Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (277)Реферативна база даних (1324)Книжкові видання та компакт-диски (2808)Журнали та продовжувані видання (1099)
Пошуковий запит: (<.>U=Э2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 132
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Релігія   
1.

Кьопке В.А. 
Аксіологічна проблематика в філософсько-релігійних концепціях німецьких мислителів ХХ ст.: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.А. Кьопке ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розглянуто методологічні засади дослідження проблеми цінностей, визначено головні підходи щодо неї в німецькій традиції філософування (І. Кант, А. Шопенгауер, Г. Гегель, Л. Фойєрбах). Проаналізовано погляди провідних німецьких мислителів ХХ ст. - В. Вайєра, У. Гоманн, У. Нойєншвандера, А. Гелена, Ю. Габермаса, Г. Рормозера. Проаналізовано існуючі інтерпретації проблеми цінностей і проблеми людини, виявлено рівні функціонування цінностей: індивідуальний, соціальний, теоретичний. Обгрунтовано підходи щодо проблеми цінностей у працях німецьких філософів і теологів, а також диференційований підхід до цієї проблеми в західноєвропейській та російській традиціях філософування. На основі творчої спадщини німецьких мислителів конкретизовано методологічні та загальнотеоретичні положення проблеми цінностей. Визначено основні методологічні підходи, проведено порівняльний аналіз із поглядами вчених з інших країн Західної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.0 + Ю217 + Ю3(4НІМ)6 +
Шифр НБУВ: РА361484

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Сідак Л.М. 
Аскетизм як принцип саморозвитку та самореалізації особистості: Автореф. дис. канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л.М. Сідак ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження феномену аскетизму. Виконано філософсько-історичний аналіз виникнення, становлення та функціонування аскетизму, виявлено його основні історичні типи: архаїчний, імперативно-нормативний і любовно детермінований. Поняття аскетизму визначено як соціоморальний принцип, що базується на самообмежуванні та самопримушуванні; специфічний засіб самовдосконалення моральних, інтелектуальних, вольових і фізичних здібностей людини; свідома, вольова, морально спрямована діяльність. Залучення у науковий обіг теологічних і релігійно-філософських праць з аскетизму дозволило розкрити технологію аскетики, її сутнісні риси, зміст, усвідомити аксіологічну природу, особливості формування оцінки аскетизму на індивідуальному і соціальному рівнях, соціальний вплив цієї оцінки, а також механізм самореалізації особистості як творчої, аскетично зорієнтованої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю771.232 + Ю6*671.13 + Э243.8 +
Шифр НБУВ: РА327872

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Гурська Л. В. 
Буття як філософсько-релігієзнавча проблема: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Л. В. Гурська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше в українському релігієзнавстві проведено комплексне дослідження проблеми буття від доби античності до російської філософії другої половини XIX - початку XX ст. і до сьогодення. З'ясовано, що предметна галузь онтології є центрованою завдяки категорії "буття" та формується відповідно до принципу єдності буття, мислення та мови, що стверджує можливість виразити мислення буття у слові. Обгрунтовано, що проблема буття формується в межах античності, де виявляється "спогляданням" і "вгадуванням" образу буття; у середньовіччі - як довіра волі Творця буття; в Новий і новітній час - як відкритість феномену буття. Виявлено два типи онтології - статика буття й онтологічна динаміка, кожна з яких акцентує один з моментів людського існування - перебування та розростання. Онтологічну динаміку родподілено на два типи - за сутністю та за енергійністю. Розкрито, що найважливішою відмінністю енергійної онтології від сутнісної є усвідомлення цінності свободи, яка розглядається як рівноправний фактор поруч з благодаттю в процесі обожнення та розкрито антиномічність двох принципів - органіцизму та синергетики. Виявлено, що російська традиція філософування не є однорідною в контексті інтерпретації проблеми буття. Обгрунтовано, що в компаративному аналізі онтологія та матафізика виступають як гнозис буття й епістема сутності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.33
Шифр НБУВ: РА382198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ореховський В.О. 
Взаємовідносини церкви і держави на євразійському та північноафриканському просторах (I - XVIII ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.О. Ореховський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 34 с. — укp.

Визначено передумови виникнення та становлення феномену влади у християнстві. Розкрито характер взаємовідносин між християнськими спільнотами та державною владою в Римській імперії. Розглянуто характеристику релігійної політики візантійських імператорів. Виокремлено характерні риси цезарепапістської та папоцезаристської моделей відносин між світською та духовною владою. Висвітлено взаємовідносини між державою та Церквою періоду Реформації та доби Просвітництва. Проаналізовано характер державно-церковних відносин в історії країн Східної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)4-55 + Э211 +
Шифр НБУВ: РА366641

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Коваль І.В. 
Взаємодія церкви та інститутів громадянського суспільства: політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Коваль ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано та визначено місце церкви у системі інститутів громадянського суспільства. На базі теоретичного узагальнення ідей і теорій розвитку громадянського супільства описано його інституційну структуру та визнчено місце і роль церкви як своєрідного інституту соціуму. Проведено емпіричний аналіз і показано, що всупереч уявленням про те, що церква поза політикою, це твердження не повною мірою відповідає дійсності. Зазначено, що прямо та безпосередньо церква не втручається до політичного життя держави та суспільства, але з урахуванням історичної традиції та сучасного досвіду багатьох країн показано, що церкви нерідко залучаються до політичних процесів. Розглянуто шляхи оптимізації релігійно-церковної ситуації в Україні й акцентовано увагу на об'єктивній необхідності на засадах взаємної згоди православних конфесій створення єдиної Української Помісної Православної Церкви, яка буде сприяти подоланню церковного та цивілізаційно-світоглядного розколу суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Ф036 + Э29(4УКР)36-115 +
Шифр НБУВ: РА350422

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Морозов М.О. 
Виховання віруючих військовослужбовців Прикордонних військ України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 20.02.02 / М.О. Морозов ; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано форми і методи виховання віруючих військовослужбовців. Виявлено рівні сформованості вміння командирів підрозділів організовувати виховний процес із віруючими військовослужбовцями. Науково обгрунтовано структурну модель даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц68,8(4Укр)1-42 + Э29(4УКР)-115.4
Шифр НБУВ: РА310660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
7.

Костенко А.М. 
Віра як релігієзнавчо-психологічний феномен: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / А.М. Костенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Виявлено сутнісні особливості релігійної віри (РВ) як релігієзнавчо-психологічного феномена на основі детального цілісного аналізу її структурованості та функціональності. Виокремлено різноманітні підходи до осмислення даного концепту. Доведено, що під РВ слід розуміти психічний стан, який має певні якісні характеристики, які зумовлені інтенціональністю та мають прояв у поведінці людини. Проаналізовано психологічний механізм формування РВ, його складові та специфічні особливості. Розглянуто місце РВ в контексті триєдності Віри, Надії, Любові, які є визначальним принципом формування духовності віруючої людини. Проведено реконструкцію крайніх форм прояву РВ, розкрито їх сутнісь із урахуванням їх впливу на людину, її психічне здоров'я. Відстежено психодинаміку РВ у адептів деструктивних культів у процесі їх входження в релігійну групу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.24 + Э243.322.11
Шифр НБУВ: РА373829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
8.

Гев'юк А. М. 
Вплив зовнішніх політико-інституційних чинників на розвиток суспільно-релігійної сфери України: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 23.00.04 / А. М. Гев'юк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив зовнішніх політико-інституційний чинників на розвиток суспільно-релігійної сфери України. Проаналізовано суспільно-релігійну сферу України як складну багаторівневу систему, яка зазнає інституціоналізованого впливу з боку внутрішнього середовища, та міжнародної системи. Виокремлено основні елементи структури релігійних інституцій, розкрито суть та зміст функцій, які вони виконують в українському суспільстві. Охарактеризовано політико-інституційний вплив діяльності міжнародних суб'єктів на суспільно-релігійну сферу України. Проаналізовано функціонально-інституційний стан суспільно-релігійної сфери України в контексті внутрішніх процесів, а також зовнішніх загроз і викликів. Проведено порівняльний аналіз спільних і відмінних рис релігійних організацій, представлених як Україні, так в країнах свого основного перебування, а також розглянуто характер їх впливів на суспільно-релігійну сферу. Визначено та проаналізовано характер, основні напрями та принципи діяльності зовнішніх і внутрішніх різноманітних суб'єктів щодо України. Проаналізовано форми та методи роботи міжнародних релігійних і громадських інституцій в Україні. Виявлено зміни, що відбуваються в духовно-релігійному та суспільно-політичному середовищі України під впливом зарубіжних центрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)364-11 + Ф4(0)64 в2:Э
Шифр НБУВ: РА375880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кольцов М. О. 
Вплив І. Ньютона на формування британської моральної філософії в першій половині XVIII століття: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / М. О. Кольцов ; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто значний вплив наукових і філософських ідей І. Ньютона на таких представників британської моральної філософії, як С. Кларк, Д. Г'юм і Д. Гартлі. Відзначено, що на початку XVIII ст. С. Кларк використовував погляди Ньютона на природу гравітації, його уявлення про абсолютний простір і методологічні розробки для обгрунтування теологічних проблем. Д. Г'юм наголошував на значущості для дослідження питань моралі експериментального методу, антигіпотетичність якого вказує на вплив ньютонівської методології. Д. Гартлі використовував теорію ефіру й експериментальну методологію Ньютона з метою фізіологічного обгрунтування моральної системи та релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ВЕЛ)5-512 + Э210.33
Шифр НБУВ: РА379102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Любченко О.О. 
Вплив методів православної автотрансформації на особистісне зростання: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.О. Любченко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

У новому аспекті досліджено традиційні психологічні поняття - свідомість, здібності, "Я - концепцію", розвиток особистості, поглиблено їх розуміння. Запропоновано психологічну інтерпретацію таких феноменів релігійного життя особистості як покаяння, сповідь, молитва, ісіхія, боротьба з пристрастями, розглянуто їх супровідні процеси у контексті психології особистості. Проведено якісний аналіз природи особистісних змін, духовного зростання православної людини. Досліджено феномен автотрансформації. У психологічному контексті розглянуто релігійну обдарованість та містичний досвід. Визначено умови та методи автотрансформації, що існують у східнослов'янському християнстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю957.2-998 + Э37-56 + Э210.2 +
Шифр НБУВ: РА330878

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Самарова Л.Р. 
Географічна складова виникнення та поширення релігій (релігієзнавчий порівняльний аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Л.Р. Самарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено релігієзнавчий аналіз взаємодії навколишнього сердовища та релігії. На підставі дослідження історії розвитку наукових уявлень щодо географічного фактору й аналізу сучасної екологічної ситуації обгрунтовано необхідність нового осмислення його ролі у релігієзнавчих дослідженнях. Зроблено спробу подолати однобічність у дослідженнях і показати діалектичний процес взаємодії релігії та географічного середовища. Досліджено вплив навколишнього середовища на різні типи релігій, визначено роль географічного фактора в розвитку та поширенні релігійних поглядів. Доведено, що вплив навколишнього середовища на формування релігійних поглядів збільшується у разі послаблення технологічної бази даної культури. З'ясовано, що у сучасних світових релігіях даний вплив довести складно, хоча й збереглися факти, які засвідчують його наявність. Визначено місце людини та природи в основних релігійних системах світу. Обгрунтовано твердження, що космології є окремим архетипом релігійної екологічної етики. Проаналізовано типи взаємодії людини та природи, що формуються відповідно до її місця у споконвічній релігійній картині світу. Проведено дослідження різних напрямків розвитку сучасної екологічної етики, виявлено їх специфіку та запропоновано теологами різних релігійних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э212.4:Д +
Шифр НБУВ: РА358310

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Ковальчук 
Географія релігії в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Андрій Степанович Ковальчук ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР),4 + Т218(4УКР) + С5*426
Шифр НБУВ: РА310699

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
13.

Шевченко Р.Ю. 
Географо-картографічний моніторинг культових споруд м. Києва: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / Р.Ю. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади географо-картографічного моніторингу культових споруд м. Києва. Обгрунтовано термінологічний апарат моніторингу, а саме: поняття "географо-картографічний моніторинг культових споруд", "релігійно-паломницьке середовище", "карта культових споруд", "культова споруда". Визначено основні методи реалізації наукових досліджень, етапами яких є збір інформаційної бази даних, що містять матеріали польових краєзнавчих досліджень культових споруд м.Києва, проведених протягом жовтня 2004 - жовтня 2007 рр., аналізу картографічних творів Києва. Географічна інформаційна система "Культові споруди Києва" є засобом реалізації та проведення географо-картографічного моніторингу культових споруд м.Києва, функціональними складовими якої є створення реєстру культових споруд і модулів укладання системи карт культових споруд м.Києва. Карти як результат географо-картографічного моніторингу даних споруд можуть бути використані у системі релігійного паломництва, рекреації, туризмі, педагогіці та інженерній справі відновлення та відтворення втраченої культової спадщини м.Києва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР-2КИЇ)-65,4 + Д174.27 +
Шифр НБУВ: РА354823

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
14.

Небожук Р. А. 
Державна політика щодо релігії та церкви: порівняльний аналіз українського і російського досвіду: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / Р. А. Небожук ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтувано основні напрями оптимізації організуючого та регулювального впливу держави у процесі реалізації конституційного принципу свободи совісті та відносин з релігійними організаціями. Розглянуто історичні та сучасні моделі державно-церковних відносин, спільне та відмінне у специфіці релігійно-інституційного та суспільно-релігійного розвитку України та Росії. Проведено порівняльний аналіз основоположних принципів забезпечення свободи совісті, релігійних прав людини та вільного розвитку релігійних організацій у конституціях і профільних законах. Запропоновано концептуальне обгрунтування основних засад гармонізації державно-церковних відносин і оптимізації системи державного управління у сфері забезпечення свободи совісті та відносин з релігійними організаціями шляхом ухвалення "Концепції державно-конфесійних відносин в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.53
Шифр НБУВ: РА376097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Білоус О.М. 
Державно-церковні відносини як об'єкт політологічного аналізу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Білоус ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З'ясовано вплив конфесійного чинника на процеси формування національної ідентичності та зміцнення демократичних засад української державності. Запропоновано політологічне визначення поняття державно-церковних відносин як сукупності форм суспільно-політичних, правових, економічних і морально-етичних норм і зв'язків між інститутами держави та церкви релігійними центрами, управліннями, об'єднаннями, рухами, братствами, діяльність яких регламентується та регулюється конституційними й іншими нормативними актами, а також загальнолюдськими моральними принципами, традиційно усталеними для даної країни або народу звичаями. З використанням методу історичної реконструкції висвітлено еволюцію форм взаємодії органів державної влади та церковних установ на території України протягом різних етапів становлення та розвитку державних інституцій країни. На підставі системного підходу та теоретичного узагальнення тенденцій розвитку державно-церковних відносин здійснено їх моделювання в історичному та сучасному аспектах. Визначено пріоритети державної політики у сфері міжцерковних відносин і взаємодії церкви та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Э211.5 +
Шифр НБУВ: РА332113

Рубрики:

      
16.

Волова Л.О. 
Діалектика традицій і новаторства у розвитку міжконфесійних відносин на етапі становлення суверенної України: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Л.О. Волова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 20 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження міжконфесійних відносин. Розглянуто методологічний аспект дослідження даного виду суспільних відносин. Осмислено специфіку прояву діалектики традицій та новаторства у сфері міжконфесійних відносин. Проаналізовано чинники кризи та перспективи розвитку регулятивних функцій релігії за умов загострення глобальних проблем людської цивілізації. Новаторством як закономірністю розвитку міжконфесійних відносин передбачено перевагу неантагоністичних типів традицій та сформовано передумови для природного розвитку системи георелігії. Розгортання даних тенденцій за умов суверенної України ускладнено кризою, що супроводжує перехідний період у розвитку суспільства. Виявлено основні детермінанти оптимізації розвитку міжконфесійних відносин на етапі становлення суверенної України, розглянуто її умови, фактори та критерії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*326.3 + Ю6*328.933.1 + Э29(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Стебльов С.О. 
Діалог науки та релігії в контексті культурної трансформації публічної сфери: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / С.О. Стебльов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Наведено соціокультурний аналіз моделей діалогу науки та релігії, наявних завдяки науковим, філософським і теологічним дискурсам, у контексті системних перетворень публічної сфери, артикульованої у дослідженні як інформаційно-комунікативний простір культури. Здійснено розробку аналітики науки та релігії на підставі синтезу двох запропонованих методологічних програм, як формально-логічної, яка передбачає теоретичні моделі взаємовідносин двох дисциплін, та соціокультурну, відповідно до якої базою визначення проблеми щодо співвідношення наукового та теологічного дискурсів є їх культурно-історична та суспільно-політична інтерпретація. За результатами дослідження зроблено висновок, що діалог науки та релігії відбувається в інформаційно-комунікативному просторі вітчизняної публічної сфери від початку її виникнення у другій половині XIX ст. за його подальшого функціонування у контексті культурних перетворень радянської та пострадянської доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:C5*622.21 + Ю951.082.3 + Ч111.1 + Э212.4 +
Шифр НБУВ: РА354720

Рубрики:

      
18.

Павловский В. Л. 
Духовні практики як засіб трансформації особистості: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В. Л. Павловский ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що загостреність проблем перехідного суспільства спричинюють духовні кризи особистості, спонукають її до трансформації, одним із засобів якої є духовні практики. З'ясовано, що "духовні практики" - це чуттєво-предметна діяльність людини, спрямована на освоєння та контроль власних психофізіологічних і духовних сил з метою самореалізації. Здійснено на базі системного підходу теоретичну реконструкцію духовних практик у різних світоглядних традиціях. Проаналізовано засоби та виокремлено основні типи сучасних духовних практик. Виділено особливості трансформації особистості у процесі духовних практик і розроблено типологію трансформованої особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.122 + Э211.07
Шифр НБУВ: РА371839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Головач Н. М. 
Духовно-культурні детермінанти трансформації релігійної свідомості сучасного українського соціуму: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 26.00.01 / Н. М. Головач ; Нац. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив духовно-культурних детермінант на трансформацію релігійної свідомості за умов сучасних українських реалій. Здійснено теоретичне узагальнення впливу соціокультурних, наукових, освітніх, мистецьких детермінант на трансформацію релігійної свідомості. Показано, що духовно-культурні детермінанти постають вагомим фактором впливу на трансформацію змістів релігійної свідомості. Завдяки взаємодії релігії з наукою, освітою, мистецтвом і соціокультурними факторами сформовано дві нові якості сучасної релігійної свідомості - індивідуалізацію та масовість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.156 + Э29(4УКР)-100
Шифр НБУВ: РА377371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
20.

Проценко Е.Б. 
Духовно-ціннісні орієнтації особистості в контексті філософсько-релігійних традицій: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Е.Б. Проценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано духовно-ціннісні орієнтації особистості у контексті філософсько-релігійних традицій. Доведено, що релігійні цінності є не єдиною основою для становлення моралі та моральності в Україні. Значну увагу приділено динаміці світоглядних орієнтацій української молоді. У процесі дослідження з'ясовано проблеми зіткнення інтересів буддизму, ісламу, християнства, ідуаїзму, нетрадиційних культів на теренах сучасної України. Розкрито специфіку функціонування релігійних цінностей у культурі українського народу, зміни у світоглядних установах сучасної людини, проаналізовано характерні особливості вірувань, звичаїв, ритуалів, традицій. Визначено, що емоції, переживання, почуття, у тому числі релігійні, є духовними цінностями, а також основою для подальшого розвитку людини. Показано, що цінності конкретизуються за трьома рівнями: всезагального, загального, індивідуального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.07 + Э29(4УКР)-110.7 +
Шифр НБУВ: РА348186

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського