ: РА380250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Довгополюк В.О. 
Соціальна девіантність у молодіжному середовищі: передумови, різновиди та регулятиви: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.О. Довгополюк ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "соціальна девіантність", встановлено передумови її виникнення у молодіжному середовищі, охарактеризовано підходи щодо диференціації найбільш поширених сучасних різновидів даного явища. Визначено місце молодіжного середовища у соціальній структурі суспільства, розглянуто соціальні регулятиви його девіантності та їх особливості за умов нестабільного економічного і політичного розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.12 + Ю936.2-81 + Х883.52 + С5*36 + С5*423.122 +
Шифр НБУВ: РА329421

Рубрики:

      
10.

Щудло С.А. 
Соціальний механізм адаптації молоді до ринкових умов (регіональний аспект): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / С.А. Щудло ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено регіональні особливості соціального механізму адаптації молоді до ринкових умов. Викладено теоретико-методологічні основи дослідження соціальної адаптації. Доведено, що успішність соціальної адаптації залежить від ефективності соціального механізму даного процесу, який є системою зовнішніх та внутрішніх регуляторів поведінки суб'єкта в процесі соціальної адаптації. Проаналізовано структуру регіонального соціального механізму адаптації молоді на основі значного емпіричного матеріалу. Основними елементами даного механізму є культура - суспільні, групові та індивідуальні цінності та норми; агенти адаптації - соціальні інститути (сімейні, освітні, трудові, управлінські тощо), які сприяють включенню молоді у нове соціальне середовище; умови життєдіяльності; поведінка молоді. Регіональні особливості соціального механізму адаптації молоді сформовано під впливом адаптаційного потенціалу молоді регіону й адаптаційної здатності його соціального середовища. Розглянуто практичні питання регуляції соціальної адаптації молоді, зокрема, запропоновано систему управління даним процесом у регіоні, мета якої полягає у максимальному врегулюванні адаптаційного потенціалу молоді з адаптаційною здатністю соціального середовища регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122.2 + У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА310831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Морозова Л.П. 
Соціальні механізми формування цінностей молоді в перехідний період: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Л.П. Морозова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Вперше у вітчизняній філософії проведено теоретико-методологічне дослідження цінностей та ціннісних орієнтацій у період трансформації суспільства, у межах якого розглянуто перехідність як специфічну рису молоді. Відзначено, що емпірична база вивчення проблеми "соціальні механізми формування цінностей молоді в перехідний період" дозволяє розглянути її як самоорганізаційну систему у кризових ситуаціях. Проаналізовано актуальні питання формування нової системи цінностей і ціннісних орієнтацій молоді, спрямованих на демократичні перетворення в країні. Встановлено, що процес сутнісних трансформацій суспільних цінностей триває, виникають нові соціальні структури та зазнають змін існуючі, що впливає на підвищення вимог особистості як суб'єкта соціального буття. Обгрунтовано доцільність створення нових моделей соціальної та політичної поведінки та побудови власної системи цінностей за допомогою соціальних механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*42 + Ю952.14 + С5*423.122*332.1-723.4*122.6 +
Шифр НБУВ: РА343382

Рубрики:

      
12.

Чернецька Ю.І. 
Соціально-педагогічні умови адаптації старших підлітків у загальноосвітніх санаторних школах-інтернатах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Ю.І. Чернецька ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено соціально-педагогічні умови адаптації старших підлітків у загальноосвітніх санаторних школах-інтернатах (ЗСШІ). Проаналізовано специфіку діяльності, характеристики й особливості ЗСШІ, визначено сутність поняття "адаптація старших підлітків до ЗСШІ". Уточнено наукові уявлення про ЗСШІ як соціально-педагогічні заклади компенсувального типу, що надають вихованцям необхідне лікування, базову середню освіту, допомагають соціалізуватися. Досліджено вплив зовнішнього та внутрішнього середовища ЗСШІ на формування особистості старшого підлітка. Зроблено висновок, що успішна адаптація старших підлітків до ЗСШІ відбувається за умов індивідуалізованої соціально-педагогічної допомоги старшим підліткам у процесі їх адаптації на підставі інтеграції зусиль медико-психолого-педагогічного персоналу та батьків; сприяння взаємодії старших підлітків із середовищем ЗСШІ на основі його збагачення; організації та координації взаємодії страших підлітків з різними соціальними інститутами. Розроблено технологію реалізації визначених соціально-педагогічних умов адаптації старших підлітків у ЗСШІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.3 + Ч421.331.2 + Ч312 + С5*148:Ч30 + С5*423.122*332.1-213.1 +
Шифр НБУВ: РА362274

Рубрики:

      
13.

Циганенко Г.В. 
Соціально-психологічні механізми політико-ідеологічного самовизначення молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Г.В. Циганенко ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено та систематизовано соціально-психологічні особливості політичного становлення молоді юнацького віку. З'ясовано специфічні соціально-психологічні механізми, які сприяють самовизначенню в політико-ідеологічній сфері. Розроблено спеціальний психодіагностичний інструмент - опитувальник визначення рівня політико-ідеологічного самовизначення, який сприяє з'ясуванню важливих параметрів соціально-психологічних механізмів. Побудовано рівневу модель політико-ідеологічного самовизначення молоді. Висвітлено вікову динаміку та гендерну специфіку дії соціально-психологічних механізмів політико-ідеологічного самовизначення в ранній і середній юності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1 + Ю951.5 + С5*423.122 +
Шифр НБУВ: РА338740

Рубрики:

      
14.

Глущенко Ю.В. 
Соціологія молоді: процеси концептуалізації в контексті соціокультурних змін: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / Ю.В. Глущенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методологію аналізу процесів конструювання та трансформації практик концептуалізації у просторі вітчизняної соціології молоді у контексті соціокультурних змін. З використанням конструктивістської парадигми та діяльнісно-структурного підходу синтезовано образ соціологічного знання як соціальної конструкції. Продемонстровано "процесуальну стабільність" дослідницьких прктик, в яких опредмечені сенсові та силові відносини у полі. Розроблено методологічну схему аналізу процесів концептуалізації у просторі соціологічної галузі, згідно з якою інтелектуальне виробництво структуровано інтеракціями дослідників, що включені до ендогенних та екзогенних соціокультурних процесів. Проведено апробацію запропонованої методологічної схеми щодо соціології молоді як упорядкованого простору дослідницьких практик, що конституюється соціокультурними процесами реального історико-культурного контексту радянського та пострадянського суспільства. Дану схему реалізовано у самостійних дослідженнях, що дозволило визначити специфіку контексту інституціоналізації вітчизняного соціологічного дискурсу, виявити патерни внутрішніх та зовнішніх інтеракцій, що впорядковують концептуальну активність дослідників у полі соціології молоді. Проведено аналіз культурної ткани соціології молоді: акцентовано плани дискурсу про молодь та сконструйовано практичні схеми як глибинні допонятійнні засади концептуалізації. Визначено якість соціокультурних процесів, що трансформують засади та практики концептуалізації в соціології молоді у ситуації пострадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122 +
Шифр НБУВ: РА341792

Рубрики:

      
15.

Тащенко А.К. 
Специфіка соціалізації учнівської та студентської молоді за умов перехідного суспільства (на матеріалах Криворізького регіону): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / А.К. Тащенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Теоретично осмислено суть специфіки соціалізації учнівської та студентської молоді, що вчиться за умов трансформаційних процесів у сучасному українському суспільстві. Розглянуто соціально-економічні умови як провідний чинник соціальної адаптації та інтеріоризації молоді, що навчається, а також особливості впливу агентів соціалізації на процес соціального становлення молоді за умов трансформації суспільства. Визначено особливості механізму соціалізації молоді, у період зміни суспільних цінностей. Виділено основні соціально-психологічні принципи взаємовідносин молоді з іншими соціальними групами, а також взаємозв'язок внутрішніх і зовнішніх чинників соціалізації молоді. Здійснено типологізацію моделей соціалізації сучасної української молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122*322.1 + С5*421.25
Шифр НБУВ: РА318921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Стручкова-Гуменна Л. Б. 
Становлення громадянської культури студентської молоді (регіональний аспект): автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Л. Б. Стручкова-Гуменна ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення громадянської культури студентської молоді, зокрема, в західному регіоні країни. Розглянуто громадянську культуру як структурний елемент громадянського життя, що виражає рівень зрілості суспільства, здатність забезпечувати загальногромадянські інтереси, форми та механізми вироблення та реалізації спільних рішень, узгоджених дій. Проаналізовано чинники, які впливають на формування громадянської культури студентської молоді. Розкрито специфіку, механізми формування та розвитку громадянської культури студентської молоді. Здійснено теоретичну інтерпретацію й емпіричний аналіз громадянської культури студентської молоді західного регіону країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*122.6 + С5*423.122*332.1-723.1
Шифр НБУВ: РА379634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Приходько Т.В. 
Стилі життя молоді як соціальне явище в умовах сучасного українського буття: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Т.В. Приходько ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено концептуалізацію стилів життя молоді та ідентифіковано основні категорії в контексті аналізу та проблематики відповідних теоретичних положень сучасної соціально-філософської теорії. Визначено критерії дослідження стилів життя молоді через ціннісні преференції та аксіологічні життєві орієнтації, а також вектори самореалізації в соціально-економічний простір українського суспільства або за його межі. Сформовано нові пізнавальні засади соціально-філософського підходу щодо вивчення стилів життя молоді в Україні на сучасному етапі. Удосконалено інструментарій дослідження стилів життя молоді в системі соціальних зв'язків суспільства. Встановлено зв'язки між стилями життя молоді та соціетальними характеристиками сучасного українського суспільства. Розкрито зміст понять "стиль життя" та "молодь", проаналізовано основні тенденції сучасної молодіжної життєтворчості в Україні. Визначено основні типи стилів життя молоді, показано їх здатність відображати стан, рівень досягнень, характер розвитку сучасного суспільства. Встановлено існування зворотного впливу із створенням умов для збільшення питомої ваги певного типу стилю життя молоді для подальшої зміни та покращання ситуації в країні, запропоновано заходи щодо удосконалення державної молодіжної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*35 + С5*423.122 +
Шифр НБУВ: РА351320

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського