Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (748)Книжкові видання та компакт-диски (296)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=СМАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 108
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Горда М.С. 
Морально-етичне виховання студентів педучилища в процесі вивчення літератури рідного краю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.С. Горда ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Захищаються результати теоретико-експериментального дослідження. Встановлено, що в процесі проведення творчих уроків і позакласних занять з літературного краєзнавства з використанням новітніх ефективних форм і методів організації навчально-виховної роботи, моделювання виховних ситуацій за допомогою системи поетапного формування моральності можна істотно підняти рівень морально-етичної вихованості студентів педучилища, активізувати пошуково-дослідницьку роботу, розвинути студентську творчість, сформувати естетичні смаки і морально-етичні ідеали особистості майбутнього вчителя початкових класів. Матеріали дослідження слугують теоретико-методичною основою для подальшого вдосконалення процесу вивчення літератури в педагогічному училищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)р2-34

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Драчук Л.І. 
Морально-етичне виховання учнів на традиціях українського народу в процесі вивчення літератури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.І. Драчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено, що використання на уроках української літератури у загальноосвітній школі народних традицій, відображених у художній літературі, застосування новітніх ефективних форм і методів організації навчальної діяльності, моделювання виховних ситуацій за допомогою системи поетапного формування моральності значно підвищать рівень морально-етичної вихованості учнів, сформують їх морально-етичні ідеали, естетичні смаки, моральні норми поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.21 + Ш5(4УКР) р2-34
Шифр НБУВ: РА307835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Юрченко З.В. 
Самостійна художньо-словесна творчість учнів як засіб розвитку літературних здібностей: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / З.В. Юрченко ; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено проблеми психологічних особливостей самостійної художньо-словесної творчості учнів та її вплив на розвиток літературних здібностей у підлітковому та юнацькому віці. Доведено, що дитяча самостійна літературна творчість - художньо-естетична діяльність, що здійснюється у руслі вікової динаміки психічного розвитку особистості - важливий фактор літературного розвитку, формування художньо-естетичних смаків сучасних школярів. Теоретично встановлено та статистично підтверджено, що актуалізований психологічний потенціал цієї творчості оптимізує процес розвитку літературних здібностей учнів, обгрунтовано доцільність і можливість використання художньо-словесного самовираження як засобу цього розвитку. Запропоновано систему методик для діагностики, формування та розвитку читацьких і літературно-творчих здібностей, апробовану в навчально-виховних закладах Івано-Франківської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.26 + Ч421.382.71:Ш5
Шифр НБУВ: РА314173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мітіна Л.В. 
Інтродукція селекційних форм IMorus alba/I L. на Південному Сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук / Л.В. Мітіна ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний інтродукційний аналіз виду M. alba на південному сході України, встановлено відмінності в онтогенезі та морфогенезі інтродуцентів та рослин з місцевих екотопів. Одержано теоретичні дані з цитологічних, палінологічних, морфологічних та петіолярних досліджень, які можна застосовувати у систематиці та під час вивчення впливу адаптації на протікання процесів онтогенезу та морфогенезу. Розроблено оптимальну технологію вегетативного розмноження шовковиці. Створено колекцію плодової шовковиці на південному сході України. Надано рекомендації з вирощування плодовитої шовковиці. За результатом інтродукційного експерименту виявлено високопродуктивні селекційні форми плодової шовковиці M. alba L., адаптовані до місцевих умов. Відібрано та описано перспективні плодові форми M. alba, на основі яких створено крупноплідні сорти з високими смаковими якостями: Білосніжка, Діна, Машенька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Смакота В.В. 
Етос економічної поведінки в православ'ї та юдаїзмі: порівняльний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.В. Смакота ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто релігію та економіку як соціальні інститути, виявлено механізм впливу релігії на економічну поведінку, який базується на превалюючій ролі цінностей неекономічного характеру - діючі релігійно-психологічні винагороди забезпечують усвідомленість та цілеспрямованість людського існування та впливають таким чином на життєву поведінку індивіда в цілому та на його економічну діяльність зокрема. Зроблено узагальнюючий аналіз соціальних функцій релігії з точки зору соціології, соціальної психології та богослов'я. Проаналізовано безпесередній вплив релігійних цінностей на модель соціально-економічної поведінки, яка залежить від ставлення релігії до різних видів праці, до багатства, бідності, підприємницької діяльності, власності, від визначення нею статусу окремих професій, ступеня практицизму, індивідуалізму та раціоналізму, вихованих релігією. З'ясовано, що ці елементи можуть впливати на спрямованість економічної активності, та встановлення соціального визнання чи соціального неприйняття окремих видів економічної діяльності. На засадах їх розгляду та порівняння виявлено відмінності в етосі економічної поведінки та визначено потенційні можливості різних релігій (юдаїзму та православ'я) до її регламентації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2 + Э372-112 + Э36-112 +
Шифр НБУВ: РА322396

Рубрики:

      
6.

Гончаренко Л.П. 
Розвиток естетичних смаків майбутніх учителів засобами сучасної інструментальної музики: Автореф. дис. канд... пед. наук: 13.00.04 / Л.П. Гончаренко ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2002. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано суть та структуру естетичних смаків студентів, роль традиційної та сучасної інструментальної музики різних видів та жанрів у розвитку смакових уподобань і переваг у музично-естетичній діяльності молоді. Визначено суть педагогічних умов використання сучасної інструментальної музики академічного спрямування, взаємодії різних видів мистецтв в естетичному розвитку студентської молоді. Розроблено рекомендації педагогічним працівникам щодо створення умов ефективного розвитку естетичних смаків вихованців засобами різножанрової палітри музичного мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.355.23 + Щ315 р(4УКР)31-3
Шифр НБУВ: РА321749

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Гайдаєнко І.В. 
Назви на позначення смаку: етимологія, семантика, функціонування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.В. Гайдаєнко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено лексику на позначання смаку в сучасній українській мові. На підставі вивчення значної кількості матеріалу з залученням джерел різнорідної стильової приналежності охарактеризовано тематичні групи назв на позначення смаку, проаналізовано лексико-семантичні, етимологічні, структурно-граматичні особливості лексем на позначення смаку, а також визначено стилістичні функції, виражально-зображальний потенціал даної категорії номінацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5
Шифр НБУВ: РА317701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Соловій Г.Р. 
Читач в українському літературно-критичному дискурсі першої половини ХХ століття: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.01.06 / Г.Р. Соловій ; НАН України. Ін-т літ-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Узагальнено вітчизняні та зарубіжні теоретичні розробки понять "читач", "сприйняття", "інтерпретація" та їх взаємозв'язок з поняттями "автор" і "текст". Грунтуючись на теорії рецептивної естетики та її основних поняттях, зокрема, "імпліцитний читач", "експліцитний читач", "рецепція", "горизонт сподівань" тощо, презентовано моделі читачів та рецептивні настанови модернізму та соцреалізму, виходячи з їх філософсько-естетичних засад, особливостей художніх текстів та з урахуванням національної суспільно-культурної ситуації читання. Праналізовано імпліцитну та експліцитну модель читачів, рецепцію емпіричних читачів, вплив соціально-історичних умов на процес формування читацьких смаків, що дозволяє у новому ракурсі побачити характер змін та особливості розвитку української літератури. Показано жанрову, тематичну, сюжетно-композиційну, наративну та мовну новизну модерністських текстів, які імпліцитно орієнтовані на мислячого читача, здатного рефлексувати над прочитаним, декодувати зміст та отримувати насолоду від читання. Представлено також видозміни образу читача від раннього модернізму до авангардної рецептивної стратегії, котра підтверджує налаштованість митців провокувати публіку, руйнувати усталений "горизонт сподівань", нав'язувати читачам власні правила гри на території тексту. Висвітлено значення критики та українських періодичних видань першої половини XX ст. у процесі становлення "горизонту сподівань" українських читачів. Зазначено, що зіставлення імпліцитної читацької моделі у модернізмі та соцреалізмі вказує на відмінність рецептивних стратегій вказаних літературних напрямів. Зроблено висновок про вагому роль поняття "читач" у структурі художнього твору та у формуванні літературних напрямів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш409 + Ш5(4УКР)53-39 + Ш5(4УКР)6-39 +
Шифр НБУВ: РА327896

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Бічай Ю.В. 
"Модні" слова в сучасній російській мові (на матеріалах тлумачних словників і мовленнєвої практики мас-медіа кінця XX - початку XXI ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Ю.В. Бічай ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Виявлено параметри власне "модного" слова: орієнтованість на сучасність, новизна (оновлена семантика), частота й активність використання, універсальність (масове використання), словотвірна активність (включеність у словотвірну систему російської мови, наявність словотвірних рядів), демонстративність та ігровий момент (словесний вчинок, зміна номінації). Уведено поняття "модних" слів, що реалізується у корпусі загальновживаних слів, які перебувають у фокусі мовного смаку, мовленнєвої практики сучасної людини та ефектній позиції впізнавання завдяки незвичності їх залучення і семантики через належність до іншомовних та іншостильових слів, а також їх високій частоті та словотвірній активності. Наведено лексикографічне досьє на деякі "супермодні" слова з описом етапів їх входження у статус "модного" слова як такого. Показано різні дискурсивні прийоми введення "модних" слів у мовленнєву практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-32 +
Шифр НБУВ: РА324799

      
10.

Циганко О.П. 
Художньо-виставкова діяльність у Харкові (1917 - 1934 рр.): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.П. Циганко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито загальну картину художньо-виставкової діяльності у Харкові у 1917 - 1934 рр., визначено головні принципи і механізми організації, фінансування та інформаційної підтримки даних виставок, роль державних органів, профспілок, громадських організацій, творчих об'єднань та музейних установ у проведенні виставок, проаналізовано представлення в експозиціях провідних напрямів образотворчого мистецтва, зв'язок виставок з глядацькою аудиторією. Показано вплив художніх виставок на громадське життя та формування естетичних смаків публіки, зроблено висновки про головні напрямки еволюції художньо-виставкової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)61 л62 +
Шифр НБУВ: РА325738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Спрягайло О.А. 
Біологічні особливості та продуктивність груші залежно від сорто-підщепних комбінувань в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.А. Спрягайло ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Уперше встановлено біологічні особливості та продуктивність одинадцяти сортів і елітних форм груші на сильно- та слаборослій підщепах. Визначено строки проходження основних фенологічних фаз залежно від умов вегетації, вивчено зимостійкість, стійкість до збудників парші та бурої плямистості стосовно даних сортів. Виявлено високу фізіологічну сумісність більшості досліджених сортів і форм з підщепами. Визначено продуктивність насаджень, хімічний склад, смакові якості та тривалість зберігання плодів. Виділено продуктивні, рентабельні сорти та форми груші - носії господарсько-цінних ознак. Науково обгрунтовано добір сортів з високою економічною ефективністю вирощування, адаптованих до культивування в Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-2(4УКР) + П255.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325537

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Нечмілов В.М. 
Удосконалення технологій машинного доїння овець і переробки молока: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / В.М. Нечмілов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 17 с. — укp.

Розроблено спеціальний пристрій для роздільного доїння долей вимені вівцематок, що дало змогу визначити технологічність вимені та відібрати найбільш придатних до машинного доїння вівцематок. Удосконалено технологію виробництва малосільної бринзи з застосуванням різних режимів пастеризації, сухих бактеріальних і грибних ферментативних препаратів для овочевого молока, комплекту технологічного обладнання та способів пакування бринзи для фермерських і селянських господарств, яка скорочує технологічний процес і дає змогу зменшити витрати праці на її виробництво, а також підвищити якісні та смакові показники продукту. Розроблено технологію виробництва твердих сирів типу пекоріно та качковал завдяки вивченню різних режимів пастеризації, застосуванню сухих бактеріальних і грибних ферментативних препаратів, створенню технічного засобу для парафінування та застосуванню полімерних плівок за умов фермерських і селянських господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-642 + Л951.1 +
Шифр НБУВ: РА331635

Рубрики:

      
13.

Уліщенко В.В. 
Методика вивчення епічних творів модернізму на уроках зарубіжної літератури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.В. Уліщенко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методику вивчення епічних творів модернізму на уроках зарубіжної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах. Доведено необхідність системного використання наступних чинників: моделювання життєво можливих ситуацій (у процесі застосування окремих елементів коучингу), які підвищують інтерес старшокласників до творчого читання модерністського твору; створення навчальних ситуацій, що стимулюють рефлексивну діяльність учнів як основу саморегуляції процесу засвоєння нових знань; застосування цілісного підходу щодо вивчення художнього твору (у єдності форми та змісту) на базі системного залучення елементів різних видів літературознавчого та лінгвістичного аналізу (мотивного, лінгвостилістичного, культурологічного та неоміфопоетичних образів) з акцентуванням на особливостях читацької рецепції учнів; використання філософського та літературознавчого матеріалу для самостійного опрацювання безпосередньо під час аналізу модерністського твору, що сприяє глибокому розумінню світогляду митця та особливостей модерністської прози; формулювання наскрізного завдання, що забезпечує довготермінову мотивацію протягом вивчення теми та різних за характером дидактичної мети завдань і запитань (пізнавальних, проблемних, рефлексивних, творчих), що сприяють формуванню короткотермінових мотивацій. Доведено, що вивчення модерністської прози сприяє вирішенню старшокласниками важливих проблем особистісного характеру, становленню їх світогляду та розвитку естетичного смаку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0) р20 +
Шифр НБУВ: РА333639

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Тетеріна О.Б. 
Переклад як наукова проблема в українській літературно-критичній думці ХІХ - початку ХХ ст. (компаративний дискурс): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / О.Б. Тетеріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто переклад як наукову проблему в українському літературознавстві XIX - початку XX ст. Підкреслено важливе значення перекладознавчої думки на всіх етапах розвитку національної літератури (становлення, формування, ствердження та поступу в світовому контексті). Відзначено позитивний вплив великого обсягу перекладознавчого матеріалу (від окремих висловлювань, рецензій, статей до грунтовних праць) на відображення основних етапів літературної критики та подальший світовий розвиток національної літератури. Досліджено еволюцію перекладознавчої думки та встановлено загальнолітературний характер художнього перекладу як літературного зразка, засобу формування естетичного смаку, розвитку мови, джерела ідейно-тематичного, жанрово-стильового збагачення української літератури, її оновлення та модернізації, стимулу для оригінальної творчості (на прикладі літературної діяльності Р.Гонорського, М.Максимовича, П.Гулак-Артемовського, Л.Боровиковського, Є.Гребінки, М.Костомарова, П.Куліша, М.Драгоманова, О.Потебні, І.Франка та Лесі Українки). Обгрунтовано суттєве значення перекладу у формуванні концепції національної літератури, спрямованої на розвиток власних традицій і збагачення їх світовим здобутками. Відзначено функціональність перекладознавчої думки в розвитку літертурознавства, що сприяло поглибленню розуміння завдань та перспектив загального літературного процесу та індивідуальної творчості митця. Встановлено значення перекладу як органічної частини літературознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407 + Ш5(0)-318.37 + Ш5(4УКР)5-318.3 +
Шифр НБУВ: РА334227

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Соломенна Т.В. 
О.А.Аракчеєв - політик і людина: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Соломенна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано діяльність графа О.А.Аракчеєва - видатного державного діяча Російської імперії першої чверті ХІХ ст. Визначено чинники, які вплинули на формування його світогляду та становлення як державного діяча, розкрито його внесок у розвиток російської армії та артилерії, а також роль у запровадженні військових поселень та управлінні ними. Описано психологічні особливості графа, естетичні смаки та уподобання, господарську діяльність, взаємини з оточенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)47-8Аракчеев +
Шифр НБУВ: РА329657

Рубрики:

      
16.

Мінорова А.В. 
Розробка технології молочно-солодового десерту функціонального призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / А.В. Мінорова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в якості сировини та як складову продукту для виробництва сиркових десертів використано нетрадиційну рослинну сировину - ячмінно-солодовий екстракт (ЯСЕ). Створено композицію інградієнтів без вмісту цукру, на основі якої одержано продукт з приємним солодким смаком, солодовим ароматом та належною консистенцією. Вивчено вплив ЯСЕ на органолептичні, фізико-хімічні, технологічні, мікробіологічні, реологічні показники та властивості, а також біологічну цінність розробленого продукту. На підставі проведених досліджень встановлено доцільність та перспективність використання ячмінно-солодового екстракту, що сприяє збагаченню продукту біологічно активними речовинами, покращанню смакових, технологічних властивостей, підвищенню біологічної цінності, а також забезпечує високий рівень якості сиркового десерту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.3-3
Шифр НБУВ: РА331041

Рубрики:

      
17.

Калашник Н.Г. 
Історико-педагогічна генеза формування естетичних смаків учнівської молоді у процесі навчально-виховної діяльності: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Н.Г. Калашник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Висвітлено основні етапи теоретичного осмислення категорії естетичного смаку в філософії та її втілення в життя в педагогічній теорії та навчально-виховній практиці людства. Розглянуто теоретико-методологічні засади виховання естетичних смаків учнівської молоді за сучасних умов, основні аспекти, принципи та підходи, педагогічні, психологічні та соціокультурні чинники та механізми їх формування, зокрема в дітей різного віку та обдарованості у різноманітних аспектах. Досліджено особливості естетичного виховання та формування естетичних смаків у сучасній українській школі, його програмно-методичне забезпечення. Обгрунтовано доцільність запровадження до навчально-виховного процесу окремої навчальної дисципліни - густосології (смакології), яка інтегрує до цілісної системи всю сукупність знань про естетичні смаки, їх суть та форми, історію розвитку та осмислення, основні передумови, чинники, механізми, принципи, методи та засоби їх формування з урахуванням віку дітей, їх здібностей та естетичних спрямувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355 +
Шифр НБУВ: РА329697

Рубрики:

      
18.

Радкіна В.Ф. 
Формування художньо-естетичного смаку як професійної якості майбутнього вчителя: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.Ф. Радкіна ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса). — О., 2004. — 21 с.: табл. — укp.

Наведено результати дослідження з проблеми формування художньо-естетичного смаку як професійної якості майбутнього вчителя. Розкрито суть і співвідношення понять "естетичний смак", "художньо-естетичний смак", "художній смак". Уперше введено поняття "художньо-естетичний смак педагога", визначено показники та критерії оцінки цього феномену. Запропоновано рівневі характеристики розвитку художньо-естетичного смаку вчителя як професійної якості його особистості. Обгрунтовано й описано педагогічні умови, зміст і методику формування даного смаку студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА332661

Рубрики:

      
19.

Грищук О.І. 
Клініко-морфологічні особливості розвитку і перебігу сіалолітіазу під впливом малих доз радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Грищук ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с.: табл. — укp.

За результатами досліджень, проведених протягом 12-ти місяців, виявлено прогресуючі, морфометрично підтверджені дистрофічні зміни секреторних клітин ацинусів та вивідних проток, наростання ослизнення епітеліоцитів їх стінки та атрофію гранулоцитів. На підставі даних, одержаних завдяки електронно-мікроскопічним дослідженням, установлено прогресуючі дистрофічні зміни в гранулоцитах і епітеліоцитах стінки вивідних проток підщелепної залози, виявлено появу гранулоцитів з ознаками низької диференціації та епітелізації стінки зі значною вакуольною трансформацією, у стінці капілярів спостерігались реактивні зміни плазмолеми ендотеліоцитів і дистрофічні зміни їх цитоплазми. Уперше встановлено динамічні особливості розвитку та перебігу сіалолітіазу в хворих-мешканців забрудненої радіонуклідами зони, розроблено диференційовані підходи до їх лікування. Відзначено, що новими даними щодо особливостей перебігу є майже безсимптомний початок захворювання в молодому віці. Установлено наявність більше та частіше вираженого больового синдрому в підщелепній залозі під час загострення за умов хронічного перебігу, а також мають місце постійна сухість слизової оболонки рота та язика, порушення смаку, збільшення кількості карієсних, пломбованих і видалених зубів, їх крихкості, слина стає більш густою та мутною, з'являється гноєвиділення з вивідної протоки залози на фоні підвищення рівня перекисного окиснення ліпідів та пригнічення антиоксидантного захисту (АОЗ) крові. сіалолітіаз під впливом малих доз радіації (збільшення кількості атипових форм еритроцитів, зменшення їх площі та периметру). Наведено нові дані щодо морфології патологічних змін паренхіми та строми підщелепної залози у разі сіалолітіазу в людей, які зазнали впливу малих доз радіації. Розроблено та апробовано метод поєднаного хірургічного лікування цих пацієнтів з корекцією стану АОС триовітом. На підставі результатів досліджень корекції стану еритроцитів (площі, периметру, коефіцієнту форми) доведено ефективність лікування зазначених хворих триовітом за умов хірургічного втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.43-3 +
Шифр НБУВ: РА328756

Рубрики:

      
20.

Смакула О.І. 
Формування ціннісного ставлення майбутніх учителів до фізичної культури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.І. Смакула ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Експериментально доведено, що за традиційних умов навчання ставлення студентів до фізичної культури і спорту, а також до відповідного навчального предмету в структурі професійної підготовки не є оптимальним. Підтверджено, що основою формування ціннісного ставлення студентів до даної навчальної дисциліни є актуалізація поточних і перспективних особистісно, соціально та професійно значущих мотивів. Розроблено концептуальні положення формування ціннісного ставлення до фізичного виховання і спорту, визначено відповідні психолого-педагогічні умови їх реалізації. Створено технологічну систему, впровадження якої дозволило суттєво підвищити мотиваційні засади засвоєння курсу "Фізичне виховання", сформувати у студентів ціннісне ставлення до фізичної культури і спорту, а також потребу в неперервному фізичному розвиткові під час аудиторних занять та шляхом самостійної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА332109

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського