Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (54)Реферативна база даних (424)Книжкові видання та компакт-диски (466)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІСОВА$<.>+<.>K=ЯГОД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шестопал Г.С. 
Господарсько-біологічні особливості і селекційна цінність сортів чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Г.С. Шестопал ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Викладені результати досліджень по вивченню господарсько-біологічних ознак чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України. Виділені найбільш швидкоплідні, високопродуктивні сорти різних строків достигання з високим рівнем стійкості проти грибкових хвороб, весняних приморозків, придатних до заморожування ягід та зберігання в свіжому вигляді в холодильниках. Виділені сорти чорної смородини і порічки придатні для інтенсивних технологій. З урахуванням строку дозрівання ягід виділених сортів створено сортовий конвеєр, що дає можливість значно подовжити роботу комбайна і підвищити ефективність його використання на протязі ягодозбирального сезону. Виділені найбільш придатні сорти для використання ефірних масел у чорної смородини та визначена висока вітамінна цінність листків порічок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-366(2УКР-4ЛЬВ),022

Рубрики:

      
2.

Задорожний С.В. 
Удосконалення технології переробки винограду з використанням модернізованих дробарно-гребневіддільних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / С.В. Задорожний ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 1999. — 17 с. — укp.

Роботу присвячено удосконаленню технології переробки винограду в умовах південного берегу Криму і приготування з нього ординарного високоякісного портвейну. Вперше показано, що валкова дробарка-гребеневіддільник сприяє збереженню у м'язгі заізюмлених ягід, однак при переробці високоцукристого винограду з дрібною ягодою (Бастардо магарацький, Каберне-Совіньон) спостерігається погане соковідділення. Зменшення розміру міжвалкового отвору подрібнювача сприяє підвищенню якості міцних вин. Запропоновано пристрій додаткового руйнування структури м'язги (ДРСМ) для дробарки Т1-ВДГ-20, що підвищує реологічні властивості м'язги, збільшує об'ємну долю вільного соку, полегшує екстракцію фенольних речовин, збільшує потужність поточної лінії переробки винограду. Розроблено технологію виготовлення нового ординарного міцного вина "Портвейн Малореченський" і з використанням термовиніфікації м'язги та обробкою пристроєм ДРСМ. Запропоновано теплову обробку купажу міцних виноматеріалів у спеціально обладнаному резервуарі із нержавіючої сталі на сонці із складеною в ньому відпрацьованою дубовою клепкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.021-5

Рубрики:

      
3.

Лісова Г.М. 
Генетичні основи взаємодії у системі ITriticum aestivum L. - Puccinia recondita Rob. ex Desm. f. sp. tritici Erikss. ex Henn/I та пошук маркерів генів стійкості до збудника бурої іржі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Г.М. Лісова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317.5,022
Шифр НБУВ: РА308579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лісова І.Г. 
Лексико-граматичні засоби вираження відносин часу у сучасній французькій мові (на матеріалі текстів офіційно-ділового стилю): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / І.Г. Лісова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Охарактеризовано темпоральний план речення та тексту, який в цілому створюється синтезом граматичних, лексичних засобів та екстралінгвістичних чинників. Останніми у даному стилі виступають комунікативна сфера, прагматична настанова та функції тексту. Розглянуто граматичні часи дієслова у їх первинних і вторинних функціях, як центральну ланку часового плану висловлення. Визначено типи текстів і мовленнєві ситуації, у яких домінують значення актуальної, позачасової, гіпотетичної або реальної дії. Часовий план речення вивчено як результат взаємодії дієслівних часів з лексичними одниницями темпоральної та нетемпоральної семантики, з урахуванням їх синтаксичної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-315.5 + Ш147.11-2
Шифр НБУВ: РА313818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кузьмінська О.В. 
Аліментарні чинники ризику виникнення залізодефіцитних станів у молодих жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Кузьмінська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив аліментарних чинників на виникнення і розвиток залізодефіцитних станів у молодих жінок і запропоновано засоби їх аліментарної профілактики. З'ясовано, що найпотужніший позитивний вплив на показники червоної крові та обміну заліза справляють: м'ясо, ковбаса, печінка, риба, фрукти і ягоди. Негативно впливають на основні показники дефіциту заліза: чай, кава, молоко, яйця. Статистично значимого впливу овочів, хлібобулочних та круп'яних виробів на показники забезпечення організму жінок залізом не виявлено. Розроблено математичні моделі між параметрами аліментарного чинника та рівнем залізодефіциту, що дозволяє прогнозувати значення показників червоної крові у разі споживання певних продуктів харчування, нутрієнтів - за змішаного харчового раціону. Встановлено, що оптимальна величина загального заліза за змішаного раціону харчування молодих жінок повинна знаходитись на рівні 20 мг за добу, у тому числі кількість гемового заліза - 3,35 мг. Науково обгрунтовано продуктовий набір та раціон харчування для молодих жінок з метою первинної та вторинної профілактики залізодефіцитних станів (ЗДС) аліментарного походження. Доведено позитивний вплив біологічно активної добавки "Есеншіал Айрон" на показники червоної крові у молодих жінок, що дозволяє використовувати її як добавку в первинній та вторинній профілактиці аліментарно обумовлених ЗДС у молодих жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-51
Шифр НБУВ: РА320093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лісова І.Г. 
Хронічні запальні захворювання слинних залоз (етіологія, патогенез, діагностика, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / І.Г. Лісова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Вперше визначено вплив персистуючих вірусів мумпус і цитомегалії, як етіологічних чинників первинно-хронічних запальних захворювань слинних залоз (ЗЗСЗ). Встановлено залежність клініко-імунологічних змін у хворих на хронічні ЗЗСЗ від вірусного критерію та визначено ступінь його впливу на імунопатогенез даних захворювань. Запропоновано робочу схему розподілу хворих з ЗЗСЗ, яка грунтується на клініко-імунологічних і сіалосонографічних даних, враховує головні ланки патогенезу, спрощена за структурою, адаптована до міжнародної термінології та передбачає розподіл на хронічні сіалоаденіти за поширенням захворювання ізольовано або у поєднанні з ураженням інших органів і систем, із переважним характером структурних ектазійних чи склерозуючих змін; наявністю сіалолітіазу у слинних залозах. Визначено особливості характеру, частоти перенесенної та супутньої патології у пацієнтів із різними хронічними ЗЗСЗ. Вперше застосовано та доведено доцільність використання малоінвазивних досліджень одномоментно усіх слинних залоз, незалежно від клінічних проявів захворювання в одній з них. На основі природних складових розроблено рецептуру препарату "Ліковір" для лікування персистуючої вірусної інфекції у залозистих тканинах, теоретично та експериментально об'єктивізована його фармакодинаміка, як адаптогена імуномодулювальної дії. Запропоновано комплекс лікувально-профілактичних заходів для пацієнтів з хронічними ЗЗСЗ, заснований на етіотропних, патогенетичних та симптоматичних принципах дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-5 +
Шифр НБУВ: РА322318

Рубрики:

      
7.

Лісова В.В. 
Патоморфоз пастерельозу свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / В.В. Лісова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено патоморфоз пастерельозу свиней, що виникає внаслідок емпіричного застосування сучасних антибактеріальних препаратів широкого спектра дії без урахування чутливості до них збудника. У легенях тварин, які загинули внаслідок атипового перебігу пастерельозу, встановлено наявність серозно-геморагічної пневмонії або катаральної бронхопневмонії. Виявлено відсутність характерних для типової форми хвороби крупозної пневмонії з вогнищами некрозів та фібринозного плевриту. Одержано нові дані про патогенез досліджуваної хвороби. Визначено важливу роль тривалої бактеріємії у розвитку пастерельозу свиней, яка призводить до ураження ендотелію судин з наступним порушенням механізмів гемостазу. Встановлено, що у разі атипового перебігу пастерельозу в організмі тварин з'являються морфологічні ознаки реакції гіперчутливості негайного типу. Запропоновано оригінальну схему патогенезу набрякової та легеневої форм пастерельозу свиней. На підставі одержаних даних розроблено критерії патоморфологічної діагностики пастерельозу свиней з атиповим перебігом, що враховують наявність у легенях мікровогнищ некрозів і червоної та сірої гепатизації, в яких не виявлено фібрин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-925-3
Шифр НБУВ: РА330553

Рубрики:

      
8.

Мазуренко Н.А. 
Підвищення якості урожаю винограду сорту Мускат білий шляхом короткочасного впливу водним стресом в умовах Південного берегу Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Мазуренко ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено можливість підвищення кількості та якості урожаю під час зрошення винограду сорту Мускат білий шляхом впливу короткочасним водним стресом різної глибини в різні фази вегетації. Виявлено, що в результаті короткочасного стресового впливу (I період фази росту, зразу після зав'язування усіх ягід можливе підвищення якості урожаю винограду сорту Мускат білий. Визначено кількісну міру необхідного стресового впливу в термінах передранкових значень водних потенціалів листя (-0,5 - 0,6 Мпа). Встановлено, що реалізація стратегії зрошення короткочасним водним стресом даної глибини приводить до інтенсивного цукронакопичення у ягодах сорту Мускат білий, зміни у структурі грона та зниження ушкодженості грибковими захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-462(4УКР) + П26-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Разгонова О.В. 
Агробіологічна і технологічна оцінка сортів винограду Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі і Кафа в західній предгірно-приморській зоні виноградарства Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / О.В. Разгонова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено агробіологічне та технологічне вивчення нових сортів винограду, а саме, "Перлинка", "Святковий Магарача", "Ай-Петрі" і "Кафа" у західній передгірно-приморській зоні виноградарства Криму з метою виділення найперспективніших сортів для вирощування за даних умов. Установлено їх високу продуктивність і врожайність у даній зоні. За силою росту нові сорти визначено як сильнорослі з високим ступенем визрівання однолітних пагонів. З'ясовано, що сорти "Святковий Магарача" і "Кафа" виявляють підвищену стійкість до розповсюджених хвороб мілдьї, оїдіуму, сірої гнилі. Визначено високу кількість біологічно-активних речовин у свіжих ягодах всіх нових сортів винограду, з яких виготовляють високоякісні столові, а за наявності відповідних кондицій урожаю - міцні та десертні вина. Виявлено, що рентабельність вирощування сортів "Перлинка", "Святковий Магарача" і "Кафа" удвічі перевищує у даній зоні сорти "Аліготе ", "Первісток Магарача", "Каберне-Совіньон" і "Антей магарачський".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-36(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА338949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лісова Н.І. 
Розвиток психолого-педагогічної компетентності молодих учителів у системі післядипломної освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.І. Лісова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено системний аналіз діяльності методичних служб на шкільному та міському/районному рівні стосовно розвитку психолого-педагогічної компетентності молодих учителів. Обгрунтовано необхідність створення відповідної методики, а також представлено експериментально перевірену методику цього розвитку, показано її позитивний вплив на розвиток даної компетентності й успішну адаптацію та становлення. Розроблено рекомендації щодо підготовки супровідників (адміністрації школи, вчителів-наставників, керівників методичних форм роботи, методистів методичного кабінету, практичних психологів) до управління організаційним супроводженням молодих учителів у системі методичної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ч489.514(4УКР)78 + Ю940.91 +
Шифр НБУВ: РА340626

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Лісова Т.В. 
Правове регулювання землеустрою: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Т.В. Лісова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплесне дослідження проблем правового регулювання землеустрою. Досліджено питання визначення змісту даного поняття за умов реформування земельних відносин. Зазначено, що для правових норм регулювання суспільних відносин у сфері землеустрою характерні всі ознаки самостійного правового інституту, остаточне формування якого ще не завершено. Проведено історико-правовий аналіз розвитку законодавства у сфері землеустрою. Досліджено особливості правового регулювання відносин у галузі землекористування щодо різних категорій земель і сформульовано пропозиції щодо удосконалення відповідних положень чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА335795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Легеза Д.Г. 
Ефективність виробництва плодово-ягідної продукції у Південному Степу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Д.Г. Легеза ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Сформульовано теоретичні та методологічні засади підвищення ефективності виробництва плодово-ягідної продукції за ринкових умов. З використанням системного та комплексного підходів обгрунтовано методику дослідження ефективності виробництва за умов Південного Степу. На підставі дослідження рівня розвитку та специфіки розміщення підприємств з виробництва плодово-ягідної продукції, дослідження системи збуту плодів та ягід визначено основні напрями поліпшення ефективності виробництва продукції шляхом поглиблення спеціалізації та посилення концентрації підприємств галузі, удосконалення системи збуту готової продукції та підвищення рівня якості й товарної привабливості плодів і ягід. Обгрунтовано прогноз розвитку виробництва плодово-ягідної продукції на 2010 - 2015 рр. Розроблено спеціальні заходи для впровадження перспективних технологій вирощування плодово-ягідних культур для сільськогосподарських підприємств Південного Степу України. Визначено напрями удосконалення системи збуту плодів і ягід шляхом створення фірмової торгівлі та маркетингових служб у сільськогосподарських підприємствах та організації діяльності оптового ринку та ярмарку в області. Розроблено приблизний Статут обслуговуючого кооперативу "Оптовий ринок "Черешня Мелітопольска". Обгрунтовано основні напрямки формування електронної торгівлі плодами та ягодами. Розроблено пропозиції щодо підвищення якості плодів та ягід у сільськогосподарських підприємствах на основі оптимізації технологічних умов виробництва та врахування споживчого попиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)325.154-07 +
Шифр НБУВ: РА336865

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Хромов О.Ф. 
Рекреаційне лісокористування в заповідних лісах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Ф. Хромов ; Укра. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Узагальнено матеріали досліджень щодо розробки оптимізованої технології рекреаційного використання заповідних лісів і адаптації її до умов Південного берега Криму (ПБК). Показано, що рекреаційна діяльність (стихійна й організована) за будь-якої тривалості (цілорічної, сезонної, короткочасної), але побудована на вільному переміщенні у лісі, спричинює часткове чи повне руйнування існуючих біогеоценозів. За цього руйнується грунтовий покрив і підстилка, порушується процес природного поновлення деревних і чагарникових порід, знижуються видовий склад і рясність трав'яного покриву у насадженнях, територія забруднюється побутовими відходами. Одночасно з лісових угідь безконтрольно вилучається недеревна продукція (гриби, ягоди, квіти), що скорочує кормову базу лісової фауни. Внаслідок інтенсифікації рекреаційного використання заповідних лісів запропоновано здійснювати рекреаційне лісокористування на наукових засадах. Зазначено, що за регульованої та контрольованої рекреаційної діяльності зменшується кількість лісових пожеж і лісопорушень, започатковується процес відновлення лісових біогеоценозів. Наголошено на необхідності зонувати територію заповідних лісів і розташованих на ній особливо цінних природних комплексів, а також випереджати руйнування лісових біогеоценозів за звичайної та добувної рекреації. Запропоновано за умови часткового чи повного руйнування лісових біогеоценозів переводити їх у стан "спокою", здійснювати заходи щодо реконструкції лісів та їх штучного відновлення. Запропоновано оптимізовану технологію рекреаційного лісокористування, адаптовану до умов заповідних лісів ПБК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3 е(4УКР-6КРИ)л64 + П344.16(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА342218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Захарова Н.Ю. 
Економічна ефективність виробництва плодів кісточкових культур і основні організаційно-економічні чинники її підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.Ю. Захарова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні положення визначення економічної ефективності виробництва плодів кісточкових культур і основних організаційно-економічних чинників її підвищення у сільськогосподарських підприємствах зони Південного Степу. Розкрито сутність категорії ефективності, показано особливості її реалізації в садівництві. Висвітлено основні засади формування ринку плодів і ягід. Визначено природно-економічний потенціал зони для виробництва плодів кісточкових культур, наведено результати ретроспективного аналізу виробництва даної продукції та його економічної ефективності, здійснено оцінку каналів її реалізації. Обгрунтовано перспективні напрями розвитку виробництва плодів кісточкових культур. Визначено вплив основних організаційно-економічних чинників на підвищення економічної ефективності їх виробництва. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення породної структури насаджень кісточкових культур на підставі урахування строку окупності інвестицій на їх створення з метою прискорення обігу основного капіталу у садівництві. Для розвитку ринкової інфраструктури запропоновано створити у регіоні розгалужену мережу роздрібної торгівлі плодами та ягодами. Виокремлено напрями активізації державного протекціонізму садівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.1-07 +
Шифр НБУВ: РА348270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ягоднікова В.В. 
Формування лідерських якостей старшокласників в особистісно орієнтованому виховному процесі загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.В. Ягоднікова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 21 с. — укp.

Вперше визначено педагогічні умови, що сприяють формуванню лідерських якостей старшокласників. Уточнено сутність понять "лідер" і "лідерство". Розроблено й експериментально перевірено технологію формування лідерських якостей старшокласників в особистісно орієнтованому виховному процесі загальноосвітньої школи. Визначено компоненти лідерських якостей, встановлено їх ознаки та рівні сформованості у старшокласників. Розкрито взаємозв'язок між виявленими компонентами (мотиваційним, емоційно-вольовим, особистісним, діловим) лідерських ознак. Розроблено методику діагностики рівнів сформованості лідерських якостей старшокласників. Створено й апробовано програму виховання школярів "Я - українець", а також нову модель учнівського самворядування - Шкільної Учнівської Республіки, програму школи лідерів "Я можу, вмію, дію". Наведено практичні рекомендації щодо формування лідерських якостей старшокласників для соціально-педагогічних працівників шкільного рівня освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.331.3 + Ю954.05-734 + Ю983.402.3 +
Шифр НБУВ: РА344923

Рубрики:

      
16.

Лісова Н.В. 
Крайня необхідність як обставина, що виключає злочинність діяння: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.В. Лісова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історичний розвиток регулювання кримінальної відповідальності за шкоду, заподіяну у стані крайньої необхідності. Визначено основні кримінально-правові аспекти поняття крайньої необхідності. Проаналізовано її юридичну природу як обставини, що виключає злочинність діяння. Значну увагу приділено критеріям співвідношення та відмежування крайньої необхідності з такими обставинами, що виключають злочинність діяння, як фізичний або психічний примус, виконання наказу або розпорядження, діянню, взаємопомов'язаному з ризиком; виконання спеціального завдання з метою запобігання чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації. Підтверджено, що крайня необхідність є обставиною, яка займає у системі зазначених обставин головне (особливе) місце серед тих, які є базовими для здійснення суб'єктивного права та виконання юридичного обов'язку. Конкретизовано наукове визначення крайньої необхідності, яке враховує аспекти: семантичне тлумачення термінів, що утворюють словосполучення "крайня необхідність"; родові ознаки, притаманні всім обставинам, які є елементами інституту обставин, що виключають злочинність діяння; максимально повне відображення всіх конститутивних, специфічних ознак крайньої необхідності. Запропоновано внести зміни до законодавчого визначення крайньої необхідності, передбачене ч.1 ст. 39 КК України. Значну увагу приділено проблемі визначення меж крайньої необхідності. Досліджено питання допустимості як обставини, що виключає злочинність діяння, притаманне державам з континентальною та загальною системою права. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинної кримінально-правової норми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.2 +
Шифр НБУВ: РА349270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лісова Н.Е. 
Імунофізіологічний статус телят за впливу антимікробних препаратів та імуномодуляторів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / Н.Е. Лісова ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено дані про вплив на організм телят чорно-рябої молочної породи віком 2 - 4 місяці антимікробних препаратів й імуномодулятора тканинного походження РБС. Проаналізовано динаміку змін імунофізіологічного статусу телят за впливу антибіотиків залежно від ступеня їх проникнення до клітини. Установлено зміни функціональної активності природної резистентності телят за дії антибіотиків з низьким (пеніциліну, стрептоміцину) та середнім (гентаміцину, енроцину-50, окситетрацикліну) ступенем, що мало прояв у зниженні лізоцимної та бактерицидної активності сироватки крові, змінах фагоцитарної активності нейтрофілів та інтенсивності фагоцитозу. Виявлено зміни показників імунофізіологічного статусу за впливу препарату з високим ступенем проникнення до клітини ("Тілбіан"). Досліджено параметри імунного захисту телят і сумісного застосування антимікробних препаратів та імуномодуляторів тканинного (РБС) і синтетичного ("Левамізол") походження. Виявлено неселективну виражену активацію показників імунітету за дії левамізолу та помірну активацію показників імунного статусу телят препаратом РБС. Установлено можливість корекції імунного захисту телят препаратом тканинного походження РБС за умов застосування антибіотиків, що сприяє стабілізації фізіологічного стану й обмінних процесів організму тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44-273.922 + П60-44-272.531 +
Шифр НБУВ: РА350625

Рубрики:

      
18.

Гордієнко В.В. 
Потенціал складових національної колекції картоплі у створенні форм, придатних для генеративного розмноження: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Гордієнко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні встановлено норму реакції складових генофонду картоплі (сортів, міжвидових гібридів, дигаплоїдів) стосовно розвитку генеративних органів залежно від впливу зовнішніх факторів. Визначено перспективність для генеративного розмноження складових генофонду та його окремих форм. Встановлено, що такі метеорологічні фактори, як температура повітря, кількість опадів, ГТК найбільш суттєво впливають на розвиток генеративної сфери досліджуваних сортів картоплі. У сортів та міжвидових гібридів встановлено залежність між проявом квітування та ягодоутворення, яка є різна залежно від умов року. Визначено вплив біологічних особливостей досліджуваних сортів і міжвидових гібридів картоплі на схожість їх насіння залежно від терміну зберігання. Встановлено особливості прояву основних агрономічних ознак серед потомства від самозапилення сортів та міжвидових гібридів. На підставі одержаних результатів розроблено методику визначення цінності складових генофонду картоплі для генеративного розмноження культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-275.8 + П215.1-31 +
Шифр НБУВ: РА353917

Рубрики:

      
19.

Лісова Л.О. 
Розвиток зовнішньоекономічної діяльності підприємствами АПК Сумської області: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.О. Лісова ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано стратегію зовнішньоекономічної діяльності підприємств агропромислового комплексу Сумщини на підставі оптимізації структури експорту аграрної продукції. Доповнено існуючі наукові погляди щодо тенденцій і перспектив розвитку зовнішньоекономічних відносин аграрних підприємств регіону. Розроблено концептуальні підходи щодо виявлення передумов становлення та розвитку зовнішньоекономічних відносин регіону в аграрному секторі з європейскими державами. Створено механізм управління зовнішньоекономічними зв'язками на регіональному рівні. Удосконалено методичні підходи щодо визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств аграрного сектору. Обгрунтовано шляхи забезпечення зростання позитивного зовнішньоторговельного сальдо експорту продовольства та сільськогосподарської сировини підприємствами області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4СУМ)832.0 +
Шифр НБУВ: РА358131

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лісова О.С. 
Психологічні особливості внутрішньої картини здоров'я в осіб з виразковою хворобою: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.С. Лісова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано багатовимірну теоретичну модель стану здоров'я людини, яка містить сенситивні, емоційні, когнітивні та мотиваційні компоненти, суб'єктивні образи фізичного, афективного, інтелектуального, соціального та духовного здоров'я. Розроблено критерії діагностики стану здоров'я людини, а саме: відчуття тілесного комфорту, енергетичного резерву, чіткість диференціації її почуттів і здатність до їх ефективного вираження; рівень тривожності; ступінь компетентності у сфері здоров'я; характер самооцінки здоров'я; місце здоров'я у системі ціннісних орієнтацій; рівень внутрішньої мотивації до здорового стилю життя; міра активності позиції людини щодо власного здоров'я (міра суб'єктивної цінності різних аспектів здоров'я. Запропоновано нову диференціацію типів внутрішнього здоров'я: інфантильно-оптимістичного, ціннісно-продуктивного (зрілого), ціннісно-адаптивного (умовно зрілого), інфантильно-песимістичного, ціннісно-заперечувального та іпохондрично-сенситивного. Установлено, що у хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки переважними є інфантильно-песимістичний, ціннісно-адаптивний і ціннісно-заперечувальний типи. Описано функції стану здоров'я, а саме: спрямовувальну, регулятивну, когнітивно-структуруючу, прогностичну, креодизувальну, саногенну, та комунікативно-оптимізувальну. Розроблено систему ефективних психокорекційних заходів, спрямованих на оптимізацію стану здоров'я хворих на виразкову хворобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 +
Шифр НБУВ: РА356457

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського