Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (2330)Книжкові видання та компакт-диски (714)Журнали та продовжувані видання (78)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванцова Н. Л. 
Комплексна корекція імунологічних показників, що пов'язані з дефіцитом вітамінів групи D, у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів на етапі санаторно-курортної реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. Л. Іванцова ; Крим. республік. установ "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше встановлено вплив вiтамiну D на синтез цитокiнiв в культурi клiтин бронхiального епiтелiю (iнгiбування прозапальних i активацiя антизапальних цитокiнiв). Визначено, що зимовий перiод формує умови пiдвищеного ризику розвитку фiброзу легенiв, пiдвищення активностi аутоiмунних реакцiй, порушення структурно-функцiонального стану кiсткової тканини, залежних вiд тяжкостi перебiгу захворювання. Вперше показано, що як модулятор системного цитокiнового потенцiалу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) з дефiцитом вiтамiну D виступає комбiноване застосування замiсної терапiї вiтамiном D i ультрафіолетового опромінення (УФО).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р415.202.83-54
Шифр НБУВ: РА383005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Абрагамович У. О. 
Вікові особливості параметрів метаболічного гомеостазу та варіабельності серцевого ритму в оперованих після резекції шлунка з приводу виразкової хвороби: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / У. О. Абрагамович ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено специфічні зміни параметрів метаболічного гомеостазу та стану вегетативної нервової системи (ВНС). Запропоновано диференційоване комплексне лікування з урахуванням інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів, активності антиоксидантної системи, стану ВНС та віку, яке за ефективністю достовірно відрізняється від аналогічного за стандартною методикою. На основі виявлених закономірностей запропоновано нові принципи лікування, ефективність якого достовірно відрізняється від стандартного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 + Р410.109-37 + Р415.2-37
Шифр НБУВ: РА373638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Арич Г.І. 
Клінічно-патогенетичні особливості перебігу подагри у хворих з ураженням гепатобіліарної системи та шляхи їх корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.І. Арич ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено хроноритмологічні аспекти перебігу подагри у хворих з супутнім ураженням гепатобіліарної системи (ГБС) на підставі аналізу добових коливань біохімічних параметрів. З метою удосконалення методики комплексного лікування хворих з даною патологією обгрунтовано доцільність використання нових препаратів рослинного походження фітоліту та холіверу. Виявлено, що подагра характеризується часовою дезорганізацією вмісту сечової кислоти (СК) у крові та сечі, параметрів про- й антиоксидантного гомеостазу, протеолізу, фібринолізу крові. Обгрунтовано можливість використання характеристик профілів концентрації СК у сечі з метою ранньої діагностики загострення подагричного артриту. Вперше досліджено вплив фітоліту та холіверу на клінічний перебіг подагри й особливості формування біохімічних процесів в організмі хворих з даною патологією, зокрема, виявлено гіпоурикемічну, гепатопротекторну, гіпохолестеринемічну, антиоксидантну дію нових препаратів. Доведено, що застосування фітоліту та холіверу у комплексному лікуванні хворих на подагру з супутнім ураженням ГБС сприяє нормалізації процесів колагенолізу та протеолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4-3 +
Шифр НБУВ: РА356477

Рубрики:

      
4.

Астахова 
Рання діагностика, патогенез і оптимізація лікування уражень нирок у хворих на подагру: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Наталія Юріївна Астахова ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4-37
Шифр НБУВ: РА347780

Рубрики:

      
5.

Бєляєва Н. В. 
Оптимізація діагностики і лікування хронічного біліарного панкреатиту у хворих з ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Н. В. Бєляєва ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше виділено особливості клінічних проявів і функціональних порушень підшлункової залози (ПЗ) за біліарного хронічного панкреатиту (ХП) у поєднанні з ожирінням. Оптимізовано ультразвукову діагностику біліарного ХП у хворих з ожирінням. Проаналізовано порушення ліпідного спектру крові та функціонального стану печінки за даної поєднаної патології. Розроблено новий підхід до лікування біліарного ХП на фоні ожиріння з використанням мультинутрієнтних функціональних комплексів (МНФК) "Grinization". Вперше доведено ефективність диференційованого лікування ХП у хворих з ожирінням на підставі включення до комплексної терапії МНФК "Grinization" з урахуванням типу функціональних порушень ПЗ і особливостей сонографічних проявів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р415.202.1-37
Шифр НБУВ: РА382988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Біляченко І.В. 
Вплив комбінованої антигіпертензивної терапії і фізичних навантажень на кардіореспіраторну систему, мікроциркуляцію та жирнокислотний спектр ліпопротеїнів сироватки у хворих на артеріальну гіпертензію з супутнім ожирінням: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Біляченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено патогенез порушень добового профілю артеріального тиску (АТ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) з супутім ожирінням. На підставі вивчення змін стану кардіореспіраторної системи, зсувів у жирнокислотному складі сироваткових ліпопротеїдів низької та високої щільності у хворих на ГХ з супутнім ожирінням виявлено зв'язок порушень добового профілю АТ з порушеннями мікроциркуляції, а також ліпідного обміну, обумовлених надмірною активацією симпатичної нервової системи (дисбалансом між активністю альфа- та бета-адренорецепторів). Встановлено, що у разі порушень добового профілю АТ у хворих на ГХ з супутнім ожирінням активізуються зміни стану мікроциркуляторного русла та гіперкінетичний тип відповіді на фізичні навантаження. Виявлено кореляційні зв'язки між порушеннями добового профілю АТ та зсувами у жирнокислотному складі сироваткових ліпопротеїдів низької та високої щільності. Досліджено доцільність лікування хворих на ГХ з супутнім ожирінням за допомогою різних терапевтичних підходів із застосуванням інгібітору ангіотензинперетворювального ферменту та альфа-адреноблокатора, бета-агоніста, фізичних навантажень. Доведено, що найбільш ефективним є поєднання інгібітору ангіотензинперетворювального ферменту з альфа-адреноблокатором або фізичними навантаженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415.202.1-5 +
Шифр НБУВ: РА354938

Рубрики:

      
7.

Багрій А.В. 
Особливості розвитку та лікування діабетичної стопи у хворих на ожиріння: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.В. Багрій ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу підвищення ефективності діагностування та лікування діабетичної стопи у хворих на ожиріння. На підставі результатів вивчення функціональних, патоморфологічних топографо-анатомічних і клінічних особливостей діабетичної стопи за умов ожиріння розроблено та впроваджено алгоритм лікування осіб з цією патологією. Проведено обстеження та лікування 142-х пацієнтів, серед яких 109 - з надлишковою масою тіла й ожирінням. Вивчено функціональні зміни нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет (ЦД) з ожирінням і встановлено наявність передумов швидкого розвитку та тяжкого перебігу гнійно-некротичних уражень стопи у цих пацієнтів. За результатами патоморфологічного дослідження виявлено залежність перебігу запального процесу у стопі від маси тіла хворих на ЦД, що дало змогу з'ясувати причини високої частоти розповсюдження гнійного процесу у проксимальному напрямку та раннього розвитку вологої гангрени стопи. З застосуванням комп'ютерно-томографічного дослідження стопи виявлено сприятливі топографо-анатомічні умови перебігу патології діабетична стопа та дозволило на ранніх стадіях розвитку захворювання діагностувати локалізацію та вираженість деструктивно-запального процесу, що визначало подальшу хірургічну тактику лікування. На підставі результатів досліджень розроблено алгоритм лікування діабетичної стопи у хворих на ожиріння, запровадження якого в клініці дозволило зменшити частоту високих ампутацій нижніх кінцівок у пацієнтів з 14,7 % до 7,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р457.865.7-5 + Р415.202.1-5 +
Шифр НБУВ: РА362423

Рубрики:

      
8.

Балабан О.В. 
Хірургічне лікування косметичних дефектів передньої черевної стінки у хворих з ожирінням ІІ - ІІІ ступеня: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Балабан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Розроблено нові методи передопераційної підготовки, оперативного втручання і післяопераційного ведення хворих з косметичними дефектами, передньої черевної стінки і ожирінням ІІ - ІІІ ступеня. Запропоновано комплексний підхід до вирішення проблеми хірургічного лікування косметичних дефектів передньої черевної стінки у хворих з ожирінням ІІ - ІІІ ступеня, а також комплексний підхід до хірургічного лікування косметичних дефектів передньої черевної стінки у хворих з ІІ - ІІІ ступенем. Досліджено особливості кровопостачання передньої черевної стінки, зміни центральної гемодинаміки, функції зовнішнього дихання, газового складу крові, які відбуваються під час адаптації організму до підвищеного внутрішньочеревного тиску. Визначено оптимальний термін проведення передопераційної підготовки і встановлено критерії їх ефективності, запропоновано схему вибору методу операції залежно від типу дефекту передньої черевної стінки, а також нові способи абдомінопластики, трансплантації пупку та його штучного відтворення; доведено їх клінічну ефективність. Надано оцінку ефективності комплексного хірургічного лікування косметичних дефектів передньої черевної стінки у хворих з ожирінням ІІ - ІІІ ступеня на підставі результатів їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-59
Шифр НБУВ: РА319975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Балюк М.О. 
Клінічні, гормональні та метаболічні особливості нейроендокринного ожиріння з урахуванням рівня пролактину у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / М.О. Балюк ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено клініко-гормональні та метаболічні особливості перебігу нейроендокринного ожиріння. Обгрунтовано діагностичні та терапевтичні алгоритми даної патології у жінок репродуктивного та пременопаузального віку. На підставі комплексного дослідження виділено клінічні варіанти перебігу нейроендокринного ожиріння. За допомогою методу дискримінантного аналізу обгрунтовано доцільність розподілу хворих на групи на підставі наступних ознак: наявність і виразність цефалгій, ступінь ожиріння, рівень артеріального тиску, наявність гірсутизму, порушення менструального циклу, рівень пролактину крові. Вперше проаналізовано взаємозв'язок між ожирінням, гіпер-інсулінемією, інсулінорезистентністю, дисліпопротеїдемією, змінами продукції кортизолу, екскрекцією 17-кетостероїдів і пролактинемією. Обгрунтовано доцільність застосування в комплексній терапії жінок з нейроендокринним ожирінням і верхньопороговим рівнем пролактину препаратів групи бігуанідів і доведено їх короткострокову ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-5 +
Шифр НБУВ: РА348458

Рубрики:

      
10.

Бен Хміда Макрем Бен Меккі 
Клініко-патогенетична характеристика та лікування холестерозу жовчного міхура в поєднанні з ожирінням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Бен Хміда Макрем Бен Меккі ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 21 с. — укp.

Одержано дані про особливості клінічних проявів холестерозу жовчного міхура (ЖМ) у хворих з ожирінням. Наведено результати вивчення частоти та варіантів дисфункції ЖМ і біліарних сфінктерів у таких пацієнтів. Показано, що за умов холестерозу у разі ожиріння превалює гіпокінетично-гіпотонічна дисфункція ЖМ, недостатність сфінкера Одді, рідко мають місце клінічні, лабораторні та сонографічні прояви загострення хронічного холециститу. Вивчено функціональний стан печінки та ліпідний спектр крові за холестерозу ЖМ на фоні ожиріння. Виявлено, що найбільш характерним типом дисліпідемії за сполученої патології є тип IIB. Доведено доцільність і ефективність використання комбінації антигомотоксичних препаратів ("Гепар композитум", "Хепель" і "Лімфоміозот") за умов проведення комплексної терапії холестерозу ЖМ у хворих з ожирінням. Показано позитивний вплив такого лікування на клінічні прояви, біохімічні та сонографічні показники у цих хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.52-5 + Р415.202.1-3 +
Шифр НБУВ: РА349462

Рубрики:

      
11.

Богослав Ю. П. 
Профілактика та лікування порушень репродуктивного здоров'я у жінок з ожирінням: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / Ю. П. Богослав ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 35 с. — укp.

За результатами обстеження 1 690-та жінок уточнено механізми розвитку порушень репродуктивного здоров'я у жінок з різними типами ожиріння з огляду на їх імуно-гормональні, обмінні та цитокінові особливості. Запропоновано концепцію первинного та вторинного розвитку метаболічного синдрому залежно від типу ожиріння. Розроблено комплексну програму профілактики та лікування порушень репродуктивного здоров'я у жінок з ожирінням, диференційовану залежно від типу ожиріння та репродуктивних планів пацієнтки. Зазначено, що впровадження розробленої програми дозволило підвищити ефективність лікування порушень менструального циклу на 11,43 % і зниженню їх рецидивів на 45,50 %; підвищити ефективність лікування гіперплазії ендометрія в 1,66 раза, кіст яєчників - в 1,49, передменструального синдрому - в 1,58, запальних захворювань органів малого тазу - в 1,13 раза, та знизити частоту їх рецидивів в 11,08 раза, 6,49, 4,83 і 2,30 раза відповідно; знизити частоту безпліддя в 2,33 раза та невиношування вагітності в 2,50 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-2 + Р71-5
Шифр НБУВ: РА379285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бойчук Н.С. 
Розробка критеріїв діагностики та лікування подагри в поєднанні з остеоартрозом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Н.С. Бойчук ; АМН України, Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено діагностичні критерії вторинного дегенеративно-дистрофічного процесу - остеоартрозу у хворих на подагру. Виявлено зв'язок окремих клініко-лабораторних ознак захворювання зі станом пуринового обміну, особливостями цитокінової сітки та наявністю антитіл до колагену II та III типів у розвитку дегенеративного процесу у хворих на подагру й остеоартроз (ОА). Доведено високу інформативність ультразвукового дослідження у кількісному оцінюванні характеру ураження суглобів. Проаналізовано особливості перебігу подагричного артриту (ПА) в осіб жіночої статі у порівнянні з чоловіками. У разі лікування ОА у хворих на подагру діацереїном одержано достовірне зниження рівня фактора некрозу пухлин-alpha й інтерлейкіну-6 в обох групах досліджуваних. Доведено ефективність довготривалого лікування хворих на подагру інгібіторами ксантинокидази (алопуринолом). Наведено рекомендації щодо застосування комбінованого рослинного препарату на основі колхіцину для лікування пацієнтів, хворих на гострий ПА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4 + Р418.12 +
Шифр НБУВ: РА362961

Рубрики:

      
13.

Болокадзе Є.О. 
Роль матриксних металопротеїназ у розвитку процесів ремоделювання міокарду та порушення енергетичного обміну при метаболічному синдромі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Є.О. Болокадзе ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено питання оптимізації діагностики ураження серця за метаболічного синдрому (МС) на підставі вивчення структурно-функціональних моделей міокарду у взаємозв'язку з рівнем матриксної металопротеїнази-1 (ММП-1) і порушенням енергетичного балансу. Відображено зміни у системі ММП-1 як інтегрального показника наявності та ступеня міокардіального фіброзу у хворих з різними компонентами МС. Установлено взаємозв'язок цих змін з формуванням певного геометричного типу міокарда лівого шлуночка (ЛШ). Показано, що у хворих з МС активність ММП-1 знижена, про що свідчив надмірний вміст у плазмі крові її неактивної проформи та тканинного інгібітора. У хворих з 4-компонентним МС частіше спостерігались гіпертрофічні типи ремоделювання ЛШ у порівнянні з хворими з 3-компонентним МС. За гіпертрофічних типів ремоделювання міокарда ЛШ у хворих з МС спостерігались максимальні зміни маркерів міокардіального фіброзу. У хворих на артеріальну гіпертензію в асоціації з метаболічними порушеннями відзначено тенденцію до аналогічних, але меншою мірою виражених змін. Стан енергетичного забезпечення міокарда хворих з МС виявився найбільш несприятливим у випадку комбінації 4-компонентного МС з гіпертрофічними типами (особливо ексцентричною гіпертрофією) ЛШ. Установлено, що ожиріння супроводжується значним погіршенням окиснювально-відновлювальних процесів у порівнянні з хворими, що мали надмірну масу тіла. На підставі взаємозв'язку між рівнем проММТ-1 і дистанційними маркерами енергетичного метаболізму доведено, що ушкодження позаклітинного матрикса супроводжується змінами окиснювально-відновлювальних реакцій міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-3 + Р410.1-2 +
Шифр НБУВ: РА346429

Рубрики:

      
14.

Вдовиченко 
Фізіологічні аспекти оцінки та корекції забезпеченості водорозчинними вітамінами (С, РР, В1, В2) практично здорових людей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Олександр Валерійович Вдовиченко ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.027 + Р415.202.8-5
Шифр НБУВ: РА351171

Рубрики:

      
15.

Володкіна Н.О. 
Клініко-патогенетичне значення змін цитокінової сітки та вмісту мікроелементів в організмі хворих на подагричний артрит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Н.О. Володкіна ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Установлено патогенетичну роль порушень цитокінової сітки та мікроелементного статусу в організмі хворих на подагричний артрит. Визначено прогностичні критерії оцінювання перебігу захворювання та контролю ефективності лікувальних заходів. З'ясовано зв'язок показників з окремими клініко-лабораторними ознаками хвороби та станом пуринового обміну. Визначено вміст у волоссі мікроелементів: цинку, марганцю, молібдену, свинцю, стронцію, які беруть участь у пуриновому обміні та розвитку кістково-деструктивних змін. Доведено, що зміни показників цитокінової сітки та міроелементного складу у волоссі за подагричного артриту зумовлені використанням у комплексному лікуванні урикодиспресора алопуринолу, урикозурика лозартану й антиагрегантів з групи інгібіторів аденозиндезамінази та фосфодіестерази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4-3 +
Шифр НБУВ: РА359960

Рубрики:

      
16.

Гапонова 
Рівні мелатоніну при функціональних розладах шлунка та кишечника у хворих з надлишковою масою тіла: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ольга Григорівна Гапонова ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.302-5 + Р415.202.1-3
Шифр НБУВ: РА358297

Рубрики:

      
17.

Герасимчук Н. М. 
Функціональний стан ендотелію та оксидативний стрес в динаміці комбінованої антигіпертензивної терапії у хворих на гіпертонічну хворобу з надмірною масою тіла та ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Н. М. Герасимчук ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 23 с. — укp.

Встановлено, що на тлі лікуванням хворих на гіпертонічну хворобу з різним рівнем підвищення маси тіла комбінація лацидипіну з кандесартаном має перевагу в порівнянні з комбінаціями бісопрололу з індапамідом і фозіноприлу з гідрохлортіазидом стосовно корекції порушень вазоактивного пулу оксиду азоту на підставі підвищення активності e-NOS, протягом всього часу лікування, так і ефективності антиоксидантного впливу шляхом зниження рівня 8-ізопростану, через два місяця лікування. Визначено, що з приводу покращання функціонального стану ендотелію, на підставі зниження активності i-NOS комбінації лацидипіну з кандесарганом і фозіноприлу з гідрохлортіазидом має практично однаковий відсоток зниження, який за період лікування у стаціонарі поступається комбінації бісопрололу з індапамідом і перевищує останню комбінацію протягом двох місяців лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р415.202.1-37
Шифр НБУВ: РА371825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Герич О.Х. 
Окиснювальні та кон'югаційні реакції біотрансформації ксенобіотків за умов метаболічних порушень, індукованих цукровим діабетом та високожировою дієтою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / О.Х. Герич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено стан системи біотрансформації ксенобіотиків у разі цукрового діабету (ЦД) та перенавантаженні раціону жирами у щурів. Встановлено, що ЦД різного ступеня важкості та вживання високожирової дієти протягом чотирьох тижнів викликають зростанням активності цитохромів Р4502Е1 і Р4503А, активності арілестерази, ариламідази й аліестерази, UDP-глюкуронозилтрансферази. Проаналізовано, що в той же час обидва стани викликають зниження активності деяких ізоформ цитохрому Р450 - 1А2, 2B, 2С і 2Д, алкогольдегідрогенази, фенолсульфотрансферази. Зазначено, що різнонаправлені зміни ензимів викликають перерозподіл основних шляхів метаболізму модельних ксенобіотиків. Проаналізовано, що ЦД та перенавантаження жирами посилюють залежну від цитохрому Р4503А реакцію деметилювання амідопірину. Встановлено, що діабет гальмує ацетилування 4-аміноантипірину та сульфадимезину, а вживання високожирової дієти посилює ці реакції. Зазначено, що ЦД різного ступеня важкості та перенавантаження раціону жирами посилюють цитохром Р4502E1-залежну біотрансформацію ацетаніліду, толуолу та бромбензолу. Визначено, що ЦД і перенавантаження раціону жирами викликають посилення гепатотоксичності бромбензолу, анальгетичного ефекту диклофенаку натрію, а гепатоксичність парацетамолу посилюється за перевантаження жирами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р415.2 +
Шифр НБУВ: РА369184

Рубрики:

      
19.

Гетало О.В. 
Опрацювання складу, технології та дослідження лікарських засобів з солями магнію для застосування при магнійдефіцитних станах: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Гетало ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено та досліджено магнієвмісні засоби у формі сиропу та композиційного розчину. Теоретично й експериментально обгрунтовано склад таких засобів. Підібрано оптимальну концентрацію магнію хлориду та піридоксину гідрохлориду. Запропоновано технологію виробництва. Створені магнієвмісні засоби характеризуються стабільністю фізико-хімічних, технологічних, біофармацевтичних властивостей за тривалого (24-х місяців) зберігання. Установлено, що у разі ентерального введення сироп і композиційний розчин забезпечують рівномірне у часі надходження магнію до сироватки крові. Запропоновано технологічні схеми виробництва та методики стандартизації розроблених магнієвмісних засобів для внутрішнього застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79 солі магнію + Р415.202.9-52 + Л663.11 +
Шифр НБУВ: РА343351

Рубрики:

      
20.

Гопцій О. В. 
Лептинемія, інсулінорезистентність та фактор некрозу пухлин-a у хворих на артеріальну гіпертензію з ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. В. Гопцій ; Харківський національний медичний університет. — Х., 2010. — 20 с.: a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.16 + Р410.030 + Р415.202.1
Шифр НБУВ: РА370367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського