Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (39)Реферативна база даних (641)Книжкові видання та компакт-диски (110)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=АКТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 127
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Морозова Н. І. 
Адаптивний розвиток підприємств аптечної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. І. Морозова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано імітаційну модель прогнозування інтенсивності потоку клієнтів на основі методів системної динаміки, яка, на відміну від існуючих, дозволяє покращити адаптивні характеристики аптечної мережі. Удосконалено методичні підходи щодо оцінювання результатів формування системи взаємодії суб'єктів фармацевтичного ринку шляхом виділення часового та порівняльного напрямків дослідження. Розроблено діагностичний інструментарій оцінювання політики розвитку аптечної мережі на основі оцінювання кількісних індикаторів функціонування фармацевтичного ринку. Розвинуто структурно-ієрархічний метод прогнозування конкурентоспроможності аптечної мережі шляхом використовування методу аналізу ієрархій, який передбачає ієрархію сфер взаємодії суб'єктів фармацевтичного ринку (акторів). Розглянуто категорію "суб'єкт ринкової взаємодії" як специфічний елемент ринкової системи, що у своїй діяльності постійно впливає на стратегію розвитку інших суб'єктів. Запропоновано методологію адаптивного маркетингу як системи стратегічних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.1
Шифр НБУВ: РА381822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Барнич М.М. 
Акторське "переживання в ролі" як творчий процес: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.02 / М.М. Барнич ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості функціонування процесу переживання у мистецтві актора. З використанням методу психологічного аналізу діяльності людини (за О.Леонтьєвим) проведено спостереження за творчістю акторів і самоспостереження та встановлено, що у процесі переживання актора у ролі актуалізуються окремі, психічно відмежовані актором одна від одної різні види його діяльності, які визначено як "діяльність-творчість" і "діяльність-гра". На підставі дослідження процесу функціонування даних видів діяльності актора виявлено їх вплив на внутрішню "психорефлективну організацію" актора як людини. Встановлено, що дане відображення, пов'язане з аналогічністю фізичних дій актора з фізичними діями персонажа ролі, проектується на дії актора у формі реакцій організму, адекватних до реакцій ролі, що і становить сутність психологічного стану переживання актора у ролі. Вперше методом визначення "катарсису" (за Л.Виготським) проаналізовано емоційний стан переживання актора у ролі. Доведено належність емоційного стану переживання до одного з різновидів катарсису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.076.2 + Ю935.216 +
Шифр НБУВ: РА349763

Рубрики:

      
3.

Гордєєв 
Акторське мистецтво В.М.Чистякової як явище української театральної культури ХХ сторіччя: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Сергій Іванович Гордєєв ; Харківська держ. академія культури. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР)6-86 Чистякова В.
Шифр НБУВ: РА345560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Морозевич Н.В. 
Бандурне мистецтво як культурне надбання сучасності: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / Н.В. Морозевич ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано естетико-психологічні та етико-філософські показники бандурної речовості звука та її виконавського подання з обгрунтуванням спеціального поняття "бандурного вокалу" як культури християнського смирення та артистичної світської вишуканості в традиції виконавської майстерності бандуриста. Визначено специфіку синкретизму бандурної співогри - "театр одного актора в двох персонах" як втілення бандурної поетики творення та виконання. Запропоновано типологічні диференціювання художньо-образних та формально-діяльнісних надбань бандурного мистецтва. Розглянуто композиторські тексти творів С.Баштана, М.Дремлюги, В.Зубицького, В.Власова, О.Сокола та інших.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697 +
Шифр НБУВ: РА327099

Рубрики:

      
5.

Сорока О.М. 
Взаємодія неурядових організацій і транснаціональних корпорацій з національною державою в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.М. Сорока ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше проведено політологічне дослідження проблеми взаємодії неурядових організцій і транснаціональних корпорацій (ТНК) з національною державою за умов глобалізації світового розвитку й інтернаціоналізації міжнародних відносин. Проаналізовано процес багатопланового розмивання державно-центричної системи міжнародних відносин, що обумовлює підрив традиційних "внутрішніх" повноважень держав з боку недержавних гравців, які зміцнюють свої позиції у контексті глобалізації. Показано, що поведінка ТНК не зводиться лише до реалізації максимальної стратегії (одержання прибутку), показано вплив на її формування стратегій конкуруючих економічних суб'єктів і факторів, пов'язаних з наявними політичними та економічними ризиками, витратами діяльності, домінуючим на світових ринках попитом, геополітичною кон'юнктурою. З використанням системного концептуального підходу до явища взаємодії транснаціональних акторів (ТНА) з національною державою зроблено його об'єктивне тлумачення. Зокрема, виявлено зростання питомої ваги ТНК у світовій політиці та доведено необхідність посилення міжнародного співробітництва, формування нових інституціональних механізмів для відтворення атрибутів суверенітету, що гарантує дотримання прав людини, регулювання відносин держав з неурядовими організаціями та ТНК, що передбачає як співробітництво з ними, так і контроль діяльності ТНА в інтересах індивідуальних і колективних свобод громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф06 + Ф025 +
Шифр НБУВ: РА362169

Рубрики:

      
6.

Цибуляк А. Г. 
Військово-політичний аспект зовнішньополітичної стратегії Російської Федерації в Європі: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / А. Г. Цибуляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено основні підходи РФ до оцінки військово-політичної ситуації в сучасному світі, проаналізовано етапи становлення концепції стратегічного стримування як ключової військово-політичної стратегії на сучасному етапі, визначено основні загрози зовнішньополітичним інтересам в сфері військово-політичної безпеки й основні механізми їх нейтралізації. Проаналізовано вплив російських підходів до процесу реформування системи європейської безпеки, а також визначено механізми забезпечення військово-політичних інтересів РФ на пострадянському просторі. Встановлено, що відсутність змістовного діалогу основних акторів Євразії з військово-політичної проблематики є одним із факторів ризику сучасної ситуації на континенті, а також очевидним є зростання конкуренції у міжнародному середовищі. Основу військово-політичних концепцій сучасної Росії складає стратегічне стримування. Відмічається посилення коаліційної складової військово-політичної стратегії Росії. Визначено, що зовнішньополітичні аспекти воєнної політики Росії поки є малоефективними для мінімізації рівня загроз військово-політичної безпеки та можна очікувати диверсифікацію й жорсткішання підходів Росії до їх забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4РОС),9(4),6
Шифр НБУВ: РА382742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сгібнева С.С. 
Вокальна творчість актора драматичного театру: мистецтвознавчий та психолого-педагогічний аспекти: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / С.С. Сгібнева ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти, присвячені формуванню вокально-виконавської майстерності актора драматичного театру, визначено функцію вокально-сценічної творчості актора в контексті сучасної режисури. Розкрито сутність і специфіку вокально-акторської майстерності, виявлено специфічні особливості розвитку вокально-виконавських здібностей актора драматичного театру у процесі вокально-сценічної діяльності. Запропоновано та теоретично обгрунтовано визначення "акторсько-вокального діалогу", визначено значущість особистісно-акторської функції в процесі вокально-сценічної діяльності. Введено поняття "актор, що співає", "вокальна тема ролі", "вокально-акторська майстерність", розроблено модель створення вокально-сценічного образу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.076+Щ314.3-7р + Ю945.461-47 +
Шифр НБУВ: РА369471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Котелянець О. О. 
Врегулювання етнополітичних конфліктів на Південному Кавказі як чинник формування регіональної системи безпеки: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.03.02 / О. О. Котелянець ; Рада нац. безпеки і оборони України ; Нац.ін-т проблем міжнар. безпеки. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше проаналізовано безпекову політику геополітичних акторів у контексті врегулювання конфліктів на Південному Кавказі. Доведено вкорінення практики застосування провідними суб'єктами міжнародних відносин принципів подвійних стандартів до врегулювання регіональних етнополітичних конфліктів, що створює передумови для їх ескалації та поглиблення міжетнічного протистояння. Запропоновано комплексний підхід до вивчення історичних передумов виникнення етнополітичних конфліктів. Показано, що в основу еволюції південно-кавказьких конфліктів закладено процес політичного дозрівання залежних націй з перспективою їх державотворення. Вдосконалено наукове тлумачення феномену етнополітичного конфлікту та його впливу на формування регіональної системи безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(53) + Ф4(922.8/961)64
Шифр НБУВ: РА374186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Кінзерська Т.П. 
Єфросинія Зарницька в українському театральному мистецтві кінця ХІХ - першої третини ХХ століть: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Т.П. Кінзерська ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Проаналізовано творчість видатної актриси українського театру кінця XIX - першої третини XX ст. Є.Зарницької. Досліджено своєрідність сценічного мистецтва України того часу, у якому національний колорит розкривався через високопрофесійну гру. Проаналізовано успіх акторів театру корифеїв у 1980 - 1990-х рр., 1900-х та 1920-х рр., що свідчить про існування мистецької школи, яка виховувала акторів на єдиних творчих засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР)5-8 Зарницька Є.
Шифр НБУВ: РА320325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Васильєва М. О. 
Зарубіжна допомога в системі пріоритетів зовнішньої політики США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / М. О. Васильєва ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено зарубіжну допомогу як чинник зовнішньої політики США, що застосовується з метою забезпечення національних інтересів країни у системі міжнародних відносин. Здійснено критичний аналіз новітніх тенденцій потенціалу зарубіжної допомоги в контексті міжнародного розвитку. Доведено, що за умов глобалізації, яка поглиблює взаємозалежність акторів міжнародних відносин, проблема асиметричності розвитку отримує глобальний вимір, що змушує розвинуті країни відмовлятися від традиційних практик надання зарубіжної допомоги та шукати нові підходи для покращання її ефективності. Констатовано, що напрями та види американської зарубіжної допомоги зумовлені стратегічними інтересами США та переорієнтацією цих інтересів під впливом соціально-економічних, політичних факторів і пріоритетів у сфері реалізації зовнішньої політики та національної безпеки держави. Підтверджено зв'язок стратегічних інтересів США в Україні з напрямами американської зарубіжної допомоги та доведено, що вона має вагомий вплив на українські політичні та соціально-економічні реалії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО),04
Шифр НБУВ: РА381674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Єнько Є.Ю. 
Зовнішні аспекти енергетичної політики України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.Ю. Єнько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано актуальну проблему формування енергетичної політики України та гарантування її енергетичної безпеки у взаємозв'язку з завданнями вітчизняної зовнішньої політики. Особливу увагу приділено вивченню європейського вектора енергетичної політики України у контексті прагнення українського політикуму стати частиною європейських співтовариств. Зроблено висновок, що енергетична безпека у сучасний період набула значення економічної та політичної проблеми та значно впливає на формування та реалізацію зовнішньої політики держави. З'ясовано, що енергетичний фактор активізує співробітництво між державами та стимулює регіональну співпрацю, а інтенсивність зв'язків з політичних, безпекових, енергетичних, торговельних та інших питань визначає належність держави до різних регіональних утворень. Доведено, що Україна не відіграє активної ролі в європейському енергетичному просторі та самостійно не вирішує енергетичні питання. Зроблено висновок, що такі міжнародні актори, як Росія, США та країни ЄС впливають на енергетичну політику України імперативно, зокрема, визначають її зовнішню політику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 в2:У +
Шифр НБУВ: РА362284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шинкарук А.Л. 
Інформаційні виміри політичного простору країн Європи (Німеччина, Франція, Португалія, Чеська Республіка, Україна): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.Л. Шинкарук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Установлено 5 типів політичних процесів залежно від їх ресурсної бази та місця у соціальному просторі: динамічна стабільність, режим з загостренням за нестійкої стабільності, нестійка циклічність, локалізація та динамічна нестійкість. Проаналізовано суспільствознавчі і політологічні концепції світової науки, що відбивають системоутворююче значення інформації для поведінки суспільних систем. З'ясовано залежності типів політичного процесу та інформаційної системи. Установлено корелятивний зв'язок між динамікою політичних акторів та рівнем використання інститутів інформаційного суспільства (ЗМІ, Інтернет, технології політичного менеджменту). Розкрито суть поняття інформаційного суспільства у контексті політичної системи (з урахуванням її ресурсної бази та інших характеристик). Досліджено залежність поведінки політичних акторів (у Німеччині, Франції, Португалії, Чеській Республіці, Україні) відповідно до конкретного інформаційного середовища. Системно проаналізовано політичні процеси в Україні та елементи інформаційного чинника. Установлено, що нестабільність політичного середовища не обов'язково є прямим наслідком перехідних процесів, а зумовлена ставленням політичних лідерів до інформаційних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф4(4)64 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА333853

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Балінченко С.П. 
Комунікативні засади інтеграційних процесів у сучасному суспільстві: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.П. Балінченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено засади та механізми інтеграційних процесів, що відбуваються у контексті міжсуспільної комунікації. Визначено, що об'єднання суспільства залежить від рівня сформованості їх Я-концепцій, а також від сумісності, здатності до адаптації у спільному соціокультурному середовищі та стратегій прямого та прихованого впливу, вжитих стосовно учасників взаємодії. Запропоновано визначення соціокультурної кодової системи суспільства, яка уособлює ознаки зазначеного суспільства як актора міжсуспільної взаємодії. Виділено соціокультурні коди "прийнятого" (визначення інформації зовні як сумісної) та "чужорідного" (спрямовні на збереження унікальних рис), а також зазначено стратегії моделювання їх складу шляхом використання імпліцитних чи відвертих інтенцій за умов розгортання інтеграційних процесів. На прикладах сучасних суспільств проілюстровано різні стадії сформованості Я-концепції суспільства, а також визначено засади комунікативної, стратегічної чи фатичної взаємодії між ними. Виокремлення з інтеграційних процесів коагуляції (стихійного об'єднання за умов загрози) та ітерації (утворення спільного середовища шляхом урегулювання протиріч) дозволяє висвітлити перспективи подальшого дослідження механізмів і наслідків утворення суспільних об'єднань в інформативну епоху сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*328.941 +
Шифр НБУВ: РА339526

Рубрики:

      
14.

Стоцький В. В. 
Комунікативні технології у політичному дискурсі ЗМІ в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. В. Стоцький ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено роль політичної пропаганди, реклами та РR у політичному дискурсі, яка полягає у наданні можливості політичним акторам репрезентувати своє розуміння головних проблем і шляхів їх вирішення, створенні та підтримки простору демократичного діалогу між владою та громадянами за посередництвом ЗМІ. Обгрунтовано необхідність використання комплексних заходів із використанням комунікативних технологій. Розкрито роль ЗМІ у формуванні політичного дискурсу, визначено фактори, які впливають на даний процес. Показано, що сьогодні комунікативні технології у сфері взаємовідносин гілок влади у посттоталітарній Україні використовуються з метою посилення конфронтації, боротьби за повноваження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ч62 в05 + Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА375216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Соболь О.Ю. 
Лінгвопрагматичні засоби вираження поліфонії у сучасному французькому медійному дискурсі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.Ю. Соболь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено лінгвопрагматичні засоби вираження поліфонії у жанрі аналітичної статті сучасного французького дискурсу преси. Поліфонію розглянуто у прагматичному, комунікативному, семантичному та дискурсивному аспектах в контексті її соціальнодискурсивної та інтердискурсивної природи. Проаналізовано типи соціальних акторів як носіїв певних голосів і поглядів, а також форми та способи позначення їх комунікативної присутності. Виділено лінгвопрагматичні засоби вираження поліфонії, а саме: структурно-синтаксичні, структурно-семантичні, лексико-семантичні, семантичні. Запропоновано поняття фокусу взаємодії голосів, який є єдиним критерієм класифікації типів поліфонії за способом взаємодії голосів. Розглянуто специфіку інтердискурсивного й інтертекстуального типів поліфонії у дискурсі преси. З'ясовано функції поліфонії та типи поліфонічної організації аналітичної статті. Доведено засадничий характер поліфонії у дискурсі преси, яка набуває статусу визначальної категорії медійного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-715 +
Шифр НБУВ: РА354553

Рубрики:

      
16.

Богуславська К.О. 
Мережевий підхід у дослідженні зв'язків політичних акторів: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / К.О. Богуславська ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній політичній науці здійснено систематичний аналіз базових параметрів політичних мереж (структури, суб'єктів, влади, функцій, стратегій і правил функціонування), розкрито їх зміст шляхом використання мережевих показників (щільності, співвідношення напівступеня входу/виходу вершини, відстані, центрованості, еквівалентності, владного індексу В. Боначича). Доведено, що сучасний мережевий інструментарій має статус підходу, який поєднує теорію політичних мереж і власне мережевий аналіз. Проведено типологізацію політичних мереж. З'ясовано, що мережеві контакти не є виключно горизонтальними, а можуть включати і вертикально побудовані зв'язки. На підставі запропонованої типологізації виділено базові характеристики політичних мереж: неформальність, децентралізація ресурсних потоків, дискретність, цілепокладання, множинність рівнів політичної взаємодії, існування поза офіційно визначеними інституційними кордонами, залученість публічних і непублічних акторів. Обгрунтовано доцільність використання мережевого аналізу для дослідження нових політичних структур та явищ - політичних партій, громадянського суспільства, революції й акцій протесту, парламентської коаліції, оскільки їх діяльність розгортається на основі мережевих "законів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА361251

Рубрики:

      
17.

Сенюшкін Є.О. 
Мережеві взаємодії як чинник формування і реалізації публічної екологічної політики: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Є.О. Сенюшкін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мережеві взаємодії та їх вплив на формування та реалізацію публічної екологічної політики. Проаналізовано стан дослідженості проблеми у вітчизняній і зарубіжній політології та суміжних науках. Розкрито структурні взаємозв'язки екологічних досліджень у різних галузях гуманітарного та природничого знання. Розглянуто екологічну політику як феномен мережевого суспільства. Виявлено вплив мережевих взаємодій на вирішення екологічних проблем на політичному рівні. Розглянуто головні чинники забезпечення публічності екологічної політики, а саме: громадську ініціативу у формуванні природоохоронного законодавства, вдосконалення політичних і економіко-правових механізмів публічної екологічної політики, впровадження екомережевого підходу до забезпечення сталого розвитку регіонів. Виявлено мережевий характер взаємодій основних акторів публічної екологічної політики. Досліджено механізми суспільного консультування й узгодження інтересів різних соціальних груп і верств населення з метою залучення їх до вирішення екологічних проблем на політичному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф062 +
Шифр НБУВ: РА364852

Рубрики:

      
18.

Бабійчук Т.В. 
Методика створення і використання відеофрагментів художніх творів у процесі вивчення української літератури в педагогічному коледжі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.В. Бабійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше визначено сутність відеофрагмента як завершеного в композиційному плані міні-фільму (7-12 хвилинної екранізації художніх творів), створеного з навчальною метою. Науково обгрунтовано методику використання відеофрагментів на уроках української літератури. Доведено, що використання відеофрагмента буде ефективним, якщо реалізація запропонованої методики матиме системний характер, а на заняттях будуть впроваджені такі форми, методи та прийоми педагогічної роботи, які спроможні забезпечити активність, пошук, творчість студентів, зокрема "мікрофон", метод "ПРЕС", рольові ігри, метод проектів, написання рецензії на відеофрагмент як творчу роботу акторів-ровесників. Розроблено методику створення відеофрагментів на базі студентського аматорського театру. Показано, що використання відеофрагментів на уроках української літератури суттєво підвищує ефективність навчального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)р20-215 +
Шифр НБУВ: РА350482

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Погорська І.І. 
Міжнародно-політична дія американського глобалізму: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.04 / І.І. Погорська ; Ін-т світ. екон. і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено проблематику міжнародних систем і глобального розвитку, яка дозволяє проводити аналіз політичної дії актора у міжнародному середовищі у взаємозв'язку її концептуальної та функціональної компонент. З'ясовано параметри причинно-наслідкових взаємозв'язків між сутнісними парадигмальними змінами та трансформаційністю міжнародно-політичних практик США. Проаналізовано імперативи розвитку американської стратегічної культури, механізми залежності розвитку міжнародних і національних систем від прямого чи опосередкованого впливу американської держави. Досліджено проблему меж владної дифузії, ефективності моделі зовнішньополітичного та стратегічного менеджменту, можливостей і напрямків стратегічної глобалізації міжнародно-політичної дії США в контексті зростання соціетальної взаємозалежності світу й американського акціоналізму щодо практики міжнародно-системних побудов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(7СПО)64
Шифр НБУВ: РА375175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Андросова Д.В. 
Мінімалізм в музиці: напрямок і принцип мислення: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Д.В. Андросова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше у музикознавстві визначено метод мінімалізму як напрямку та принципу мислення завдяки формулюванню такого підходу як "мінімалізація композиції" на межі композиторського та виконавського мислення. Запропоновано використовувати у сфері музикознавства характеристику механізму проявлення мінімалізму - "емансипацію консонансу", а також поняття "мінімалізація композиції", що визначає результат дії мінімалістської "емансипації конмонансу". Зауважено щодо містеріально-християнських витоків мінімалізму, що визначають музичну специфіку даної художньої методології. У даному контексті проаналізовано твори мистецтва певних акторів XVIII - XX ст. (Д. Скарлатті, Н.Гріга, Е.Саті, Ф. Ржевського, Д. Терзакіса, Х. Радулеску, Л.Корі, А.Пьяццолли) та їх виконання з усвідомленням змістового наповнення, яке не охоплюється традиційним аналізом. Запропоновано характеристику значення музичного мінімалізму як "неоплатонізму у мистецтві".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.611 + Щ310.712 +
Шифр НБУВ: РА337048

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського