Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3321)Журнали та продовжувані видання (1662)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4/8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тихомиров Д.О. 
Юридична діяльність в англо-американській правовій сім'ї (теоретико-правові аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.О. Тихомиров ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Встановлено, що наукове осмислення юридичної діяльності залежить від рівня розвитку юридичної науки та своєрідності природи правової сім'ї. Проаналізовано генезу юридичної діяльності, визначено взаємозалежності юридичної діяльності та правової системи, здійснено її класифікацію за різними критеріями. Розглянуто особливості юридичної діяльності суддів, правозахисників, прокурорів, поліцейських. Зроблено висновок, що в країнах англо-американської правової сім'ї діяльність поліції за її повноваженнями, функціями, формами та методами здійснення загалом має характер правової діяльності і потребує, в основному, не юридичних, а спеціальних поліцейських знань, навичок та умінь, а її суб'єкти - відповідної професійної підготовки. Обгрунтовано значення правосуддя в становленні, розвитку та розповсюдженні прецедентного права, доцільності та необхідності виокремлення в цих процесах державної та муніципальної, професійної та непрофесійної форм суддівської діяльності. Встановлено, що диференціація юридичної професії в країнах англо-американської правової сім'ї залежна від природи прецедентного права, особливостей здійснення правосуддя, збереження правових традицій, а також інших соціальних, політичних і культурних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62 + Х8(4/8)п +
Шифр НБУВ: РА368123

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Божук Л.В. 
Шкільництво українського зарубіжжя: традиції та сучасний досвід: автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Л.В. Божук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено шкільництво українського зарубіжжя як цілісний взаємозв'язаний процес - складову української педагогіки, важливий чинник збереження української національної ідентичності. Доведено, що процес розвитку українського шкільництва за кордоном тісно пов'язаний з історією української еміграції, а рівень розвитку української освіти в зарубіжжі залежав від впливовості українців у творенні власної деражви. Визначено особливості становлення шкільництва в країнах поселення українських громад. Розглянуто форми вияву української освіти в зарубіжжі: курси грамоти, середні школи, рідні школи, дитячі садки, курси українознавства, суботні (недільні) школи українознавства, пункти вивчення української мови. Проаналізовано правову базу сучасної української держави й узагальнено практику її реалізації у сфері освіти українського зарубіжжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)6-7 + Ч424(4/8=УК) +
Шифр НБУВ: РА362928

Рубрики:

      
3.

Чжан Сяохао 
Художньо-стильові принципи тенорового співу в оперному мистецтві: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Чжан Сяохао ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2007. — 15 с. — укp.

Досліджено художньо-стильові закономірності в мистецтві тенорового вокалу, чоловічого співу у високому регістрі, а також в процесі освоєння ідеально-пафосного самовираження як однієї з головних складових естетичної бази співочої культури. Особливу увагу приділено знаходженню аналогій у даному виді цивілізаційних вокальних установок Китаю та Європи. Вперше в музикознавстві України та Китаю систематизовано матеріали з історії становлення мистецтва тенорового співу в концепції міметичної основи музичної інтонаційності. Вперше усвідомлено ідею "філософії голосу" - "філософії співу" як історично сполучного моменту міфологічного та логіко-естетичного підходу. Розроблено естетично-художній критерій тенорового мистецтва як "наслідування" інтонації пафосно-екстатичного самовираження, реалізованого у фактурі хорово-ансамблевого "дисканта" і оперного тенорового звучання на різних музично-епохальних стильових етапах розвитку релігійної та світської культури. Вперше в українському музикознавстві досліджено твори Дж.Верді та П.Чайковського у даному аспекті розуміння естетики тенорового співу. Проаналізовано виконавські інтерпретації класичних партій, зокрема, здійснено порівняльне дослідження їх трактування європейськими та китайськими вокалістами та виявлено розходження у стильових ознаках вираження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.3-713 + Щ335.413(4/8) +
Шифр НБУВ: РА354498

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Захарчук Т.Г. 
Художній принцип метафоричності у сучаснім вокальнім виконавстві: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Т.Г. Захарчук ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В. Нежданової. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Розглянуто художній механізм метафоричності у виконавстві XX ст., яка була панувальним принципом виконавського підходу в оперних постановках у XX ст., особливо у другій половині минулого столітя. Метафоричність як стильовий підхід у виконавстві поза оперною творчістю представлений поєднанням композитора та виконавця в одній особі, а саме видатних творців рівня Рахманінова, Бартока. Здійснено спеціальний аналіз виконавських інтерпретацій з метою знаходження у них стильових метафор за матеріалами оперних виступів окремих вокалістів (Шаляпіна, Петрова, Герасименко). Проведено порівняльний аналіз патії Чіо-Чіо-Сан. Запропоновано тезу про особливості виконавської практики, насамперед у театрально-постоновочних втіленнях музичних творів, опер видатних композиторів минулого та сучасності - у стилістичній установці роботи над виконавсько-сценічною версією в альтернативах редакцій - у тому числі авторських, як це має місце у трактуванні Пуччіні опери "Мадам Баттерфляй". Метафоричність як художньо-виконавська якість стильового виявлення у музиці та в оперному мистецтві затвердилась у другій половині XX ст. зі збільшенням метафоричної множинності стильових тенденцій поставангарду. Постановки опер К. Монтеверді, Г. Генделя, М. Мусоргського, П. Чайковського у співвідношенні уртекстових композиторських і сучасно осмислених редакцій, з яких жодна не може представляти єдино вірну модель виконання, - утворили творчий шлях усвідомлення двоїчності-множинності виконання як стильового кредо музики на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.3-713 + Щ335.413(4/8)-83-713 +
Шифр НБУВ: РА359595

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Мічуда Ю.П. 
Функціонування та розвиток сфери фізичної культури і спорту в умовах ринку: автореф. дис... д-ра наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Ю.П. Мічуда ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Проведено теоретико-методологічний аналіз процесу функціонування та розвитку сфери фізичної культури та спорту за умов її інтеграції у систему сучасного ринку з застосуванням методологічного підходу, який передбачає розгляд функціонування та розвитку сфери фізичної культури та спорту у аспекті взаємодії систем різного порядку. Визначено закономірності функціонування та розвитку даної сфери за умов сучасного ринку. З'ясовано особливості ринку у сфері фізичної культури та спорту. Розглянуто зміст підприємництва у частині вищих спортивних досягнень, а також оздоровчої фізичної культури та масового спорту. Обгрунтовано концептуальні засади розвитку сфери фізичної культури та спорту в Україні за умов ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8) +
Шифр НБУВ: РА359636

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Прокопович Т.Ю. 
Функціонування національної традиції у релігійному мистецтві української діаспори другої половини ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Т.Ю. Прокопович ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто культуротворчий процес української спільноти у сучасному полінаціональному суспільстві, що базуються на взаємодії національної традиції та інонаціональних культурних цінностей. Зазначено, що за умов інонаціонального середовища формуються та розвиваються різнонаправлені світогляди орієнтації етнічної групи, спрямовані на національне самоствердження, які вібито у творчості митців-емігрантів, а також конкретизуються в провідних естетичних напрямах релігійного мистецтва української діаспори другої половини XX ст. - консервувальний, синтезувальний, трансформувальний. Виявлено методи інтерпретації національної традиції: реставрація, модифікація, метаморфоза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.153 + Щ03(4/8=Укр)6-064-17
Шифр НБУВ: РА319559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Попок А.А. 
Формування та реалізація державної політики щодо закордонного українства: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / А.А. Попок ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 368 с. — укp.

Розглянуто феномен закордонного українства як наукову проблему державної політики. Висвітлено шляхи й етапи формування української закордонної громади в історичному та політико-правовому вимірі. Проаналізовано основні механізми формування та здійснення державної політики історичної батьківщини щодо співвітчизників за кордоном на прикладі країн Центральної та Східної Європи, а також колишнього СРСР. Встановлено, що сучасну закордонну українську громаду умовно можна розділити на три складові: східна українська діаспора, західна українська діаспора та громадяни України, які постійно або тривало проживають поза межами України. Зазначено, що факт відриву від історичної батьківщини не за власним бажанням, а внаслідок перегляду та зміни державних кордонів позначився на самоусвідомленні та дещо відмінній психології діаспорного буття цієї категорії осіб. Співпраця з ними, сприяння реалізації їх освітніх, культурних та інформаційних прав має стати одним з пріоритетів державної етнополітики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4/8=УКР) + Х809(4УКР)34 + Т3(9=УКР)6
Шифр НБУВ: РА373092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Онкович А.Д. 
Формування професійної компетентності вчителів української діаспори США засобами педагогічної періодики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.Д. Онкович ; АПН. Ін-т вищ. освіти. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше українську пресу за кордоном розглянуто як складову педагогічної спадщини українського народу. Реалізовано "журналістсько-методичний підхід" щодо використання педагогічного часопису як навчально-методичного й організаційно-розпорядчого посібника. Розглянуто журнал освітян Америки як явище педагогічного, етнопсихологічного, історичного, політичного, духовного, соціокультурного, мистецького життя. На базі систематизації та узагальнення великого фактичного матеріалу розкрито внесок конкретного видання (часопису "Рідна школа") в осмислення давньої, нової та новітньої України. До оперативного поля дослідження інкорпоровано творчі персоналії творів видання та твори, що відбивають "науково-педагогічний" образ України й українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4/8=Ук) + Ч421.421. + Ч612.3(0=Ук) +
Шифр НБУВ: РА328398

Рубрики:

      
9.

Латковська Т.А. 
Фінансово-правове регулювання організації та функціонування банківської системи в Україні та зарубіжних країнах: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Т.А. Латковська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 36 с. — укp.

На підставі порівняльно-правового аналізу здійснено комплексне дослідження фінансово-правового регулювання організації та функціонування банківської системи в Україні та зарубіжних країнах. Доведено, що банківська система є важливою ланкою фінансової системи. Визначено сферу фінансово-правового регулювання відносин, що складаються у процесі формування та функціонування установ банківської системи. Досліджено правовий режим виникнення та розвитку інституту центрального емісійного банку та його місце у системі органів державної влади. Розкрито правовий статус Національного банку України як центрального органу державного управління з особливими повноваженнями. Досліджено правовий режим державних банків України. Розкрито фінансово-правові засади діяльності установ банківської системи у разі кредитування та проведення розрахунків і касових операцій. Розглянуто вплив методу фінансово-правового регулювання як превалюючого у галузі відносин, зумовлених діяльністю органів держави у процесі управління організаціями банківської системи та регулювання Національним банком України відносин комерційних банків зі своїми клієнтами. Запропоновано заходи щодо покращання банківського законодавства України та наближення його норм до міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.1 + Х839(4/8)212.3 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА358827

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Федчук С.І. 
Фінансово-правове регулювання видатків на інноваційну діяльність: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.І. Федчук ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано правове регулювання фінансування публічних видатків на інноваційну діяльність. Визначено порядок на інноваційну діяльність та джерела фінансування. Розглянуто особливості правового регулювання спеціального режиму основних суб'єктів інноваційної діяльності в Україні - технологічних парків. Досліджено перспективи участі держави й органів місцевого самоврядування у венчурному фінансуванні інноваційних проектів. З'ясовано особливості фінансового контролю за ефективним витраченням коштів на інноваційну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4!*)120.0 + Х829(4/8)39 +
Шифр НБУВ: РА364279

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Зіновська А.М. 
Український письменницький епістолярій: типологія відкритого листування: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / А.М. Зіновська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження відкритого листування українських письменників періоду першої половини XX ст. залежно від його конститутивних ознак, у системі літературних жанрів, стильових організацій та у взаємозв'язку з дискурсом художньої словесності даного періоду. На підставі жанрової концепції М. Бахтіна обгрунтовано провідну роль інтерпретаційних моделей адресата у процесі формуваня жанрових домінант і становленні структури письменницького епістолярію. На матеріалі відкритого листування В. Винниченка, М. Хвильового, М. Рильського, О. Довженка, Б. Антоненка-Давидовича, І. Багряного та інших митців розроблено типологію письменницького листа, розглянуто його жанрові модифікації, проаналізовано їх специфічні ознаки. Розкрито роль відкритого листування в українському літературному процесі за умов його цензурних обмежень. На підставі дослідження генези відкритого листування виокремлено жанри епістолярної літератури та розроблено типологію відкритого листування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6,1 + Ш5(4/8=411.4),1 +
Шифр НБУВ: РА359385

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Мартинюк Ю. В. 
Українська західна діаспора: основні напрями суспільно-політичної діяльності (на прикладі США і Канади): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Ю. В. Мартинюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено основні напрями суспільно-політичної діяльності української західної діаспори на прикладі США та Канади. Проаналізовано самоорганізацію суспільно-політичного життя діаспорних утворень даних країн. Визначено основні аспекти діяльності українських організацій США та Канади, простежена ретроспектива створення та діяльності Об'єднання Гуцулів Західної Діаспори. Доведено, що наслідком даної самоорганізації стало створення координаційного органу діаспори - Світового Конгресу Українців (СКУ), проаналізовано його статутні засади та принципи діяльності, визначено місце України в діяльності СКУ на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)6-7 + Ф4(4/8=УКР)6
Шифр НБУВ: РА383551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Михайлишин Л.Р. 
Удосконалення системи місцевого управління в Україні з використанням зарубіжного досвіду: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Л.Р. Михайлишин ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні аспекти організації місцевого управління. Удосконалено понятійно-категорійний апарат. З'ясовано вплив теорій місцевого самоврядування на формування системи місцевого управління різних країн. Охарактеризовано основні моделі організації місцевого управління як складової територіальної організації влади. Проаналізовано організацію даного управління у країнах з класичними моделями його організації, а саме: англосаксонською (у Великобританії, США), континентальною (у Франції, Італії, Польщі) та змішаною (у ФРН, Японії). Досліджено адміністративно-територіальний устрій, конституційні засади організації місцевого управління. Розкрито особливості формування органів місцевого управління. Здійснено аналіз їх компетенцій, фінансового забезпечення. Висвітлено форми контролю та нагляду за діяльністю інституцій місцевого управління. Запропоновано основі напрями його реформування в Україні з урахуванням зарубіжного досвіду, а саме: реформування адміністративно-територіального поділу, функціональні та процедурні реформи місцевого управління, реформування системи його фінансового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х819(4/8)011.2 +
Шифр НБУВ: РА356122

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Балабан І. М. 
Традиція аристотелізму у філософії томізму: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / І. М. Балабан ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Уточнено, що аристотелівське суще починає існувати завдяки речі, яка існує актуально, а тому статус буття у томізмі визначений через участь внутрішнього прагнення у бутті Божому. Вперше доведено роль взаємовпливу політико-етичного вчення аристотелізму у процесі утвердження базових томістичних положень відносно раціоналізації влади та закону як необхідної умови існування людської спільноти в Державі. Висвітлено ідею актуальності співпраці на метафізичному рівні неотомізму з сучасними науково-філософськими модифікаціями, завдяки концептуальним засадам аристотелізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414-353 + Ю3(4/8)6-678.1
Шифр НБУВ: РА382448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шафран Р.С. 
Теоретична спадщина Володимира Січинського у контексті розвитку українського мистецтвознавства 1920 - 1960-х років: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Р.С. Шафран ; Львів. акад. мистец. — Львів, 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано діяльність українського мистецтвознавця В.Січинського, визначено його місце в історії української культури та мистецтвознавства. Вивчено і систематизовано монографії вченого, статті та рецензії. Висвітлено його роль як теоретика мистецтва і художника-практика. Опрацьовано архівні матеріали, що раніше не публікувалися. Задокументовано спогади з родинного архіву В.Січинського. Досліджено кореспонденцію вченого. Розглянуто новації в роботах В.Січинського і з методологічних позицій українського мистецтвознавства переосмислено науковий доробок ученого, з'ясовано місце та значення його теоретичних концепцій у процесі розвитку української мистецтвознавчої думки ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10г(4/8=Укр)6д Січинський В.
Шифр НБУВ: РА316002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Вітвицька С. С. 
Теоретичні і методичні засади педагогічної підготовки магістрів в умовах ступеневої освіти: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / С. С. Вітвицька ; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. — Житомир, 2011. — 42 с. — укp.

Досліджено проблему педагогічної підготовки магістрів за умов ступеневої освіти в історії, педагогічній теорії та практиці вищої школи в Україні та за кордоном. Обгрунтовано теоретичні та методичні засади педагогічної підготовки магістрів як динамічної системи та складової неперервної педагогічної освіти. Запропоновано та науково розроблено професіограму магістра освіти, концепцію та модульно-контекстну технологію педагогічної підготовки магістрів освіти в класичних і педагогічних університетах на принципах евристичної педагогіки. Засобами реалізації концепції та технології стали навчальна програма, підручник "Основи педагогіки вищої школи" за модульно-рейтинговою системою навчання для студентів магістратури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР) + Ч489.514(4/8)
Шифр НБУВ: РА380597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мілова О.Є. 
Тенденції постмодернізму в педагогічній теорії та практиці США (60 - 90-ті роки XX століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Є. Мілова ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденціі постмодернізму в педагогічній теорії та практиці США в 1960 - 1990-х рр. На підставі теоретичного аналізу наукової літератури визначено суть і характерні особливості постмодернізму як філософсько-інтелектуальної та культурної течії, соціокультурні та філософсько-педагогічні передумови його становлення. Розкрито філософсько-педагогічний зміст постмодернізму. Охарактеризовано ознаки постмодерністської педагогічної теорії. Виявлено тенденції постмодернізму у педагогічній теорії та педагогічному процесі США. Проаналізовано вплив постмодернізму на освітню політику США. Висвітлено постмодерністські особливості у філософсько-педагогічному забезпеченні сучасної освітньої політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4/8)6-670 + Ч33(7СПО)63 +
Шифр НБУВ: РА364363

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кібенко О.Р. 
Сучасний стан та перспективи правового регулювання корпоративних відносин: порівняльно-правовий аналіз права ЄС, Великобританії та України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.Р. Кібенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Досліджено сучасний стан і перспективи регулювання корпоративних відносин у праві ЄС, Великобританії та України. Доведено, що в європейських країнах відбувається процес фундаментального реформування корпоративного права. Проаналізовано передумови, причини та напрямки реформи. Обгрунтовано необхідність проведення фундаментальної реформи вітчизняного корпоративного права та запропоновано її концепцію, орієнтовану на європейські стандарти. Досліджено правову базу процесу адаптації законодавства України до законодавства ЄС і сформульовано його методологічні засади стосовно корпоративного права. Проведено порівняльно-правовий аналіз права ЄС, Великобританії й України за окремими іститутами, а саме: створення й державна реєстрація товариств, розкриття ними інформації, капітал, корпоративне управління, поглинання, реорганізація, діяльність груп товариств (переважно холдингів). Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення корпоративного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 + Х839(4/8)014 + Х915.232.5-91 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА344777

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Тюріна О.В. 
Сучасні системи правоохоронних органів (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Тюріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати порівняльно-правового дослідження організації та функціонування сучасних систем правоохоронних органів. Розглянуто питання методології порівняльного правознавства та методики конкретного порівняльно-правового аналізу. Розкрито зміст поняття системи правоохоронних органів, а також науково обгрунтовано залежність і обумовленість організаційно-функціональної побудови системи правоохоронних органів від особливостей національної правової системи та певної правової сім'ї, визначено типи систем правоохоронних органів. Висвітлено можливі шляхи використання позитивного досвіду організації та функціонування систем правоохоронних органів зарубіжних держав для вдосконалення системи правоохоронних органів України, зокрема, судової системи, прокуратури та міліції, зважаючи на її національні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.81 + Х999.891 + Х819(4/8)112.011 + Х891.9(4/8)
Шифр НБУВ: РА315191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Юрчук О. О. 
Створення і розвиток танкових військ та їх участь у бойових діях в Першій та на початку Другої світової воєн: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О. О. Юрчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано причини виникнення танкових військ, їх початкову організацію та застосування 1916 - 1918 рр. Розглянуто організацію виробництва, розвиток конструкцій колісно-гусеничних танків і танкеток у міжвоєнний період 1919 - 1939 рр.; висвітлено погляди військових теоретиків на роль і застосування танків між двома світовими війнами 1919 - 1939 рр.; бойове застосування танкових військ у 1939 - 1941 рр., зокрема у Польській компанії 1939 р., Французькій компанії 1940 р. та боях на радянсько-німецькому фронті у 1941 р. Увагу пріділено розвитку танкових військ у Радянському Союзі, формуванню танкових військ, їх рівню щодо інших країн, аналізу поглядів радянських військових теоретиків і військового керівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц53(4/8)-1 + Ц35(0)532.2-53 + Ц35(0)622-53 +
Шифр НБУВ: РА380723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського