Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (1758)Книжкові видання та компакт-диски (99)
Пошуковий запит: (<.>K=АВАРІЙНА$<.>+<.>K=ГОТОВНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 297
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Кур'ята Н.В. 
Адгезивні та імуномодулюючі властивості бактерій роду ILactobacillus/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Н.В. Кур'ята ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Для групи виділених штамів вперше оцінено здатність до адгезії та гемаглютинації, а також вплив вуглеводів на ці процеси. Виділено групу штамів, адгезія яких не залежала від D-манози. Встановлено вплив pH, пепсину, трипсину, хімотрипсину та лізоциму на здатність вилучених штамів лактобацил до міжклітинної взаємодії. Вперше досліджено антикомплементарну активність у бактерій роду Lactobacillus та показано повну її втрату за умов тривалого зберігання. Показано позитивний вплив перорального прийому живих клітин окремих штамів лактобацил на фагоцитарну та окиснювальну активність перитонеальних макрофагів мишей, досліджено його динаміку. Показано здатність окремих штамів лактобацил стимулювати продукцію сироваткового інтерферону, а також готовність спленоцитів та макрофагів до продукції інтерферонів різних класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265 + Р264.863 +
Шифр НБУВ: РА335557

Рубрики:

      
2.

Марков В.В. 
Адміністративно-правові засади діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення законності і дисципліни в ОВС України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Марков ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

З'ясовано сутність і визначення законності та дисципліни в ОВС, визначено систему суб'єктів, які забезпечують готовність і дисципліну в ОВС. Проаналізовано правові основи забезпечення законності та дисципліни в ОВС. З'ясовано місце та визначено особливості діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення законності та дисципліни в ОВС України, уточнено умови, засоби, форми та методи забезпечення законності та дисципліни підрозділами внутрішньої безпеки, проаналізовано окремі напрямки організації діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення дисципліни та законності в ОВС. Надано пропозиції та рекомендації з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.7 +
Шифр НБУВ: РА366378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Запорожан В.В. 
Аналіз динаміки і структурна модернізація системи циркуляційного водопостачання АЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В.В. Запорожан ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7
Шифр НБУВ: РА371743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чертков О.Ю. 
Будівельно-інжинірингові фірми як основа модернізації організації будівництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / О.Ю. Чертков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичне обгрунтування діяльності будівельно-інжинірингових фірм як інноваційної бази підготовки й організації будівельного виробництва. Провідним параметром організаційно-технологічних моделей організації будівництва обрано "індекс стандарту якості", за допомогою якого оцінено якість проектних рішень, готовність інвестора та команди проекту до його впровадження, порівняльну конкурентоспроможність виконавців - як основу додержання організаційно-технологічних, вартісних параметрів проекту в процесі виконання будівельно-монтажних робіт. Обгрунтовано можливість використання результатів наукового дослідження для розробки раціональних варіантів структур будівельно-інжинірингових фірм, зниження трудомісткості виконання аналітичних робіт передінвестиційної фази, а також забезпечення наочності у розробці варіантів організації будівництва, підвищення маневреності у підготовці, упорядкування та використання ресурсів інвестора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-56 +
Шифр НБУВ: РА354484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Тарасюк М.В. 
Бюджетування в торговельних підприємствах та об'єднаннях: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.В. Тарасюк ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 26 с. — укp.

Визначено суть і особливості бюджетування та бюджету, удосконалено їх класифікацію. Обгрунтовано мету, цілі та принципи бюджетування, етапи його впровадження та технологію функціонування. Досліджено досвід бюджетування у реальному секторі, стан бюджетування в торгівлі, готовність підприємств і об'єднань торгівлі до його впровадження. Вивчено ринок програмних продуктів для автоматизації бюджетування. Розроблено пропозиції щодо формування системи його інформаційного забезпечення у незалежному підприємстві та торговельному об'єднанні з урахуванням вимог системи збалансованих показників і системи менеджменту якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.10-93 +
Шифр НБУВ: РА341893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рейда К.В. 
Виховання готовності учнів допоміжної школи до праці в системі професійно-трудового навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / К.В. Рейда ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Подано визначення поняття "готовність", її складові, критерії та рівні сформованості за різних умов навчання учнів (констатуючий та формуючий експеримент). Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що готовність учнів до майбутньої праці зумовлюється особливостями психічного розвитку та організацією їх професійно-трудового навчання. Зазначено, що розширення дидактичних функцій праці (навчальних, виховних, розвиваючих), інтеграція позакласної та позашкільної роботи трудової спрямованості у систему професійно-трудового навчання, наближення навчальної праці до умов реального виробничого процесу, включення до трудового процесу учнів ділових, ігрових, проблемних і виробничих ситуацій забезпечує більш високий рівень сформованості їх професійної та особистісної готовності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.266
Шифр НБУВ: РА326466

Рубрики:

      
7.

Жилінська Г.В. 
Вплив дозованої транскраніальної магнітної стимуляції потиличної області на судомну готовність головного мозку (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Жилінська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Наведено дані про ефекти пригнічення транскраніальною магнітною стимуляцією (ТМС) вогнищ епілептичної активності головного мозку щурів. Вивчено особливості клінічних проявів залежно від форми епілепсії, встановлено можливості їх використання для диференціальної діагностики. На підставі розробленої схеми оцінки координаторної сфери у хворих з даною патологією встановлено кореляційний зв'язок між ступенем мозочкової дисфункції і резистентною до антиконвульсантів формою епілепсії. Виявлено стан активації або пригнічення неспецифічних серединних структур головного мозку хворих за результатами електроенцефалографічного дослідження. Встановлено порушення метаболічного контуру цереброваскулярної реактивності. Запропоновано комбінований метод лікування хворих на резистентну до антиконвульсантів епілепсію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-542 +
Шифр НБУВ: РА330117

Рубрики:

      
8.

Стахорський О. О. 
Вплив інновацій на формування експортного потенціалу аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. О. Стахорський ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано концепцію експортно-орієнтованої інноваційної програми аграрних підприємств Херсонської області та цілісний комплекс регіональних проектів інноваційного розвитку аграрних підприємств, який має на меті забезпечення високої ефективності агровиробництва, підвищення конкурентоспроможності підприємств і розвиток експорту аграрної продукції інноваційним шляхом. Здійснено прогноз результатів виконання програми. Запропоновано методичний підхід до відбору проектів для інноваційних програм, а також систему критеріїв, що визначають результативність експортно-орієнтованих інноваційних проектів аграрних підприємств, до якої включено: інноваційність, імідж і фінансовий стан заявника, термін виконання, вартість проекту, обсяги виробництва, експортний потенціал, готовність проекту, термін окупності, коефіцієнт рентабельності. Результатом дослідження стало визначення системи заходів покращання інноваційного клімату та стимулювання розвитку експорту аграрних підприємств Херсонської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХЕС)832.1
Шифр НБУВ: РА378139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Насадюк І.Б. 
Вплив приєднання до валютної зони на розвиток національних економік: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.Б. Насадюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу приєднання до валютної зони на розвиток національної економіки, зокрема фінансової системи. Розглянуто теоретичні підходи щодо економічної доцільності валютно-фінансової інтеграції групи країн, вигоди та витрати використання спільної валюти, методологію аналізу впливу участі у валютно-економічному союзі на економіку країни. Досліджено вплив участі у зоні євро на економічний розвиток країн Південної Європи, які до вступу у Європейський валютно-економічний союз мали вищі за середній по ЄС показники інфляції і менший ступінь розвитку фінансових систем. Доведено, що запровадження євро позитивно вплинуло на макроекономічну стабільність Італії, Іспанії, Португалії та Греції, а також зниження темпу інфляції та номінальних процентних ставок, збільшення доступу домогосподарств і підприємств до кредиту, сприяло розвитку фінансових ринків. Проаналізовано готовність до формування регіональних валютних зон і роль спільної валюти в економічному розвитку країн таких інтеграційних об'єднань, як Рада зі співробітництва арабських країн Перської затоки, Асоціація країн Південно-Східної Азії та Японія, Китай і Південна Кореї; Росія і Білорусь. Обгрунтовано доцільність переорієнтації, принаймні часткової, у валютній політиці України на євро за допомогою теорії оптимальних валютних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661.2 +
Шифр НБУВ: РА359151

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Винниченко О.Б. 
Вплив природних і техногенних процесів на потенційно небезпечні об'єкти. Сейсмічний ризик: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / О.Б. Винниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі використання системного підходу побудовано моделі управління сейсмічним ризиком з застосуванням методів ймовірнісного аналізу безпеки, ризик-аналізу та теоретичних положень щодо утворення моніторингу літотехнічної системи об'єкта. Здійснено комплексне вивчення складових сейсмічного ризику для АЕС, розміщених на території України, зокрема природну сейсмічну небезпеку, техногенну надійність середовища існування, можливість запобігання наслідкам землетрусів, готовність населення та офіційних органів влади до сейсмічної дії. Розроблено й апробовано оригінальну методику аналізу сейсмічного ризику для територій розміщення потенційно небезпечних об'єктів на прикладі АЕС України. Наведено оцінку впливу природних і техногенних процесів на модельних прикладах для конкурентних майданчиків АЕС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.1 +
Шифр НБУВ: РА339993

Рубрики:

      
11.

Дмитерко-Карабин Х.М. 
Вплив смисложиттєвих орієнтацій на мотиваційну готовність до професійної діяльності майбутніх психологів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Х.М. Дмитерко-Карабин ; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено структурно-функціональні особливості смисложиттєвих орієнтацій особистості та їх взаємозв'язок з професійним становленням студентів, обгрунтовано концептуальну модель мотиваційної готовності майбутніх психологів до фахової діяльності. Експериментально встановлено й інтерпретовано динаміко-інтегративні тенденції у структурі мотиваційної готовності, описано специфіку взаємозв'язків її параметрів зі смисложиттєвими орієнтаціями молоді у процесі навчання у вищому навчальному закладі. Доведено, що рефлексія смисложиттєвих орієнтацій підвищує якісні та кількісні показники мотиваційної готовності студентів-психологів до майбутньої професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2-723 п/р + Ю937.23 +
Шифр НБУВ: РА331680

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Тищенко А.П. 
Геолого-геофізична модель нафтогазових відкладів північно-західного шельфу Чорного моря (на прикладі площі Шмідта): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.05 / А.П. Тищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення вірогідності прогнозування нафтогазоносності геологічних утворень на підставі комплексного аналізу даних сейморозвідки та свердловинної геофізики. Розроблено цифрову 3D геолого-геофізичну модель, яка передбачає обробку й інтерпретацію сейсмічних даних за умов акваторії північно-західного шельфу Чорного моря з застосуванням новітніх технологій і результатів проведених розробок. Застосування розробленої моделі уможливлює оптимізацію процесу освоєння стратегічно важливих для країни вуглеводневих ресурсів. Використання розробленої методики для побудови геолого-геофізичної моделі нафтогазових покладів дозволить збільшити ефективність досліджень під час пошуків нафти та газу. За результатами апробації методики та фактичних даних доведено її готовність до виробничого використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-5с4 + Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА366729

Рубрики:

      
13.

Михальченко Н.В. 
Динаміка розвитку патріотичної рефлексії у молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.В. Михальченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально вивчено динаміку розвитку патріотичної рефлексії особистості у молодшому шкільному віці, розроблено та впроваджено програму її удосконалення. Запропоновано психологічну модель, досліджено детермінанти, встановлено критерії, показники та рівні розвитку патріотичної рефлексії учнів I - IV класів. Вивчено вплив засобів української державної й національної символіки та фольклору на розвиток патріотичної рефлексії молодших школярів. Визначено готовність вчителів до патріотичного виховання учнів. Виявлено взаємозв'язок особливостей патріотичної самосвідомості батьків і рівня розвитку патріотичної рефелексії дітей. Розроблено й апробовано програму цілеспрямованого формування патріотичної рефлексії у молодших школярів, яка включає систему виховних заходів, вправ на самопізнання, розвиток патріотичної самосвідомості, встановлено її ефективність та рекомендовано використовувати у навчально-виховному процесі у молодшій школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.402.1 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА348606

Рубрики:

      
14.

Казмірчук В.Є. 
Дисфункції імунної системи у дітей (виявлення, верифікація, імунореабілітація): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.08 / В.Є. Казмірчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 45 с. — укp.

Вивчено стан імунної системи (факторів природженої резистентності, клітинного, гуморального імунітету та ефекторної ланки - імуноглобулінів, цитокінів, активаційних молекул) у дітей з рецидивною патологією різних органів і систем. Як особливість дисфункцій імунної системи досліджених дітей виявлено дві принципово різні розлади: стани, які мали тимчасовий характер, та хвороби, прояви яких стійко зберігались. Відзначено, що у більшості випадків дисфункції імунної системи, що виникли протягом постнатального розвитку дитини, мали тимчасовий характер. Їх визначено як імунну недостатність, яка потребувала спеціального імуномодулювального лікування. Якщо імунні порушення зберігались протягом тривалого терміну після усунення причини (більше 6-ти місяців), то дисфункція імунної системи розцінювалась імунодефіцитним захворюванням (самостійною нозологічною одиницею), яка потребувала призначення імуномодулювальної терапії з подальшим проведенням моніторингу. Зроблено висновок, що дисфункції імунної системи, що зустрічаються у клінічній практиці, мають характер імунодефіцитного захворювання (спадкового, природженого або набутого генезу) та вторинної імунної недостатності. Обгрунтовано поняття "набуті імунодефіцитні захворювання", які відрізняються від вторинної імунної недостатності стабільністю змін імунних показників. Одержано дані про пряму позитивну кореляцію між кількістю CD4+лімфоцитів та CD95+клітин за умов надмірного зростання кількості CD4+T-лімфоцитів, що свідчить про підвищену готовність T-лімфоцитів до апоптозу за неадекватної стимуляції їх проліферації. Установлено, що низька здатність клітин імунної системи експресувати адгезивні молекули CD54 (ІСАМ-1) може спричинювати імунодефіцитні хвороби різного генезу. Уперше висунуто гіпотезу про роль Епштейн - Барр вірусу як етіологічного фактора саркоїдозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514-3 +
Шифр НБУВ: РА329171

Рубрики:

      
15.

Алік Н.А. 
Допрофесійна підготовка майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія" в умовах профільного навчання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.А. Алік ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методику допрофесійної підготовки майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія" за умов профільного навчання з метою успішної адаптації до педагогічного ВНЗ. Розкрито різні підходи до трактування понять "технологія", "абітурієнт", "готовність майбутніх студентів до системи навчання", "пізнавальна активність", "організаційно-методична самостійність", обгрунтовано суть допрофесійної підготовки. Розроблено структурно-функціональну модель підготовки майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія", яка передбачає етапи даного процесу, а саме: навчання у школі, на факультеті довузівської підготовки, у педагогічному ВНЗ. Розроблено методику допрофесійної підготовки майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія", яка дозволяє визначити основні етапи діяльності вчителя й учня, викладача й абітурієнта. Результати дослідження експериментально апробовано у процесі допрофесійної підготовки майбутнього вчителя освітньої галузі "Технологія".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ч489.518.5 + Ж6 р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА363820

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Таран Ю.О. 
Економічна діяльність промислових підприємств в контексті людського розвитку (на прикладі легкої промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.О. Таран ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано новий методологічний структурно-відтворювальний підхід щодо використання категорії "економічна діяльність промислових підприємств в контексті людського розвитку". Визначено основні узагальнюючі показники, фактори та аспекти формування економічної діяльності підприємств як складові системи людського розвитку на промисловому підприємстві. Типізовано основні передумови щодо методичного забезпечення сталого людського розвитку на підприємствах, наявність яких засвідчує про готовність підприємства до змін та його відповідальність у ставленні до працівників. Обгрунтовано логічну схему та процедуру бюджетування, розроблено й апробовано модель бюджетного розвитку людини на підприємствах. Наведено методичні рекомендації щодо удосконалення регуляторного впливу центральних і місцевих органів влади на економічну діяльність промислових підприємств у контексті людського розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.1-94 +
Шифр НБУВ: РА345328

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шемаєв В.В. 
Економічна оцінка можливостей євроатлантичної інтеграції України: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 21.04.01 / В.В. Шемаєв ; Рада нац. безпеки і оборони, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано підхід до оцінки взаємозв'язку процесів євроатлантичної інтеграції України та забезпечення економічної безпеки держави на основі порівняння загроз і можливостей, що виникають в економічній і соціальній сфері держави під час даного процесу. Уточнено зміст поняття "можливості євроатлантичної інтеграції держави" та "готовність держави до євроатлантичної інтеграції". Запропоновано класифікацію показників готовності держави та методику економічної оцінки готовності держави до даної інтеграції. Розроблено науково-методичний підхід до здійснення прогнозної економічної оцінки можливостей євроатлантичної інтеграції держави, який базується на когнітивному моделюванні, портфельній теорії та врахуванні вимог економічної безпеки держави. Обгрунтовано науково-практичні рекомендації щодо визначення пріоритетів державного управління соціально-економічними процесами під час реалізації стратегії євроатлантичної інтеграції України з дотриманням вимог щодо забезпечення економічної безпеки держави. Наведено науково-методичні рекомендації щодо здійснення оборонного планування у Збройних силах України, що передбачають узгодження систем оборонного та бюджетного планування у Збройних силах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА370164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Царенко І. Л. 
Інноваційно-педагогічні технології у системі підготовки майбутніх вчителів з безпеки життєдіяльності : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / І. Л. Царенко ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих АПН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Охарактеризовано напрями розвитку системи підготовки майбутніх вчителів з безпеки життєдіяльності. Обгрунтовано науково-теоретичні засади щодо розробки інноваційно-педагогічних технологій у процесі підготовки студентів вищих педагогічних НЗ з безпеки життєдіяльності. Розроблено дослідницьку технологію лабораторного практикуму. Вдосконалено зміст, організаційно-педагогічні умови формування готовності майбутніх вчителів щодо викладання основ безпеки життєдіяльності у середній школі на засадах технологічного підходу та методику визначення готовності студентів до викладання ОБЖ на основі розроблених і структурованих критеріїв. Уточнено теоретичний зміст понять "інноваційність педагогічної технології" та "готовність до викладання ОБЖ". Розглянуто теоретичні положення щодо інтегративних процесів у професійній освіті та професійній підготовці студентів з безпеки життєдіяльності у вищих педагогічних НЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311,01 + Ч489.518.5 + Ц99 р(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА371314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Пелехова О.Л. 
Клініко-імунологічні та магнітно-резонансно-томографічні співставлення при різних типах перебігу розсіяного склерозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Пелехова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі даних комплексного клінічного, магнітно-резонансно-томографічного та імунологічного обстеження хворих на розсіяний склероз (РС) уперше виявлено особливості імунологічного статусу у разі ремітуючого та проградієнтного типів перебігу зазначеної хвороби. Визначено, що у випадку ремітуючого типу перебігу РС існує прямий зв'язок між кількістю осередків демієлінізації розмірами до 10 мм і кількістю Т-хелперів/індукторів (CD4), а також рівнем експресії рецептора активації HLA-DR2, що дає змогу зробити висновок щодо значної ролі імунної системи у запуску формування осередків демієлінізації. За умов проградієнтного типу перебігу РС цей кореляційний зв'язок не виявлено, що свідчить про перехід патологічного процесу на якісно новий рівень, обумовлений грубими метаболічними порушеннями. На підставі загальної оцінки результатів імунологічного дослідження, зокрема показників основних субпопуляцій і рецепторів активації лімфоцитів, уперше встановлено, що у процесах спонтанної ремісії у хворих з ремітуючим типом перебігу РС головну роль відіграє збереження супресорної функції гуморальних механізмів відносно цитотоксичних, а також готовність до апоптичного знищення активованих клітин, про що свідчить підвищення експресії маркера апоптозу (CD95). У разі проградієнтного типу перебігу відзначено підвищення кількості натуральних кілерів (CD16), що свідчить про активацію цитолітичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3 +
Шифр НБУВ: РА331186

Рубрики:

      
20.

Вайда М.Ф. 
Клінічний перебіг, зміни показників гемостазу, ліпідів крові, кардіогемодинаміки і стратифікація ризику ускладнень при гіпертонічній хворобі та ішемічній хворобі серця у мешканців гірської місцевості Закарпатської області: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.Ф. Вайда ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 26 с. — укp.

Обстежено 363 хворих, з яких 71 - на гіпертонічну хворобу (ГХ) і 192 хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) та ретроперспективного аналізу 399-ти історій хвороб. Проаналізовано, що контрольну групу склали 48 здорових чоловіків і жінок гірської та низинної місцевості. Виявлено гендерну відмінність щодо перебігу ГХ і ІХС. Зазначено, що серед обстежених хворих поширеність ГХ не залежить від місця проживання, хоча у працездатному віці превалювала у гірській популяції. Розглянуто, що з факторів ризику абдомінальне ожиріння (81,5 %) і цукровий діабет ІІ типу (13,0 %) переважають у низовинах, а ІХС (стенокардія напруження ІІІ-IV функціонального класу (ФК) домінує у мешканців гірської місцевості (59,3 %) відносно низин (15,6 %). Аналіз ліпідного профілю крові встановив вищим рівень загального ХС у хворих низинних районів, хоча ліпопротеїди низької щільності (ХСЛПНЩ) та ліпопротеїди дуже низької щільності (ХСЛПДНЩ) переважають у хворих гірських районів. Визначено, що за відсутності гендерних відмінностей показників плазмового гемостазу у хворих на ІХС і ГХ, мешканців гірських районів потенційно вища готовність крові до згортання урівноважується у 83,3 % хворих активним фібринолізом і протизгортувальною системою, в той час, як у хворих низинної місцевості відмічено депресію фібринолізу. Зазначено, що у жінок-горянок хворих на ГХ за умови порушення адапційних механізмів і формування легеневої гіпертензії (ЛГ) більш задіяним виявився правий шлуночок з встановленими діастолічними розладами, в той час як у чоловіків-горян переважало ремоделювання ЛШ. Встановлено, що у 71,8 % горянок, хворих на ГХ і наявної ЛГ відмічено добове зниження артеріального тиску (АТ) по типу "non-dipper", а у жінок без ЛГ - у 31,3 %. Зазначено, що у 88,2 % горян, хворих на ГХ і ЛГ домінуючою є нічна гіпертензія, в той час, як без ЛГ тип "night-peaker" відмічено лише у 29,6 %. Встановлено зростання найбільш атерогенних фракцій ХС, особливо у жінок-горянок. Доведено, що стратифікація модифікованих і немодифікованих факторів ризику хворих на ГХ, мешканців гірських районів Закарпатщини, дозволила виділити найбільш вагомі фактори ризику формування ЛГ і ІХС у чоловіків і жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р410.11-3 + Р11(4УКР-4ЗАК)241.0 +
Шифр НБУВ: РА369045

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського