Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (27)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (324)Реферативна база даних (16965)Книжкові видання та компакт-диски (5378)Журнали та продовжувані видання (213)
Пошуковий запит: (<.>K=ГАЗОНН$<.>+<.>K=ТРАВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1402
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новіков Ф.М. 
Абдоміно-краніальна травма поєднана з алкогольною інтоксикацією (клініко-епідеміологічна характеристика. Лікувально-діагностична тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ф.М. Новіков ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено значний епідеміологічний матеріал поєднаного пошкодження органів черевної порожнини залежно від ступеня алкогольної інтоксикації, вікових ознак, ступеня тяжкості травми, ЦНС, механізму травми, видів травматизму. Розроблено та науково обгрунтовано медичні технології діагностики й лікування на госпітальному етапі хворих даної категорії, спрямовані на удосконалення надання невідкладної медичної допомоги та профілактику післяопераційних ускладнень. Доведено, що впровадження алгоритму застосування діагностично-лікувальних технологій у потерпілих з абдомінокраніальною травмою сприяє зниженню частоти діагностичних помилок з 4,19 до 1,06 %, що дало змогу покращати результати лікування на підставі своєчасного виконання оперативного втручання на органах черевної порожнини та головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-37 +
Шифр НБУВ: РА322966

Рубрики:

      
2.

Мельников М.М. 
Агробіологічна оцінка трави Колумба у зв'язку з інтродукцією її у Крим: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.М. Мельников ; УААН. Ін-т ефіроолійн. і лікар. рослин. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексній агробіологічній оцінці трави Колумба (Sorghum almum Parodi). Вивчені біологічні та господарські властивості насіння, надземної та підземної частин рослини, встановлені динаміка формування листкової поверхні і продуктивність фотосинтезу посівів. Визначена врожайність та якість зеленої маси трави Колумба. Розрахована економічна ефективність вирощування цієї культури та зроблено висновок про доцільність інтродукції її у Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9 трава Колумба

Рубрики:

      
3.

Гетман Н.Я. 
Агробіологічне обгрунтування технологічних прийомів підвищення продуктивності однорічних агрофітоценозів для конвеєрного виробництва зелених кормів в правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.12 / Н.Я. Гетман ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2007. — 37 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано шляхи вдосконалення конвеєрного виробництва зелених кормів за рахунок створення різночасно достигаючих однорічних агрофітоценозів ранніх та пізніх ярих культур. Розроблено агрофітоценози ранніх ярих злакових, зернобобових і капустяних культур для конвеєрного виробництва кормів у період між першим і другим укосами багаторічних трав упродовж 35 - 40-ка днів. Розроблено й апробовано агрофітоценози пізніх культур кукурудзи, суданської трави, пайзи з різночасно достигаючими зернобобовими для виробництва зелених кормів у період між другим і третім укосами багаторічних трав. Експериментально доведено аробіологічну, біоенергетичну й економічну ефективність використання орних земель шляхом сівби пізніх ярих з високобілковими культурами після використання агрофітоценозів ранніх ярих, а також одержання двох урожаїв шляхом сівби жита ярого з гірчицею білою після збирання кукурудзяно-бобових сумішок весняної сівби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П22-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349513

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дударєв Д. П. 
Агробіологічні особливості багаторічних злакових трав степового екотипу і вдосконалення прийомів їх вирощування у Криму: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Д. П. Дударєв ; Півд. філ. нац. ун-ту біоресурсів і природокористування України "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено, що за умов передгірного Криму найбільш адаптивною культурою є стоколос безостий, а за умов Присивашшя - пирій видовжений. Досліджено, що строки сівби стоколосу безостого є осінніми, підзимовими, ранньовесняними, пізньовесняними, але більш кращим є підзимовий строк сівби з глибиною загортання насіння 2 см. Визначено, що азотні добрива є одним з найбільш дієвих прийомів підвищення продуктивності посівів стоколосу безостого. Встановлено, що внесення дози азоту треба коректувати з урахуванням віку посіву та вмісту азоту в грунті. Найбільш оптимальним строком скошування посівів стоколосу безостого є фаза повного викидання волоті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА373059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Білявський Ю.А. 
Агроекологічна ефективність добрив та способів основного обробітку сірих опідзолених грунтів в умовах Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Ю.А. Білявський ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2002. — 21 с. — укp.

За агроекологічних умов Полісся вдосконалено основні елементи технологій вирощування багаторічних трав і льону-довгунцю, зважаючи на їх екологізацію та зниження витрат енергоресурсів. Доведено, що застосування альтернативних систем удобрення та способів мінімалізованого обробітку грунту позитивно впливає на вирішення екологічних проблем - збереження та підвищення родючості сірих опідзолених грунтів, зростання біоенергетичного коефіцієнта посіву в польовій сівозміні, зниження антропогенного навантаження на агроекосистему. Досліджено вплив застосування безполицевого обробітку й альтернативних традиційних систем удобрення на агрофізичні властивості сірих опідзолених грунтів. Визначено вплив вищезазначених елементів систем землеробства на забруднення грунту важкими металами, надходження їх у продукцію рослиництва. Розраховано коефіцієнти переходу важких металів у зерно озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.174(4Укр) + П034.13-26(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Деребон І.Ю. 
Агроекологічне обгрунтування виробництва льонопродукції в умовах радіоактивного забруднення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.Ю. Деребон ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2007. — 21 с. — укp.

Наведено радіологічну оцінку дефляції грунтових відмін, за яких вирощується льон-довгунець у зоні радіоактивного забруднення. Розраховано річні втрати грунтів від вітрової ерозії цієї частини зони Полісся. Доведено, що вилежування льоносоломи на штучному покриві, створеному завдяки сумісному посіву льону-довгунця та трав родини Poaceae зменшує вміст радіоцезію у льонотресті на 28 - 50 %. Застосування розглянутих способів оптимізації росяного мочіння дозволяє зменшити масу грунтових домішок, що завозилися з льонотрестою на переробне підприємство. Це зумовило покращання санітарно-гігієнічних умов праці персоналу за конкретних виробничих умов Ємільчинського льонозаводу. Досліджено динаміку кількісного та якісного складу мікрофлори за різних рівнів радіологічного забруднення грунтів. Доведено, що сумісний посів льону-довгунця та злакових трав забезпечує прирости врожаю льоноволокна та покращує його якість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-280.3 +
Шифр НБУВ: РА352565

Рубрики:

      
7.

Назарчук С.А. 
Агроекологічне обгрунтування оптимізації живлення суданської трави за вирощування її в основному посіві в умовах зрошення півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.А. Назарчук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено процеси росту та розвитку рослин суданської трави за умов зрошення півдня України. Визначено шляхи формування та підвищення врожаю зеленої маси і покращення її поживних якостей залежно від фонів живлення. Показано, що у даному випадку забезпечується найвища окупність добрив зеленою масою, чистий прибуток, максимальний урожай (450 ц/га) хорошої якості - з високим вмістом протеїну та кормопротеїнових одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.4-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345362

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Таріка О.Г. 
Агроекологічне обгрунтування освоєння і використання лесоподібного суглинку при рекультивації земель в Нікопольському марганцеворудному басейні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.Г. Таріка ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано технологію створення продуктивних кормових угідь безпосередньо на спланованих лесоподібних суглинках без покриття їх родючим шаром зонального грунту за умов південного Степу України. Встановлено вплив тривалого сільськогосподарського освоєння едафотопів з лесоподібних суглинків на їх фізичні, водно-фізичні та агрохімічні властивості. Показано ефективність сумісного вирощування багаторічних бобових і злакових трав на едафотопах, представлених лесоподібними суглинками. Визначено оптимальне співвідношення компонентів фітоценозів, що забезпечує найвищу урожайність, збір кормових одиниць та азотовмісних сполук на лесоподібному суглинку за роками їх життя та за весь період вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29 + П035.8 +
Шифр НБУВ: РА345187

      
9.

Дідора В.Г. 
Агроекологічне обгрунтування технології виробництва льону-довгунця в Поліссі України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.Г. Дідора ; Вінниц. держ. аграр. ун-т М-ва аграр. політики України, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2009. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано продукційний процес льону-довгунця. Вивчено, розроблено та впроваджено способи основного та передпосівного обробітку авто- і гідроморфних грунтів. Досліджено аспект використання мінеральних добрив. Вивчено вплив довготривалого безполицевого основного та комбінованого передпосівного обробітку грунту, строків і доз внесення мінеральних добрив на водно-фізичні властивості грунту, родючість, забур'яненість посівів, добову періодичність росту, фотосинтетичний потенціал і вуглеводний обмін льону-довгунця. Доведено, що вилежування трести на льонищі з підсіяних під льон злакових трав зменшує вміст радіоцезію в продукції на 28 - 50 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366109

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Коваль С.І. 
Агроекологічний стан осушуваних торфових грунтів та розробка заходів їх збереження і забезпечення високої продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.І. Коваль ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2007. — 21 с. — укp.

Виявлено закономірності процесу формування стійкого екологічно збалансованого стану осушуваних органогенних грунтів. Удосконалено технології вирощування багаторічних травосумішей, зокрема, визначено високопродуктивні варіанти їх складу, оптимізовано систему удобрення та способи використання меліорованих земель. Вперше визначено найбільш адаптований видовий склад травостою, який забезпечує одержання екологічно чистої продукції на забруднених радіонуклідами грунтах, позитивний баланс і максимальне збереження органічної речовини торфу і продуктивність травостою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.134.2 + П034.307 +
Шифр НБУВ: РА351589

      
11.

Козак М.В. 
Агроекологічні основи збереження родючості грунтів в промислових насадженнях яблуні та їх якісна оцінка в садівництві України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / М.В. Козак ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням збереження родючості грунтів в промислових насадженнях яблуні та їх якісної оцінки в садівництві. На основі біогеоценотичного підходу до досліджень вивчено і оцінено вплив факторів родючості на продуктивність яблуні. Розроблена шкала бонітування грунтів в балах, установлений поріг деградації якісного складу гумусу темно-сірих опідзолених грунтів і запропонований простий екологічний показник контролю за його станом - pH води. Обгрунтована доцільність тривалого задерніння міжрядь саду з використанням невисоких доз (N60P60K60) мінеральних добрив, установлено тривалість і запропоновані трави для задерніння. Розроблена модель родючості темно-сірих опідзолених грунтів і запропонована біогеоценотична схема ведення досліджень в садівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-434(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Полінкевич В.А. 
Агроекологічні основи створення пасовищного конвеєра для молодняка великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності в умовах радіоактивного забруднення Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.А. Полінкевич ; Ін-т сіл. госп-ва Полісся УААН. — Житомир, 2004. — 21 с. — укp.

Встановлено закономірність формування та параметри кормової цінності багаторічних травосумішей та однорічних кормових агрофітоценозів різної видової структури та строків сівби відмінних періодів дозрівання. Досліджено динаміку надходження рослинної маси протягом сезону та удосконалено модель пасовищного конвеєра для великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності за умов радіоактивного забруднення земель Полісся України. З'ясовано роль та ефективність окремої та комплексної дії різних агроекологічних факторів (способів обробітку грунту, строків сівби, органічних та різних поєднань і доз мінеральних добрив, вапнування) на продуктивність багаторічних та однорічних агрофітоценозів та їх значення у процесі накопичення ними радіонуклідів. На підставі одержаних даних встановлено можливість цілеспрямованого управління екологічним станом угідь, формування продукційного процесу ценозів та якості корму. Визначено кормову привабливість та специфічні особливості капустяних культур залежно від їх фенотипічного стану, а також об'єми добового споживання на пасовищах тваринами рослинної маси різних типів агрофітоценозів. Розширено уявлення про кормову цінність та господарську придатність їх використання в системах пасовищного конвеєра. Запропоновано ефективні види та дози добрив для одержання доброякісного та радіаційно безпечного пасовищного корму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44(4УКР) + П223-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333707

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мойсієнко В.В. 
Агроекологічні основи удосконалення кормовиробництва в Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.12 / В.В. Мойсієнко ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2006. — 44 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано подальші напрями інтенсифікації польового та лучного кормовиробництва. Запропоновано способи розв'язання проблеми збільшення виробництва кормів і кормового білка шляхом створення штучних і поліпшення природних агрофітоценозів за умов Полісся України. Встановлено залежність продуктивності основних кормових культур від агрометеорологічних факторів, строку їх збирання, органо-мінеральної та органічної систем удобрення, розроблено методику прогнозування їх врожайності. Виявлено продуктивність кормової сівозміни та ефективність насичення її проміжними культурами. Встановлено ефективність сінокісного, пасовищного та сінокісно-пасовищного режимів використання сіяних багаторічних травостоїв шляхом підбору компонентів трав. На підстві проведеної інвентаризації кормових угідь у зоні радіоактивного забруднення визначено їх сучасний екологічний стан, продуктивність і необхідність поліпшення. Показано вплив запропонованих агротехнічних засобів на поліпшення, продуктивність та екологічний стан фітоценозів сіножатей і пасовищ за умов радіоактивного забруднення території. Розроблено моделі зеленого конвеєра для молочних корів залежно від щільності забруднення сільськогосподарських угідь радіонуклідами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П22(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА345515

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Рижук С.М. 
Агроекологічні особливості високоефективного використання осушуваних торфових грунтів Полісся і Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.М. Рижук ; Ін-т землероб. УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив сільськогосподарського використання на трансформацію органогенних грунтів, їх родючість, здатність накопичувати важкі метали та радіонукліди, екологічне становище, а також вплив структури посівних площ з різним поєднанням лучного та польового періодів і системи мінерального удобрення на продуктивність сівозмін, урожай, а також його якість. Встановлено, що для підтримки на осушуваних торфовищах позитивного балансу органічної маси, збільшення термінів його спрацювання та уповільнення вимивання поживних речовин у грунті води з одночасним забезпеченням високої продуктивності агроценозу необхідно запроваджувати травопільні сівозміни з однією просапною культурою та лучним періодом не менше 5 - 6 років. Водночас належить вносити фосфорно-калійні добрива під однорічні культури та багаторічні трави першого-другого років вирощування, а починаючи з третього, - повне мінеральне добриво у дозах, розрахованих на заплановану врожайність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Цимбалюк В.М. 
Агротехнічне обгрунтування технологічних заходів інтенсивного використання старосіяних травостоїв в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.М. Цимбалюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено агротехнічну оцінку технологічних прийомів інтенсивного використання давньосіяного злакового травостою, зумовленого азотним удобренням з середньою дозою N 180 за різних способів його розподілу - рівномірного N 180 (45 + 45 + 45 + 45), збільшувального N 180 (0 + 30 + 60 + 90) з різними фазами використання травостою в першому циклі та тривалістю відростання між циклами. Встановлено, що збільшувальна система азотного удобрення з використанням травостою у фазі трубкування та з рівномірною тривалістю відростання його між циклами, що становить 24 дні, без забруднення довкілля та зниження агрохімічних, фізичних і біологічних показників грунту з економією коштів і електроенергії дозволяє підвищити продуктивність давньосіяного травостою до 60 ц/га сухої маси, забезпечити рівномірне надходження пасовищного корму в період вегетації трав. Доведено, що рівномірна та збільшувальна системи внесення азоту доповнюють одна одну за строками використання травостою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Люшняк М.В. 
Агротехнічні прийоми підвищення продуктивності травостоїв на еродованих землях, виведених з ріллі під залуження в умовах Передкарпаття: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / М.В. Люшняк ; Вінниц. нац. аграр. ун-т НААН України. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив компонентів злаково-бобових травостоїв, передпосівного обробітку грунту й удобрення на щільність, ботанічний і біохімічний склад корму за вмістом у ньому органічних речовин і хімічних елементів, нагромадження рослинної маси протягом вегетаційного періоду й економічні, енергетичні показники їх вирощування. Встановлено, що найбільш ефективним за продуктивністю злаково-бобових травостоїв є варіант з обробітком грунту дисковою бороною на глибину 12 - 14 см у три сліди в поєднанні з удобренням, що покращує ботанічний склад, підвищує їх продуктивність і якість корму та подовжує продуктивне довголіття сіяних травостоїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-47
Шифр НБУВ: РА374271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Зигало Е.В. 
Адаптаційні можливості організму при виразковій хворобі та хронічному гастродуоденіті, поєднаних з хронічним холециститом та хронічним панкреатитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Е.В. Зигало ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

У процесі дослідження виявлено нові патогенетичні особливості розвитку поєднаної гастроентерологічної патології. Вперше сформульовано типи адаптивних реакцій, які утворюють з відомими параметрами вегетативної нервової системи цілісну, взаємопов'язану систему процесів пристосувальної спрямованості, за допомогою яких визначено провідні адаптаційні механізми за різних варіантів сполученої патології. Підтверджено фізіологічну значущість типу вихідного тонусу у вегетативній нервовій системі для оцінки ролі нервової та гуморальної ланок регуляторних механізмів у перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та хронічного гастродуоденіту, сполучених з хронічним холециститом і хронічним панкреатитом. Доведено, що відсутність регулювання функціональною пробою у третини хворих вказує на порушення рефлекторної захисної регуляції та може бути негативною прогностичною ознакою перебігу різних варіантів поєднаної патології органів травлення. Встановлено, що традиційна оцінка вегетативного забезпечення діяльності малоінформативна для визначення вегетативних зрушень та обгрунтування терапевтичної стратегії. Зроблено висновок, що питання про доцільність певної медикаментозної корекції захворювання необхідно вирішувати, зважаючи на загальні адаптаційні реакції організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-3 + Р413.520.11-3 + Р413.601.1-3
Шифр НБУВ: РА318098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Пасічна Ю.Я. 
Адаптивні зміни активності гідролаз органів травлення курей за дії аліментарних чинників: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Ю.Я. Пасічна ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено адаптивні зміни активності гідролаз органів травлення курей у разі впливу раціонів, відмінних за складом кормових інгредієнтів і біологічно-активних речовин, але ідентичних за поживністю, а також за умов дії Т-2 токсину. Встановлено на 3-, 10- та 20-ту добу після зміни корму адаптивний характер активності гідролаз органів травлення, що відповідає стадіям годівельного стресу (за Сельє). Показано, що адаптивні зміни гідролаз у тонких кишках курей залежать від включення домішок DL-метіоніну, сульфату натрію та йодистого калію а також ферментних препаратів Ревабіо та Натуфос у склад ячмінно-бобово-ріпакового комбікорму, а також біомаси дріжджів Phaffia rhodizyma у склад стандартного комбікорму. Проаналізовано динаміку активності гідролітичних ферментів органів травлення курей на 10-, 20- та 30-ту добу за експериментального Т-2 токсикозу. Виявлено, що гідролази тканини печінки реагують на дію токсину більше, ніж ферменти тонких кишок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-45 + П872.763-961 +
Шифр НБУВ: РА358494

Рубрики:

      
19.

Веселов М.Ю. 
Адміністративно-правова профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Веселов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження питань адміністративно-правової профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Проаналізовано стан дорожньо-транспортного травматизму в Україні, визначено фактори, що його детермінують. Розкрито сутність та особливості адміністративно-правової профілактики досліджуваного явища. Охарактеризовано форми, методи та заходи здійснення даного виду діяльності, проаналізовано досвід їх впровадження та визначено ефективність застосування. Встановлено критерії структуризації заходів запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, на підставі яких розроблено їх класифікацію. Описано систему суб'єктів профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Визначено особливості діяльності ДАІ у сфері забезпечення безпеки дітей у дорожньому процесі, наведено пропозиції щодо удосконалення її нормативно-правового регулювання. Розроблено проект Положення про профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА362678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Корженевська Ю.В. 
Аккумуляційно-денудаційні процеси як фактор ценозоутворювання (на прикладі деяких рослинних угруповань Криму): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ю.В. Корженевська ; УААН. Держ. Нікіт. ботан. сад. — Ялта, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню вкладу аккумуляційно-денудаційних факторів середовища до формування різноманіття рослинності Криму. Виявлено та охарактеризовано три моделі організування рослинних угруповань Південного Криму: C-S модель (ліса класів Querco-Fagetea і Erico-Pinetea) та аккумуляційно-денудаційні варіанти G-B моделі (гірські степи середньоземноморського типу, клас Thero-Brachypodietea) і абіотичної S-моделі (класи Onosmo polyphyllae-Ptilostemonetea, Thlaspietea rotundifoli і Festuco-Puccinellietea), дві останні моделі виявляються новими. Проаналізована екологія основних ценозоутворюючих видів за методами градієнтного аналізу і виявлені закономірності зміни флористичного складу (фітосоціологічний спектр, спектр життєвих форм, проективне покриття трав'яного ярусу та кількість видів) упродовж ведучих градієнтів екотопічних факторів (висота над рівнем моря, експозиція нахилу, крутизна нахилу, щебнистість поверхні). Розроблені рекомендації щодо раціонального природокористування з обліком різного вкладу аккумуляційно-денудаційних факторів середовища в формуванні рослинного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*803.33-658.3(237УКР7-4КРЫ),022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського