Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (265)Книжкові видання та компакт-диски (164)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=КРИВОНОС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Кривоносова О.М. 
Клініко-патогенетичні та терапевтичні аспекти хронічних захворювань гастродуоденальної системи у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.М. Кривоносова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено глибинні механізми патогенезу уражень гастродуоденальної системи у разі інсулінозалежного цукрового діабету (ІЗЦД) та розроблено нові підходи щодо лікування хворих з даною патологією. Вивчено клінічні характеристики та функціональний стан слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК) хворих з діабетичною гастропатією (ДГ), хронічним гастритом (ХГ) і виразковою хворобою дванадцятипалої кишки (ВХДПК) на фоні ІЗЦД. Встановлено типовість виникнення атрофічного гастриту на фоні гелікобактерної інфекції з пригніченням шлункової секреції, а у разі її компенсаторного підвищення виявлено тенденцію до ульцерогенезу у ДПК. Встановлено, що основними патогенетичними моментами уражень шлунка та ДПК у разі ІЗЦД є порушення моторно-евакуаторної функції шлунка, аутоімунна реакція до H. pylori, системна запальна відповідь та оксидативний стрес. Обгрунтовано доцільність призначення антигелікобактерної терапії у поєднанні з метаболічною (еспа-ліпон), прокінетичною (мотиліум) та імунотропною (циклоферон) терапією пацієнтам з ІЗЦД і захворюваннями органів гастродуоденальної системи. Запропоновано комплексний метод лікування даного контингенту хворих, який сприяє відновленню функціонального стану гастродуоденальної системи й оптимізує перебіг ІЗЦД більшою мірою, ніж традиційне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р413.2-3 +
Шифр НБУВ: РА349938

Рубрики:

      
2.

Кривонос Я.В. 
Методологія перекладацької інтерпретації метафоричного концептопростору першотвору (на матеріалі українських перекладів творів англійських та американських романтиків): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Я.В. Кривонос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічні засади перекладацької інтерпретації метафоричного концептопростору першотвору на базі методу концептуального аналізу та категорії концептуальної еквівалентності. На прикладі метафор підкласу "Інтелектуальна сфера людини" у творах англійських й американських романтиків (Дж.Г.Байрона, Дж.Остін, В.Скотта, Е.А.По, Г.У.Лонгфелло та Дж.Ф.Купера) та їх українських перекладах досліджено особливості авторського метафоричного концептопростору та способи перекладу метафори на рівні концептуальної структури. Розроблено методику застосування у перекладознавстві концептуального аналізу як метамови опису емотивно-естетичного та когнітивного потенціалу метафори, засобу підвищення еквівалентності перекладу складних метафоричних образів першотвору та методу визначення функціональних перекладацьких домінант художнього тексту. Поняття еквівалентності доповнено категорією концептуальної еквівалентності. Зроблено порівняння концептуальної організації та когнітивного потенціалу метафорики першотвору та перекладу. Адекватність перекладу переглянуто у контексті теорії множинності інтерпретацій і визначено як еквівалентність першотвору та перекладу на рівні домінанти перекладацької настанови та пов'язаної з нею інформації (предметно-логічної, концептуальної, естетичної).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-318.3 + Ш5(4ВЕЛ)-318.37 + Ш5(7СПО)-318.37 +
Шифр НБУВ: РА356295

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кривонос Р.А. 
Німеччина у структурі європейського співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Р.А. Кривонос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Теоретично узагальнено сучасні наукові концепції системи міжнародних відносин, визначено місце у ній міжнародного співробітництва та його структуру як сукупність соціальних інститутів. З'ясовано, що місце ФРН у постбіполярній Європі визначено тим, що вона одержала засоби структурного впливу на політичну та економічну ситуацію на європейському континенті. Виявлено, що специфіка німецької зовнішньої політики полягає у збільшенні власного зовнішньополітичного потенціалу у межах діяльності у регіональних об'єднаннях і військових союзах, виключивши самостійні політичні стратегії та відмовившись від посилення автономності своїх дій у міжнародній системі (так званий мультилатералізм). Простежено, що особливістю концептуальних засад зовнішньої політики Німеччини на сучасному етапі, попри нові елементи у військовій доктрині країни, залишається використання переважно несилових засобів для реалізації політичних цілей. Доведено, що мультилатералізм як політична стратегія Німеччини відповідає не лише її державним інтересам, а і інтересам інших держав-акторів міжнародної системи, зокрема України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4НІМ)65 + Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА322292

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Кривонос І.В. 
Психологічна структура українського національного характеру: реконструкція за творами художньої літератури: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / І.В. Кривонос ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено теоретичне й емпіричне дослідження проблеми реконструювання психологічної структури національного характеру у контексті гуманітарної парадигми. З'ясовано, що одним з перспективних шляхів розв'язання даної проблеми є звернення до ненаукового етнопсихологічного знання, що міститься у класичних зразках художньої літератури. Показано можливість трансформації такого знання у наукове на основі ідеї просторово-часового континууму етнопсихологічного дослідження, побудовано відповідну модель дослідницького процесу. Вперше з застосуванням коректних методичних прийомів реконструйовано психологічну структуру українського національного характеру, який реалізується у двох версіях - чоловічій і жіночій. Визначено основні типологічні принципи відтворення надперсональної психологічної структури національного характеру на особистісному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю958(4УКР) + Ш5(4УКР)5-34 + Ш5(4РОС)5-34 +
Шифр НБУВ: РА359809

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кривонос Ю.О. 
Селекційні аспекти формування бажаного типу тварин бурої худоби: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.О. Кривонос ; УААН; Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено співвідносну мінливість, фенотипову консолідованість, силу впливу окремих генетичних чинників, успадкованість та характер успадкування живої маси, продуктивних та екстер'єрно-конституціональних ознак тварин української бурої молочної породи. Визначено шляхи консолідації української бурої молочної породи з умовною кровністю 60 - 87 % швіцької породи північноамериканської селекції. Встановлено перевагу за ознаками росту і розвитку, молочної продуктивності, типу будови тіла, відтворною здатністю тварин з умовною кровністю 60 - 87 % за BS над аналогами з 20 - 39 % за BS.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334 + П603.9-334 бурої худоби +
Шифр НБУВ: РА366870

Рубрики:

      
6.

Кривонос О.Б. 
Формування професійно-творчих умінь студентів медичних коледжів у навчальній діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.Б. Кривонос ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Систематизовано основні професійно-творчі вміння майбутнього медичного працівника за змістом професійної діяльності, а також їх розподілено у чотири блоки, а саме: дослідницькі (діагностичні, прогностичні, конструктивні), операційні, рефлексивні, комунікативні, що відповідає специфіці діяльності фахівця медицини. На підставі результатів теоретичного й експериментального дослідження доведено, що процес формування професійно-творчих умінь студентів медичних коледжів забезпечує модифікований варіант особистісно зорієнтованої евристично-модульної технології навчання на підгрунті дидактичного забезпечення достатнього рівня евристичної та завершеної діяльності студентів на всіх етапах евристично-модульної технології, а саме: спонукально-мотиваційному; під час первинного засвоєння теоретичного матеріалу та у самостійній проблемно-пошуковій роботі студентів з метою поглиблення теоретичних знань; під час практичних професійно-спрямованих творчих робіт студентів; у самостійній евристичній і креативній роботі завершеного характеру зі створення особистістно значущих професійних продуктів; на етапі педагогічної діагностики сформованості професійно-творчих умінь студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р2 + Ю945.1 + Ч471.220 +
Шифр НБУВ: РА356233

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Кривонос Ю. М. 
Оптимізація діагностики діабетичної кардіоміопатії в дитячому віці / Ю. М. Кривонос. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню завдання оптимізації та розробці алгоритму і критеріїв ранньої діагностики вторинної діабетичної кардіоміопатії в дитячому віці. Проведено комплексну оцінку показників стандартної 12-канальної ЕКГ спокою та добового холтерівського моніторування у дітей з ЦД І типу з аналізом ВСР. У хворих дітей з тривалістю ЦД І типу понад 5 років діагностовано більш виражені порушення реполяризації, в в тому числі на початку й піку дії препаратів інсуліну короткої/ультракороткої дії, ознаки пароксизмальної готовності серцевого ритму, що на тлі симпатикотонії спричинює підвищення аритмогенності з розвитком порушень ритму серця в тому числі загрозливих для життя. Встановлено прогресуюче зі збільшенням тривалості ЦД І типу зниження варіабельності серцевого ритму, зростання внутрішньоміокардіального напруження та розвиток діастолічної дисфункції. Визначено спектр станів адаптаційно-пристосувальних механізмів на підставі аналізу варіабельності ритму серця з розрахунком показника активності регуляторних систем у дітей, хворих на ЦД І типу. Це дає можливість спостерігати за динамікою розвитку та прогресування діабетичної автономної нейропатії серця та ефективності лікування. Вперше створено алгоритм ранньої діагностики діабетичної кардіоміопатії при ЦД І типу в дитячому віці, який дозволить виявляти ураження міокарда при ЦД ще до його вираженої клінічної маніфестації. Розроблено алгоритм визначення груп ризику з розвитку загрозливих для життя порушень серцевого ритму у хворих з вперше виявленим ЦД І типу, який допоможе удосконалити діагностичні заходи та програму спостереження за такими пацієнтами, що сприятиме збереженню їх життя. Ключові слова: цукровий діабет 1 типу, діти, діабетична кардіоміопатія, алгоритм діагностики, дисперсія інтервалу QT, добове моніторування ЕКГ, варіабельність ритму серця, діастолічна дисфункція, серцева недостатність, раптова смерть, гіпоглікемія.^UThe dissertation is devoted to solving the problem of optimization and development of the early diagnosis algorithm of diabetic cardiomyopathy in children and adolescents with type 1 diabetes mellitus and diagnostic criteria for diabetic cardiomyopathy in children.A comprehensive assessment of the parameters of 12-lead ECG and ambulatory ECG monitoring with HRV analysis in children with DM1 was performed. In children with a DM1 duration over 5 years was found more repolarization disorders, including at initiation and on the peak of the action of short / ultrashort acting insulin with increasing heart rate; signs of paroxysmal readiness of the heart rhythm are facilitate increasing arrhythmias rate, including life threatening ventricular. A progressing with a DM1 duration increasing accompanied with a heart rate variability diminishing, as well as increased intramyocardial tension and the diastolic myocardial dysfunction development. The spectrum of adaptive mechanisms conditions according to the level of activity of autonomic regulatory systems is determined on the analysis of HRV with an indicator of regulatory systems activity calculation in children with DM1, which allows a tracking of autonomic nervous system damage dynamics and a diabetic autonomic heart neuropathy progression and treatment effectiveness. First time, an algorithm of early diagnosis of diabetic cardiomyopathy in type 1 diabetes in children has been developed. This algorithm is suitable for diabetic myocardial affection detecting, even before its explicit clinical manifestation. To identify risk groups for the development of life-threatening heart rhythm disorders in patients with newly diagnosed type 1 diabetes in childhood, has been developed an algorithm, which will help to improve diagnostic and supporting program for these patients, which will help to save the lives.Key words: diabetes mellitus, diabetic cardiomyopathy, diagnostic algorithm, QT dispersion, ambulatory ECG monitoring, heart rate variability, diastolic dysfunction, heart failure, sudden death, hypoglycemia.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського