Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (587)Книжкові видання та компакт-диски (514)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАПИЧАК$<.>+<.>A=ТОМА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Томашевська І.Л. 
Бухгалтерський облік та контроль операцій з придбання підприємств переробної промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.Л. Томашевська ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено методичні та практичні питання бухгалтерського обліку операцій з придбання підприємств переробної промисловості. Розкрито економічну суть понять "придбання" та "поглинання" підприємств. Висвітлено правові й економічні наслідки даних процесів для їх відображення в бухгалтерському обліку. Запропоновано класифікацію операцій з придбання підприємств для теоретичного обгрунтування підходів до організації та ведення бухгалтерського обліку та здійснення контролю таких операцій. Розроблено модель відображення витрат на придбання підприємств, використання якої забезпечує одержання інформації про формування вартості придбання. Розкрито порядок формування облікової політики стосовно операції з придбання підприємств. Визначено її основні елементи та запропоновано порядок документального оформлення. Описано методику бухгалтерського обліку витрат на придбання підприємства, яка передбачає врахування можливих варіантів завершення даного процесу. Визначено основні вимоги до організації та ведення бухгалтерського обліку, які дозволяють зменшити рівень економічної безпеки підприємства-покупця та підприємства, яке планується придбати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.51,0 + У052.9(4УКР)830.51,0 +
Шифр НБУВ: РА364768

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Томах Н.В. 
Гемореологічні порушення та функціональний стан судинної стінки у хворих з ішемічними ураженнями головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.В. Томах ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено дисфункцію ендотелію за результатами визначення в крові активності маркера ендотеліальної дисфункції - фактора Віллабранда. Встановлено зв'язок між активністю фактора Віллебранда та гемореологічними показниками, які супроводжуються змінами церебральної гемодинаміки, а також зазначено їх роль у механізмах формування та розвитку різних форм ішемічних уражень головного мозку. Визначено, що застосування пентоксифіліну покращує стан гемореологічних показників і маркера ендотеліальної дисфункції у хворих з ранніми формами ішемічного ураження головного мозку. За результатами досліджень зроблено висновок про необхідність включення комплексного дослідження ендотеліальної функції та гемореологічних показників до числа провідних засобів діагностики для виявлення ранніх форм судинної патології й обгрунтування адекватних засобів лікування та профілактики ішемічних уражень головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-2 +
Шифр НБУВ: РА321470

Рубрики:

      
3.

Томашевський А.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності використання бензофурокаїну при відмороженні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / А.В. Томашевський ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив ненаркотичного анальгетика "Бензофурокаїн" на перебіг експериментального відмороження задньої лапки у білих щурів. Встановлено, що введення препарату у дозі 30 мг/кг внутрішньоочеревинно позитивно впливає на перебіг патогенетичного процесу холодової травми, що проявляється гальмуванням запальної реакції, відстроченням утворення сухого некрозу та самоампутації ушкодженої кінцівки, а також вираженим анальгетичним ефектом, про наявність якого свідчить зростання порогу больової чутливості. Виявлено, що у разі використання бензофукаїну послаблюються розлади кровообігу, дистрофічні, проліферативні та склеротичні процеси в міокарді, печінці, нирках і наднирниках щурів з холодовою травмою, що корелює з позитивною динамікою сіалових кислот та пептидів середньої молекулярної маси у плазмі крові дослідних тварин. З'ясовано, що механізм захисної дії "Бензофурокаїн" пов'язаний з властивістю препарату пригнічувати процеси перекисного окиснення ліпідів, стимулювати макроциркуляторні процеси шляхом блокування активності тканинного тромбопластину та наявністю антигіпоксичного ефекту. Виявлено, що за величиною захисної дії за експериментального відмороження бензофуркаїн не поступається, а в деяких випадках навіть перевищує ефективність тренталу та вольтарену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.2-52 +
Шифр НБУВ: РА336308

Рубрики:

      
4.

Томашевська О.Я. 
Зв'язок між метаболічним синдромом та виникненням цукрового діабету і серцево-судинних хвороб: клініко-лабораторні та функціональні предиктори: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / О.Я. Томашевська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 38 с. — укp.

Вивчено взаємозв'язки між порушеннями обміну, системи гомеостазу, функціонування серця та виникненням цукрового діабету (ЦД) II типу та серцево-судинних хвороб (ССХ) у разі метаболічного синдрому (МС). Обстежено 180 пацієнтів з абдомінальним ожирінням і МС, а також 1 271 особу молодого віку. Деталізовано патогенетичні взаємозв'язки між ознаками МС. Виявлено асоціації між ними й ехокардіографічними параметрами, прозапальним і протромботичним станом. Виділено клініко-лабораторні ознаки інсулінорезистентності, які є предикторами розвитку ЦД II типу. Визначено ознаки ризику розвитку ССХ у пацієнтів з МС. Обгрунтовано клінічну неоднорідність групи таких пацієнтів. Виявлено значну частоту факторів ризику виникнення МС, ЦД і ССХ в осіб молодого віку. На підставі результатів досліджень з'ясовано особливості перебігу та прогресування МС, а також запропоновано кмплекс обстежень для діагностування МС і асоційованих з ним розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-3 + Р415.160.23-3 + Р410-3 +
Шифр НБУВ: РА357394

Рубрики:

      
5.

Томашик Л.С. 
Інфляція у перехідних економічних системах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.С. Томашик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено причини виникнення та розвиток інфляції у перехідних економічних системах, вплив інфляції на функціонування економічних систем. Проаналізовано наслідки даного явища, причини економічної нестабільності. Систематизовано чинники інфляції та розмежовано типи та види інфляції залежно від причин виникнення; досліджено історичну еволюцію теорії інфляції. Особливу увагу надано аналізу специфічних типів та видів інфляції, властивих сучасному перехідному періоду. На основі аналізу світового досвіду антиінфляційної боротьби визначено основні пріоритети антиінфляційної програми для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681
Шифр НБУВ: РА310238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Томашевський В.В. 
Історія і тенденції розвитку програми сучасних Олімпійських ігор: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.В. Томашевський ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто особивості формування програми Олімпійських ігор в історичному аспекті, висвітлено фактори, що впливають на її формування та з'ясовано тенденції та перспектив її розвитку. Проаналізовано процес становлення програми сучасних Олімпійських ігор, що є одним з найважливіших компонентів Олімпійського спорту. Встановлено фактори, що впливають на формування програми Олімпійських ігор за всю історію розвитку сучасного олімпійського спорту, досліджено їх роль у формуванні програми Олімпійських ігор. Виділено чотири періоди розвитку програми Олімпійських ігор за переважним впливом окремих факторів, наведено їх характеристику. Виявлено зміни олімпійської програми, здійснено прогноз її розвитку на найближчі олімпійські цикли.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(0)90
Шифр НБУВ: РА318707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Томаш О.В. 
Клініко-патогенетичне значення адсорбційної тензіореометрії шлункового соку та крові у хворих з гастродуоденальними пептичними виразками: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Томаш ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностику пептичних гастродуоденальних виразок завдяки дослідженню динамічної адсорбційної тензіометрії шлункового соку (ШС) та сироватки крові. Відзначено, що у разі виразкової хвороби фізико-хімічні параметри біологічних рідин (показники динамічного поверхневого натягу, в'язкоеластичності та релаксації) залежать від статі та віку хворих, тютюнопаління, тривалості захворювання, наявності гастроезофагеального та дуоденогастрального рефлюксів, виразності фіброезофагогастродуоденоскопічних і морфологічних ознак ураження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки. Встановлено, що на клініко-морфологічний перебіг пептичних гастродуоденальних виразок впливають кислотність ШС і рівень метаболітів оксиду азоту в крові, а ці показники співвідносяться зі станом в'язкоеластичності біологічних рідин і відображають ступінь тяжкості гастриту та дуоденіту. На тлі етіопатогенетичного лікування хворих з пептичними гастродуоденальними виразками підвищуються рівні поверхневої активності ШС у зоні середніх часів існування поверхні та подовження релаксації сироватки крові. Зазначено, що вихідні показники адсорбційної тензіометрії біологічних рідин відображають клініко-морфологічний характер перебігу виразкової хвороби та подальшу ефективність лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-3 + Р413.203.2-4 +
Шифр НБУВ: РА325210

Рубрики:

      
8.

Томашівська Т.В. 
Клініко-патогенетичні механізми перебігу та оптимізації комплексного лікування позалікарняних пневмоній у дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Томашівська ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі результатів клініко-імунологічних і клініко-біохімічних досліджень установлено особливості сучасного перебігу позалікарняних пневмоній у дітей раннього віку, зокрема серопозитивних щодо хламідійної інфекції. Одержано дані щодо стану клітинного та гуморального імунітету, обміну сполучної тканини. Доведено, що коректне оцінювання стану клітинного імунітету має здійснюватися переважно за абсолютними показниками вмісту імунокомпетентних клітин, а відсутність лейкоцитозу у гострому періоді пневмонії може бути додатковим попереднім, достатньо чутливим критерієм визначення імунного дисбалансу. Встановлено корелятивні зв'язки між окремими ланками клітинного та гуморального імунітету та показниками метаболізму сполучної тканини. Встановлено більшу інтенсивність і частоту змін вмісту церулоплазміну, оксипроліну, серомукоїду, сіалових кислот у сироватці крові у гострому періоді пневмонії у порівнянні з загальноприйнятими показниками запалення загального аналізу крові. Це дозволяє їх використовувати як чутливі маркери активності запального процесу, а також для контролю повноти одужання. Патогенетично обгрунтовано й апробовано схему імунокоригувального лікування з використанням імуномодулятора рослинного походження на етапі реконвалесценції позалікарняної пневмонії. На підставі результатів вивчення катамнезу доведено ефективність проведення запропонованої терапії за клінічними та лабораторними критеріями стабілізації певних ланок гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА364838

Рубрики:

      
9.

Томашевська М.О. 
Корпоративні акти в системі джерел права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.О. Томашевська ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу корпоративних актів у системі джерел права України. Обгрунтовано визначення корпоративних актів і норм, встановлено їх ознаки, функції та зміст. Висвітлено юридичне значення та дію корпоративних актів і з'ясовано їх місце в ієрархічній системі нормативно-правових актів. Встановлено особливості корпоративної нормотворчості й уніфікації корпоративних актів. Обгрунтовано специфічні ознаки для здійснення їх класифікації. Проаналізовано проблеми створення та прийняття корпоративних актів, визначено вимоги щодо їх оформлення, зокрема структурної будови, мови, стилю та використання відповідної юридичної термінології. З'ясовано форми, види та правила уніфікації корпоративних актів, проаналізовано зарубіжний досвід їх застосування. Наведено практичні рекомендації щодо підвищення ролі та ефективності використання корпоративних актів як джерела права в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)328.3 +
Шифр НБУВ: РА337104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Томана М.Т. 
Математичне моделювання та оптимізація системи дистанційного навчання освітнього закладу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / М.Т. Томана ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи математичного моделювання й оптимізації систем дистанційного навчання в освітньому закладі. Створено математичні моделі для процедур складання навчальних планів для окремих студентів і груп студентів з урахуванням обмежень щодо порядку предметів, які дають можливість оптимізувати процес вибору предметів за побажанням студентів. Запропоновано математичні моделі для процедур складання розкладів консультацій, іспитів і захистів дипломних робіт для груп студентів та окремих студентів з оптимізацією вибору термінів згідно з побажаннями викладачів і студентів, а також з урахуванням обмежень щодо термінів і місткості приміщень. Наведено способи знаходження оптмальних або задовільних розв'язків за допомогою процедур програмування з використанням бібліотеки Java Constraint Programming. Розроблено архітектуру та програмно реалізовано інтегровану систему управління навчальним закладом з метою організації дистанційного навчання за допомогою мережі Internet.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ч481.253 +
Шифр НБУВ: РА350391

Рубрики:

      
11.

Томашевський Б. П. 
Метод побудови крипто-кодових засобів захисту інформації на недвійкових рівновагових кодах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.21 / Б. П. Томашевський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено метод недвійкового рівновагового кодування, який заснований на узагальненому біноміально-позиційному представленні чисел і дозволяє, на відміну від відомих методів, формувати дискретні послідовності з елементами довільного недвійкового числового поля з фіксованою вагою Хеммінга та реалізувати алгоритм недвійкового рівновагового кодування. Запропоновано метод формування сеансових криптографічних ключів, який реалізується з використанням розроблених процедур рівновагового недвійкового кодування та дозволяє адаптивну зміну ваги формованих послідовностей інтегровано забезпечувати необхідні показники безпеки та достовірності передавання даних у комп'ютерних системах і мережах у режимі прямого виправлення помилок. Створено математичну модель крипто-кодової системи захисту інформації, яка враховує як особливості формування криптограм з використанням недвійкових рівновагових кодів, так і їх зворотне крипто-кодове перетворення на прийманні в режимі виявлення помилок та автоматичного перезапиту. Вдосконалено протоколи обміну секретними повідомленнями в режимах прямого виявлення та виправлення помилок, які на відміну від відомих використовують крипто-кодові засоби з недвійковими рівноваговими кодами, що підвищило захищеність даних від дії випадкових помилок в каланах зв'язку та від цільового впливу зловмисників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403
Шифр НБУВ: РА384813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Томашевський О.М. 
Методи та алгоритми системи захисту інформації на основі нейромережевих технологій: Автореф. дис. канд... техн. наук: 05.13.23 / О.М. Томашевський ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методи та алгоритми для систем захисту інформації засобами нейромережевих технологій. Наведено метод декодування, який грунтується на принципах нейромережевої класифікації та використовує аналогії між геометричним представленням кодів і просторовою інтерпретацією процесів навчання та функціонування нейромереж прямого поширення, що спрощує процес декодування та підвищує його швидкодію у порівнянні з відомими методами цього класу. Запропоновано методи та алгоритми підтримки конфіденційності інформації за принципом неітераційного навчання нейромережі на базі моделі "Функціонал на множині табличних функцій". Висвітлено концептуальний підхід до формування ключової матриці дя ефективного функціонування програмної реалізації розробленого алгоритму в режимах блокового/потокового шифрування з забезпеченням високих показників стійкості. З використанням розроблених методів створено систему захисту інформації на базі нейромережевих технологій з забезпеченням комплексної підтримки цілісності та конфіденційності інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 +
Шифр НБУВ: РА321747

Рубрики:

      
13.

Томашкова К.Т. 
Механізм державного управління економічною безпекою особистості: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / К.Т. Томашкова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методичні основи державного управління економічною безпекою особистості. Запропоновано розглядати державну стратегію у сфері забезпечення безпеки на рівні особистості, суспільства та держави. Визначено роль держави та роль особистості у процесі даного забезпечення. Наведено структурно-функціональну модель особистості, складовими якої є аспекти формування психологічного, культурологічного, соціотехнічного й економічного. Виявлено вплив цих аспектів формування особистості на стан економічної безпеки людини. Запропоновано визначення поняття "економічна безпека особистості". Проаналізовано правове забезпечення проблеми. Розроблено механізм державного управління економічною безпекою особистості за основними напрямками життєдіяльності, змістом якого є самовизначення у предметі діяльності, визначення об'єкта, мети та засобів для найбільш успішної реалізації управлінської діяльності. На підставі механізму державного управління економічною безпекою особистості розроблено проект регіональної цільової Програми забезпечення економічної безпеки особистості, головною метою якої є досягнення добробуту нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-995-21,01 +
Шифр НБУВ: РА364369

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Томашова О.Л. 
Мінімалізація обробітку чорнозему південного в Криму в умовах зрошення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.Л. Томашова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено особливості тривалого впливу систем обробітку грунту у поєднанні з мінеральними, органо-мінеральними добривами та соломою на основні агрофізичні, біологічні й агрохімічні показники грунту, забур'яненість посівів і врожайність сільськогосподарських культур, еколого-економічну та енергетичну ефективність. Встановлено однакову ефективність органічних і мінеральних добрив у випадку різноглибинних полицевих, безполицевих та ресурсоощадних систем обробітку грунту, що дозволяє обмежитись економічно вигіднішим неглибоким обробітком і плоскорізальним знаряддям під озимі та ярі зернові колосові культури, озимий ріпак, люцерну, а також забезпечити сталу врожайність зерна та зеленої маси. У разі такого поєднання ефективно використовується післядія мінеральних, органо-мінеральних добрив і соломи в сівозміні, забезпечується підвищення основних показників родючості грунту з ознаками розширеного відтворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.181.7(4УКР-6КРИ) + П040.173(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА342742

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Томаневич Л.М. 
Організаційно-економічний механізм управління туристично-рекреаційними комплексами в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Л.М. Томаневич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми вдосконалення організаційно-економічного механізму управління територіальними туристично-рекреаційними комплексами, інтегрованими в ринкову економіку, а також формування транскордонних туристичних комплексів і залучення рекреаційних регіонів до міжнародно економічної діяльності як безпосередніх учасників сфери послуг. Розроблено шляхи удосконалення управління у цій галузі. Запропоновано економіко-математичну модель оптимального інвестування й оптимізаційну модель логістичного управління на підприємствах туристично-економічного механізму. Наведено комплексний підхід до аналізу організаційно-економічного механізму, який дозволяє підвищити динамічність розвитку даної діяльності у регіонах завдяки залученню розробленого маркетинго-соціологічного інструментарію та створенню конкурентоспроможного на світовому ринку туристичного продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684 + У9(4УКР)49:Ч518 +
Шифр НБУВ: РА344872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Томашевський В.В. 
Організація творчої роботи молодших школярів на уроках образотворчого мистецтва: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / В.В. Томашевський ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі теоретичного матеріалу розкрито суть творчої роботи молодших школярів, визначено критерії та рівні її успішності, уточнено та узагальнено особливості організації творчої роботи учнів молодшого шкільного віку на уроках образотворчого мистецтва. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено дидактичні умови організації творчої роботи молодших школярів на уроках образотворчого мистецтва, які передбачають готовність вчителів до вирішення завдань творчого розвитку учнів молодших класів; забезпечення змісту творчої роботи молодших школярів на даних уроках; поетапне залучення їх до художньої творчості в школі; системне використання засобів естетичного впливу на творчу роботу учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА322920

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Томашевич О. 
Програми партнерства НАТО наприкінці XX - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О. Томашевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено принципи, функції, загальні та специфічні ознаки програм партнерства НАТО у системі пріоритетів альянсу в процесі еволюції системи євроатлантичної безпеки наприкінці XX - початку XXI ст. Проведено аналіз програм партнерства НАТО на підставі виявлених моделей співробітництва НАТО з країнами, які не є членами альянсу - моделі "Рада Північноатлантичного співробітництва / Рада Євроатлантичного партнерства", програми "Партнерство заради миру", Середземноморський діалог. Висвітлено роль програм партнерства НАТО у процесі становлення та розвитку відносин НАТО та Росії, а також відносин НАТО - Україна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(4УКР)64 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА329712

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Томащук О.П. 
Професійна спрямованість викладання математичного аналізу в умовах диференційованої підготовки вчителя математики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.П. Томащук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене проблемі вдосконалення професійної підготовки майбутніх вчителів математики в процесі навчання їх математичного аналізу в педагогічному вузі. Визначені загальні цілі підготовки сучасного вчителя математики в педагогічному вузі; спираючись на теорію мотивації діяльності, обгрунтовано необхідність у професійно спрямованому навчанні математичного аналізу майбутніх учителів математики; розроблена методична система навчання математичного аналізу, яка спрямована на підвищення рівня професійної підготовленості майбутніх учителів до викладання математики у різних типах навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161р(4УКР)21р3,022

Географічні рубрики:

      
19.

Томаржевська І.В. 
Психологічні засади гуманізації професійної підготовки студентів-інвалідів за соціономічним профілем: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.В. Томаржевська ; Ін-т пед. освіти та освіти дорослих АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретико-експериментальне вивчення психологічних засад гуманізації професійної підготовки студентів-інвалідів за економічним профілем. Проаналізовано стан проблеми у сучасній психолого-педагогічній науці. Проаналізовано поняття, використані у процесі дослідження. Розглянуто методологічний підхід до вивчення зазначеної проблеми. Запропоновано особистісно орієнтований підхід з соціономічною специфікою, за яким процес професійної підготовки підпорядкований розвиткові особистості студента та побудований на базі надання йому психолого-педагогічної допомоги в особистісному та професійному зростанні. Експериментально вивчено специфічні особистісні проблеми студентів-інвалідів за умов професійної підготовки за соціоекономічним профілем. На підставі результатів констатувального експерименту обгрунтовано напрям гуманізації професійної підготовки даної категорії студентів. Розроблено, апробовано та доведено ефективність застосування особистісно, гуманістично орієнтованої програми психологічного супроводу професійної підготовки студентів і особливими потребами. Обгрунтовано методичні рекомендації щодо її покращання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ч484(4УКР)01 +
Шифр НБУВ: РА349709

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Томашівський О.З. 
Розвиток регіонального ринку продукції скотарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.З. Томашівський ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади формування регіонального ринку продукції скотарства. Обгрунтовано практичні пропозиції щодо вдосконалення організаційно-економічного функціонування цього ринку. Охарактеризовано розвиток економічних відносин у м'ясо-молочному підкомплексі Львівщини. Розроблено схему функціонування інфраструктури ринку продукції скотарства, яка передбачає практичне застосування рекомендацій щодо вдосконалення економічного механізму взаємовідносин у діяльності інтегрованих агропромислових формувань. Обгрунтовано напрями державної політики щодо регулювання ринку продукції скотарства за умов виходу на світовий ринок. Визначено перспективні параметри регіонального ринку продукції скотарства, за яких забезпечується його розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА366344

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського