Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (23)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (177)Реферативна база даних (6614)Книжкові видання та компакт-диски (1444)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>K=ДИТИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 579
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єщенко О.Г. 
Профілактика вертикальної трансмісії ВІЛ шляхом раціонального ведення вагітності та пологів у ВІЛ-інфікованих жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Г. Єщенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Уперше розроблено спосіб моніторингу ВІЛ-інфікованих вагітних, що дає змогу проводити аналіз і оцінку ефективності заходів профілактики перинатальної трансмісії ВІЛ у кожному випадку вагітності, а також сприяє налагодженню взаємозв'язку між акушерськими та лікувально-профілактичними закладами та Центрами СНІДу. Досліджено можливості застосування та визначено діагностичну достовірність імунохроматографічних тестів для діагностики ВІЛ у вагітних жінок. Визначено вплив простагладинів групи Е1 на перебіг пологів, виникнення ускладнень, стан новонароджених і рівень материнсько-плодової передачі у досліджених жінок. Розроблено схему ведення пологів через природні пологові шляхи у ВІЛ-інфікованих жінок, яка передбачає застосування простагландинів групи Е1, що дає змогу знизити ризик інтранатального інфікування дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.1-3 +
Шифр НБУВ: РА331987

Рубрики:

      
2.

Іванов В.С. 
Поетапна профілактика карієсу зубів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.С. Іванов ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено лабораторно-клінічне обгрунтування багатоетапної профілактики карієсу зубів у дітей, що забезпечує нормалізацію функціональних реакцій в порожнині рота та створення необхідних фаз стану твердих тканин зубів, для ефективного впливу на них на наступних етапах кальцій- та фторвмісних препаратів. Показано, що в дітей віком 7-ми та 12-ти років комплексне місцеве та пероральне застосування у певній послідовності адаптогенів і кальцій- та фторвмісних препаратів дає змогу реалізувати запропоновану поетапну профілактику. Установлено, що карієспрофілактичний ефект щодо приросту карієсу склав 70,18 % у 7-річних і 60,87 % - у 12-річних дітей, водночас нормалізувались біохімічні, імунологічні параметри ротової рідини, гомеорезісу, реактивності пульпи зубів, зарядового стану клітин букального епітелію, у спектрах відображення світла твердими тканинами зубів домінували спектри гідроксиапатиту та фторапатиту. Розроблено індексну карту епідеміологічних обстежень, що дає змогу одержувати вичерпну інформацію стосовно стоматологічного статусу дитини, виявити необхідність проведення багатоетапної профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА326019

Рубрики:

      
3.

Іванов Д.І. 
Психологічний аналіз системи дитячо-батьківських стосунків у парадигмі глибинної психології: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Д.І. Іванов ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проаналізовано проблеми взаємодії батьків і дітей у контексті впливу на формування їх стосунків специфічного характеру конфліктів батьківської психіки. Запропоновано класифікацію причин виникнення зазначених психічних протиріч залежно від характеру нереалізованих і витиснутих у несвідоме потреб одного з батьків і їх свідомих установок стосовно дитини. Уточнено уявлення про системний характер процесу дитячо-батьківських стосунків, що формуються під впливом свідомого та несвідомого інтенцій батьківської психіки. Розроблено класифікацію психічних конфліктів батьків, що впливають на відносини з дитиною. Виділено протиріччя, пов'язані з дезорганізацією у сфері подружньої взаємодії та нереалізованими аспектами особистого життя одного з батьків. Уточнено уявлення про характер і зміст міжпоколінних сімейних трансмісій як визначного чинника якості розвитку дитячої психіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-06-734-953.6 + Ч491.0 +
Шифр НБУВ: РА335201

Рубрики:

      
4.

Іванова О.Ю. 
Педагогічні умови забезпечення якості освіти старшокласників ліцею в особистісно-орієнтованій системі навчання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.Ю. Іванова ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальні дослідження педагогічних умов забезпечення якості освіти старшокласників ліцею за умов особистісно-орієнтованої системи навчання. Обгрунтовано педагогічні умови, що сприяють розвитку ефективності якості освіти за даних умов (забезпечення ціннісних орієнтирів, урахування часового ресурсу, здійснення моделювання навчального простору, становлення професіоналізму вчителя). На основі дитиноцентристського підходу розроблено модель випускника ліцею, елементами якої є вимоги до освіченості випускника ліцею, його загальнокультурної підготовки, розвитку найважливіших властивостей особистості, що забезпечують позитивну "Я-концепцію". Розкрито суть понять "особистісно-орієнтована система навчання", "якість освіти", "показники якості оцінки знань випускників." Розвинуто засоби активізації учнів та їх підготовки до самореалізації за нових соціально-економічних умов. Досліджено функції та особливості професійного розвитку особистості вчителя за умов особистісно-орієнтованої системи навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.223.7 + Ч421.21 + Ч424(4УКР)714.5 +
Шифр НБУВ: РА360591

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Івасик Н.О. 
Індивідуалізація фізичної реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Н.О. Івасик ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено особливості програм фізичної реабілітації, існуючих у практиці лікування дітей, хворих на бронхіальну астму (БА). Розроблено підхід до формування індивідуальної реабілітаційної програми, що дає змогу ефективно застосовувати різні методики фізичної реабілітації для кожної дитини. Проаналізовано та узагальнено науково-методичну та спеціальну літературу стосовно особливостей етіології, клініки, діагностики, лікування та фізичної реабілітації БА в дітей. Експериментально визначено функціональний стан та особливості перебігу цього захворювання. Розроблено й експериментально обгрунтовано методику поєднання маніпуляційних втручань та дренажного положення для дітей, хворих на БА. Запропоновано алгоритми їх обстеження та складання програм з фізичної реабілітації залежно від симптоматики захворювання та цілей лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-541 +
Шифр НБУВ: РА328908

Рубрики:

      
6.

Івахненко О.С. 
Особливості перебігу, лікування і профілактики гастродуоденальної патології, асоційованої з IHelicobacter pylori/I, у дітей шкільного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.С. Івахненко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено ендоскопічні, морфологічні та клінічні особливості перебігу хронічних захворювань верхніх відділів травної системи, асоційованих з H.pylori у дітей. За допомогою скринінг-анкетування вивчено вікову поширеність гастроентерологічних скарг у школярів. Проаналізовано умови проживання, харчування та навчання дітей. Здійснено порівняльне дослідження ефективності основних інвазивних і неінвазивних методів діагностики H. pylori у дітей за допомогою ендоскопії, мазків-відбитків, уреазного тесту, морфологічного та бактеріологічного дослідження, імуноферментного та хроматографічного аналізу та "Stool-тесту". За допомогою методики якісної діагностики антигенів Helicobacter pylori у випорожненнях дитини "H. pylori Stool antigens test" визначено порівняльну ефективність різних методів ерадикаційної терапії (потрійної та квадротерапії) на основі препаратів бісмуту та інгібіторів протонної помпи. Досліджено сприймання і частоту побічних явищ під час застосування ерадикаційної терапії. Удосконалено принципи діагностики та лікування дітей з хронічними захворюваннями гастродуоденальної зони, асоційованими з Helicobacter pylori.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА336883

Рубрики:

      
7.

Ігнатова Т.Б. 
Прогнозування та профілактика ранніх порушень моторної і секреторної функцій шлунку у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Б. Ігнатова ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у здорових дітей молодшого шкільного віку вивчено особливості функціонального стану шлунку та встановлено неоднорідність даної групи за типами моторно-евкуаторної та секреторної функцій, досліджено вплив на їх формування вегетативного гомеостазу та рівня адаптаційних можливостей організму. Визначено соціально-економічні та медико-біологічні фактори фізичного розвитку дитини та його гармонічності, а також функціонального стану шлунку та ризику виникнення функціональної диспепсії. З урахуванням даних факторів вперше зроблено порівняльну клінічну характеристику дітей групи ризику формування функціональної дисперсії за наявності синдрому дезадаптації. Встановлено, що пацієнти з дезадаптаційним синдромом і функціональною диспепсією мають вихідну ваготонію, але процеси регуляції функціонування шлунку в них різні. Найбільш виражені порушення вегетативного гомеостазу виявлено у дітей з синдромом дезадаптації та часом евакуації вмісту шлунку на 30-й хвилині. Вперше вивчено ефективність профілактично-лікувальних схем, в яких використано лікарські засоби корекції для змін вегетативного гомеостазу в поєднанні з прокінетиками та гомеопатичними препаратами для лікування дітей з синдромом дезадаптації. Доведено, що застосування запропонованих схем сприяє запобіганню розвитку у даній групі дітей функціональної диспепсії в 92,9 % випадків і підвищенню ефективності лікування досліджуваної патології у 68,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.202 +
Шифр НБУВ: РА357224

Рубрики:

      
8.

Ільченко О.Ю. 
Виховання дітей-безпритульників на Полтавщині в 20-30-і рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Ю. Ільченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз і систематизовано провідні ідеї виховання дітей-безпритульників. Вивчено та узагальнено досвід виховної роботи колонії ім. В.Короленка та колонії ім.М.Горького, а також державних структур - Ради захисту дітей, комісій допомоги дітям та таких громадських організацій як "Ліга порятунку дітей", "Друзі дітей". Проаналізовано особливості виховання безпритульних дітей у даний період. Охарактеризовано основні етапи виховного процесу: I етап (друга половина 1918 р. - літо 1921 р.) - первинної допомоги "дітям війни" та всім нужденним дітям та підліткам, II етап (літо 1921 р. - кінець 1923 р.) - становлення профілактичної та виховної роботи серед "дітей голоду", III етап (початок 1924 р. - перша половина 1929 р.) - перевиховання "дітей непу", виховання "пролетарської дитини", IV етап (друга половина 1929 р. - 1939 р.) - загальної освіти та професійної орієнтації "дітей голодомору" та "дітей репресій". Визначено напрями виховання соціально не захищених дітей та підлітків (пріоритетні - трудове, суспільно-політичне, атеїстичне, патріотичне, а також розумове, моральне, естетичне, фізичне виховання). Встановлено провідні тенденції виховання дітей-безпритульників, зокрема, спрямованість на виховання людини нового соціалістичного типу, ідеологізації та політизації змісту освітньо-виховної роботи, розвитку дитячого самоврядування. Обгрунтовано можливості розвитку прогресивних тенденцій виховної роботи з дітьми-безпритульниками досліджуваного періоду. Розроблено елективні спецкурси, а також науково-методичні рекомендації для педагогів і соціальних працівників з питань ліквідації явища безпритульності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)463 + Ч33(4УКР4)6 +
Шифр НБУВ: РА343298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іотенко Б.А. 
Профілактика і лікування гестаційних і перинатальних ускладнень у пацієнток на фоні асоційованої вірусно-бактеріальної інфекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Б.А. Іотенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 41 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти гестаційних і перинатальних ускладнень у жінок з вірусно-бактеріальною асоційованою інфекцією (АІ) шляхом розробки та впровадження системи лікувально-профілактичних заходів та оцінки їх ефективності. Проведено ретроспективний аналіз за п'ять років у Донецькому регіональному центрі охорони материнства та дитинства 925-ти історій й амбулаторних карт жінок з обтяженим акушерським анамнезом (мимовільними абортами та передчасними пологами, затримкою внутрішньо-утробного розвитку (ЗВУР) плода, плацентарною недостаністю) та виявлено, що частота АІ становить 84,25 %. За результатами детального аналізу виявлено основні недоліки в обстеженні, діагностиці та реабілітації цього контингенту жінок до настання планованої вагітності. Вивчено особливості репродуктивної функції, горманального й імунологічного статусів, спектра вірусо-бактеріальних асоціацій, які найчастіше зустічаються, стан рецепторного апарата ендометрія у невагітних жінок. На підставі одержаних даних виявлено, що хронічний ендометрит діагностовано у 67 % випадків, за цього було встановлено рецепторну недостатність ендометрія до стероїдних гормонів II і III ступеня, автоімунні маркери (антифосфоліпідних (АФЛА) або вовчакових антитіл (ВА)) вивляли в кожної п'ятої пацієнтки. Розроблено алгоритм обстеження та корекції виявлених порушень на стадії планування вагітності. Проведено обстеження жінок за умов настання їх вагітності стосовно наявності загострення інфекційного процесу, досліджено імунологічну реактивність, рівень гормонів фетоплацентраного комплексу, виконано УЗД, фето- та доплерометрію плацентарного кровотоку, наявності автоімунних маркерів. Розроблено програму обстеження та лікування, тактику розродження вагітних з АІ з урахуванням виявлених особливостей у гормональному та імунному статусах, а також змін функції плаценти та внутрішньоутробного плода. Виявлені зміни імунного статусу інтерпретовано як стан вторинного імунодефіциту з проявом автоімунного синдрому репродуктивної недостатності (утратою плода, наявністю авто- й ізоантитіл, гормональною дисфункцією яєчників і плаценти). Вивчено вплив запропонованих для лікування АІ екстракорпоральних методів гемокорекції - плазмаферезу у сполученні з пасивною імунізацією (інтравенозний імуноглобулін), на окремі ланки імунної системи, неспецифічну резистентність, гормональний профіль і гетостаз з обтяженим анамнезом в АІ, а також патогенетично обгрунтовано застосування даних методів у комплексному лікуванні вірусно-бактеріальної АІ, доведено їх високу ефективність. На підставі проведених досліджень розроблено та впроваджено програму реабілітації, лікування та профілактики ускладнень за АІ й оцінено її ефективність. Виявлено зниження втрат вагітності в 1,76 рази, частоти гестаційних ускладнень - 2,1, тяжкості перебігу інфекційного процесу - в 2,45, асфіксії немовлят - у 2,82, ЗУВР плода - у 3,25, кількості тяжких форм неонатальної інфекції - у 3,72 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.216.514 +
Шифр НБУВ: РА350607

Рубрики:

      
10.

Ісаєнко О.С. 
Агресія в системі комунікації "мати - дитина" як фактор соціальної дезадаптованості молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.С. Ісаєнко ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані про структуру та динаміку агресивної комунікації у парі "мати - дитина". Досліджено феномени невербальної комунікації матері й дитини, в яких описано особливості інтервенції матері в простір дитини під час навчання. Визначено залежність показників соціальної дезадаптованості молодшого школяра від проявів агресії в комунікації матері та дитини. Визначено складний характер залежності, за якої соціальна дезадаптованість школяра пов'язана з високим і низьким рівнем агресії у парі "мати - дитина". Проаналізовано конструктивні аспекти агресії, емпірично обгрунтовано дезадаптивну роль дефіцитарної агресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю956-994-06-734 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА351588

Рубрики:

      
11.

Ісакова М.Л. 
Поетика керроллівського "нонсенсу" в історико-літературній перспективі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / М.Л. Ісакова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив та трансформацію керроллівського нонсенсу у літературі XX ст. Досліджено твори "великої" літератури (В.Вулф, Т.С.Еліота, В.Набокова, А.Мердок) щодо наслідування та базування на традиційному, класичному нонсенсі середини XIX ст. (Л.Керолл, Е.Лір). Вивчено концепт нонсенсу у контексті його відмінності від абсурду та нісенітниці, а також генезису керроллівського типу нонсенсу та його попередників. Значну увагу приділено екзистенціальному вектору рецепції нонсенсу за умов XX ст. Твори англомовних письменників проаналізовано в аспекті сприйняття та втілення глибинних принципів побудови нонсенсу. На підставі проведеного аналізу показано, що принципи керролівського нонсенсу ("дитяча" свідомість, "нешаблоновість", неупередженість сприйняття, фантазування, психологізація наративу, вірогідність неможливого; гра як основа твору, у тому числі мовна гра) знайдено у творах англомовних письменників усіх головних літературних напрямків століття: у "високому" модернізмі (романи В.Вулф, вірші Т.С.Еліота, романи В.Набокова), неореалізмі (романи А.Мердок), постмодернізмі (останні романи В.Набокова). Проведено аналіз та показано, що розуміння сучасного світу будується на прийнятті керроллівської концепції дитинства (В.Вулф), відтворенні "дитячої" свідомості та наслідуванні принципу гри (В.Набоков), сприйнятті головних рис його нонсенсу (Т.С.Еліот), а також у конфлікті, полеміці з цим світосприйняттям (А.Мердок).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-34 + Ш5(4ВЕЛ) Керролл. Л.54 +
Шифр НБУВ: РА358057

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Абу Сулейман М. С. 
Оцінка впливу функціональних апаратівна зміну об'єму верхніх дихальних шляхів у пацієнтів з дистальною оклюзією: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / М. С. Абу Сулейман. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі вирішене актуальне завдання сучасноїстоматології - підвищення ефективності лікування дистальної оклюзії у дітейвіком від 7 до 13 років із порушенням функції дихання. Основним завданнямроботи було обґрунтування, розробка та впровадження модифікованогофункціонального ортодонтичного апарату в лікувальний алгоритм дляполіпшення результатів лікування цієї групи пацієнтів.Наукова новизна роботи полягає у вивчені особливості клінічних,антропометричних та функціональних показників зубо-щелепної системи (ЗЩС)та функціональних показників дихання із аналізом результатів лікування, щодасть можливість комплексно підійти до вибору методу ортодонтичноголікування.Для вирішення завдань дослідження було проведено комплекснеобстеження 231 пацієнта з дистальною оклюзією.Пацієнти були поділені на 2 групи дослідження: до І групи увійшли 53дітей з ІІ класом І підкласом за Енглем (51%), до ІІ групи - 51 дітей з ІІ класом ІІпідкласом за Енглем (49%). В залежності від апарату, який використовувався длялікування, кожна група була поділена додаткового на 2 підгрупи. До 1-ої підгрупиІ групи увійшли 31 дітей, ортодонтичне лікування яких здійснювализапропонованим модифікованим функційним апаратом (МФА) (29.8%), до 2 - ої -22 дитини, яким застосовували твін-блок (21.15%). Аналогічно, до 1- ої підгрупи3ІІ групи увійшло 28 дітей, лікування яких проводили МФА (26.92%), до 2-оїпідгрупи - 23 дітини, ліування яких проводили твін-блоком (22.11%). 30 дітей безпатологіі прикусу (І клас) і патології дихання склали контрольну групу.Для підвищення ефективності лікування пацієнтів науково обґрунтованазапропонована методика застосування запропонованого модифікованогоміофункційного апарату (МФА) (патент на корисну модель № 153998 від28.09.2023). За результатами аналізу отриманих результатів було встановлено ряднадзвичайно важливих фактів, визначено низку вагомих факторів, які впливаютьна формування дистального прикусу у визначеного контингенту пацієнтів.Перед ортодонтичним лікуванням в І-й групі хронічний катаральнийгінгівіт (ХКГ) легкого і середнього ступеня був діагностований у 29,5 % і у 6,6%; гіпертрофічний гінгівіт легкого та середнього ступеня виявили у 6,6 % і 1,6 %відповідно. В ІІ-й групі ХКГ легкого і середнього ступеня тяжкості виявленовідповідно у 38,4 % і 8,1 % дітей, а гіпертрофічний гінгівіт легкого та середньогоступеня у 15,2 % і 5,1 % осіб, що значно перевищувало показники дітей І-ої групиіз патологією прикусу з ІI класом І підкласом за Енглем і корелювало із тяжкістюдистальної оклюзії.В ІІ-ій групі визначені гірші показники гігієнічного індексу ОНІ-S: 1,52 ±0,09 і 1,4 ± 1,01 відповідно до І-1 та І-2 груп порівняно із показниками І-ої групи- 1,6 ± 0,54 і 1,55 ± 0,07 при показниках контролю - 0,6±0,22 (р≤0,05).Проба Шіллєра-Писарєва в ІІ-й групі виявилася позитивною в 1,5 разичастіше, ніж було клінічно діагностовано запальні явища в тканинах пародонту.Запальні зміни в тканинах пародонта (хронічний катаральний та гіпертрофічнийгінгівіт) та слизової оболонки СОПР підтвержені даними індексів GI (1,08 ± 0,21і 1,05 ± 0,24 в І-1 та І-2 групах та 1,3 ± 0,23 і 1,2 ± 0,31в ІІ-1 та ІІ-2 групах (р≤0,05),значеннями індексу кровоточивості SВІ (13,15 ± 0,02 і 11,25 ± 0,04 в І-1 та І-2групах та 14,23 ± 0,06 і 12,45 ± 0,02 в ІІ-1 та ІІ-2 групах), показників РМА (вмодифікації Parma), індексу ПІ (за Russel). Гірші показники виявили в обох групах4при порушеній функції зовнішнього дихання. Індекс карієсу КПВ засвідчивсередній рівень інтенсивності карієсу у більшості обстежених (4,2 ± 0,22 - в групіІ-1, 3,7 ± 0,65 - в групі І-2, 3,8 ± 0,22- в групі ІІ-2), та високий рівень інтенсивностів групі ІІ-1 у дітей при ротовому типі дихання із патологією прикусу ІІ класу ІІпідкласу за Енглем - 3,8 ± 0,22 (р≤0,05).Вивчені дані щодо кореляції між ступенем звуження щелеп і негативнимизмінами об’єму верхніх дихальних шляхів.^UDissertation for the Degree of Doctor of Philosophy in the Field of Knowledge"Healthcare", in the Specialty of "Dentistry".Shupyk National Healthcare University NHU of Ukraine of the Ministry ofHealthcare of Ukraine, Kyiv, 2023.The dissertation solved a relevant problem in modern dentistry: improving theeffectiveness of the treatment of distal occlusion in children aged 7 to 13 years withimpaired respiratory function. The main task of the work was to justify, develop, andimplement a modified functional orthodontic appliance into the treatment algorithm toimprove the results of treatment in this group of patients.The scientific novelty of the work lies in the study of the features of clinical,anthropometric and functional indicators of the dentoalveolar system (DSA) andfunctional indicators of breathing with an analysis of the treatment results, which willmake it possible to comprehensively approach the choice of the method of orthodontictreatment.To solve the research problems, a comprehensive examination of 231 patientswith distal occlusion was conducted.The patients were divided into two study groups: 53 children with Class II,Division 1 malocclusion (51%) were included in Group I, and 51 children with ClassII, Division 2 malocclusion (49%) were included in Group II. Depending on theappliance used for treatment, each group was further divided into two subgroups. Thefirst subgroup of Group I included 31 children whose orthodontic treatment wasperformed with the proposed modified functional appliance (MFA) (29.8%), and thesecond subgroup included 22 children who were treated with a twin-block (21.15%).Similarly, the first subgroup of Group II included 28 children who were treated with11MFA (26.92%), and the second subgroup included 23 children who were treated witha twin-block (22.11%). A control group of 30 children without malocclusion (Class I)and respiratory pathology was formed.To improve the effectiveness of patient treatment, a scientifically groundedmethodology for the use of the proposed modified myofunctional appliance (MFA)(patent for a utility model No. 153998, dated September 28, 2023) was proposed.Based on the analysis of the results obtained, a number of extremely important factswere established, and a number of significant factors were identified that affect theformation of distal occlusion in a defined patient population.Before orthodontic treatment, chronic catarrhal gingivitis (CCG) of mild andmoderate severity was diagnosed in 29.5% and 6.6% of children in group 1,respectively; mild and moderate hypertrophy gingivitis was detected in 6.6% and1.6%, respectively. In group 2, CCG of mild and moderate severity was detected in38.4% and 8.1% of children, respectively, and mild and moderate hypertrophygingivitis in 15.2% and 5.1%, respectively, which significantly exceeded theindicators of children in group 1 with malocclusion with class II, division I accordingto Angle and correlated with the severity of distal occlusion.In the II group, worse OHI-S hygiene index values (Oral Hyhiene IndexSimlified) were determined: 1.52 ± 0.09 and 1.4 ± 1.01, respectively, for I-1 and I-2groups, compared to the I group values of 1.6 ± 0.54 and 1.55 ± 0.07, with control valuesof 0.6 ± 0.22 (p ≤ 0.05).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Адамек І. 
Теорія і практика підготовки дітей до школи в умовах розвитку польського дошкілля (друга половина XIX віку - 1918 р.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / І. Адамек ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 52 с. — укp.

Висвітлено процес становлення та розвитку педагогічної науки, зокрема, однієї з її галузей - дошкільної педагогіки. На підставі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел, психолого-педагогічних часописів і теоретичних розробок, узагальнено основні тенденції, обгрунтовано причини та необхідність розвитку дошкільних закладів (захоронок) різного підпорядкування на межі ХІХ - ХХ ст. Досліджено концепції відомих учених і практиків Я.Давіда й А.Шицувни - "наука про речі" та "психологічне вивчення дітей". Визначено та розкрито теоретико-методичні та організаційні засади навчально-виховного процесу в різних типах навчальних закладів, створених офіційними структурами (освітніми управліннями воєводств), благодійними та релігійними товариствами (у різних жіночих монастирях) та світськими особами. Розглянуто проблему підготовки дітей до школи за умов спеціально змодельованого процесу дошкільного виховання, що грунтується на використанні спадщини польської теорії та практики дошкільної педагогіки. На підставі проведених емпіричних досліджень вирішено наступні завдання: досліджено доцільність створених перших методів діагностування дітей; апробовано систему занять, спрямованих на підготовку дітей до школи; виявлено ефективність впливу експериментальних методик на визначення якостей дитини; розкрито особливості залежності розвитку дитини від взаємодії компонентів "вихователь - дитина - батьки". Запропоновано авторські розробки дидактичних матеріалів з урахуванням специфіки дошкільної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4ПОЛ)
Шифр НБУВ: РА312478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Акуленко А.А. 
Параметри внутрішнього лексикону дитини шкільного віку: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.А. Акуленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Структурні та семантичні параметри лексикону дитини шкільного віку з використанням матеріалів асоціативних експериментів з урахуванням матеріалів словників сучасної української мови (асоціативного, орфоепічного, орфографічного, тлумачного, частотного, фразеологічного). Проаналізовано теоретичний здобуток вітчизняних і зарубіжних лінгвістів про лексикон взагалі та внутрішній лексикон зокрема. Сформульовано визначення поняття "внутрішній лексикон". Розглянуто сучасні концепції розвитку мовлення та мислення. Розкрито суть поняття "мовні компетенції людини". З'ясовано закономірності засвоєння учнями значення слів та стійких сполучень слів. Розглянуто вплив екстралінгвістичних та інтралінгвістичних чинників на впорядкування значеннєвого ядра та периферії лексикону. Висвітлено динаміку розвитку лексикону, описано інтерференційні явища в лексиконі дитини шкільного віку за умов українсько-російського білінгвізму, зокрема функціональної стратифікації мов. Подано класифікацію вербальних асоціацій, у контексті якої розглянуто вплив екстра- та інтралінгвістичних чинників на становлення мовної компетенції, впорядкування та розвиток зв'язків між одиницями внутрішнього лексикону. Проаналізовано синтагматичні та парадитагматичні зв'язки між одиницями лексикону, визначено їх роль у формуванні значення слова, впорядкуванні семантичного ядра та периферії внутрішнього лексикону. З'ясовано динаміку становлення мовної картини світу, яка є ядром мовної свідомості та визначає рівень сформованості учня як мовної особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.52 +
Шифр НБУВ: РА349818

Рубрики:

      
15.

Акчурін О.М. 
Функціональний стан вегетативної нервової системи при гострому та хронічному пієлонефриті у дітей старшого шкільного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Акчурін ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення особливостей вегетативного гомеостазу в дітей віком 12 - 15 років, хворих на пієлонефрит. У 131-ї дитини з цією хворобою та 35-ти дітей контрольної групи визначено вихідний вегетативний тонус шляхом анкетування за О.М.Вейном, досліджено варіабельність серцевого ритму, зокрема, під час проведення кліноортостатичної проби, вивчено добову екскрецію з сечею ванілілмигдальної кислоти. Досліджено роль вегетативних розладів як факторів ризику розвитку гострого та хронічного пієлонефриту, погіршення функціонального стану нирок. Оцінено значення нейрогенних розладів сечовипускання у формуванні вегетативного гомеостазу у разі пієлонефриту та взаємозв'язок симпатичної активності зі станом функції нирок. Висвітлено вплив ренопротекторної терапії інгібітором фозиноприлом - ферментом, який перетворює ангіотензин, на вегетативні показники у дітей з хронічним пієлонефритом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-3 +
Шифр НБУВ: РА354230

Рубрики:

      
16.

Алинкіна Д. Е. 
Розвиток мовленнєвих здібностей дошкільників у різному соціокультурному оточенні: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Д. Е. Алинкіна ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено, що розвиток мовленнєвих здібностей дітей п'ятого року життя (на матеріалі аналізу російської та кримськотатарської мов) відбувається у процесі активної комунікативної діяльності та демонструє загальні тенденції збагачення комунікативних, когнітивних, лінгвістичних і творчих характеристик мовлення. Досліджено взаємозв'язок між ступенем розвитку різних змістових компонентів мовленнєвих здібностей дітей зазначеного віку за умов полікультурного оточення. Охарактеризовано поетапне формування здібностей дітей п'ятого року життя до активного засвоєння рідної мови в процесі двомовного супроводу й апробовано програму впровадження в практику роботи закладів дошкільної освіти засобів ефективного впливу на розвиток означених здібностей дошкільників. Доведено, що ситуація двомовного супроводу мовленнєвого розвитку дитини потребує врахування соціокультурного національного контексту, що передбачає посилення уваги до суб'єктних особистісних механізмів (розвиток мотивів та інтересу до національної мови, самооцінки дитини як партнера у спілкуванні, формування ціннісних орієнтацій у національній культурі).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ч411.382
Шифр НБУВ: РА380565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Аллагі Аніс 
Особливості неонатальної адаптації та оптимізація виходжування передчасно народжених дітей шляхом збагачення раціону харчування їх матерів препаратами йоду: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Аллагі Аніс ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості адаптації у неонатальному періоді передчасно народжених дітей з малою масою. Запропоновано оптимізацію виходжування дітей цієї групи шляхом збагачення раціону матерів-годувальниць в період лактації препаратами йоду. Показано, що у таких матерів в два рази частіше зустрічається патологія щитоподібної залози за даними УЗД. Виявлено у пуповинній крові їх дітей значно знижений рівень гормонів щитоподібної залози, що за умов дефіциту йодного забезпечення матері може негативно впливати на адаптацію новонародженого. Доведено, що збагачення раціону харчування матерів-годувальниць, що народили передчасно маловагових дітей, йодовмістними препаратами значно покращує лактацію, достовірно підвищуючи добову кількість молока та тривалість годування грудьми дитини на першому році життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732.4 + Р714.8
Шифр НБУВ: РА373803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Альперіна В.Ю. 
Психологічні проблеми організації домашнього навчання іноземній мові на ранніх етапах онтогенезу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Ю. Альперіна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості мовленнєвого розвитку дитини в процесі засвоєння іноземної мови на ранніх етапах онтогенезу. Показано можливості раннього засвоєння дітьми іноземної мови та формування психологічного білінгвізму. Експериментально доведено, що мовленнєвий розвиток дошкільника за умов білінгвізму набуває специфічних рис і суттєво відрізняється від розвитку у мономовному середовищі. Виявлено особливості функціонування сім'ї у процесі здійснення раннього навчання. Доведено, що раннє навчання іноземній мові стає значущим фактором мовленнєвого розвитку дитини за умов, коли навчання здійснюється як домашня освіта, а родина включається до даного процесу як цілісна сімейна система. Розроблено психолого-педагогічні засоби та методи організації домашнього навчання іноземній мові, які можна використовувати у процесах організації домашнього навчання дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-91 + Ю984.030.121.7
Шифр НБУВ: РА319240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Аніщук А.М. 
Педагогічні умови оптимізації процесу мовленнєвого самовираження дошкільників різної статі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / А.М. Аніщук ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто нові суспільні вимоги до дошкільної освіти. З'ясовано стан розробки проблеми мовленнєвого самовираження дошкільників різної статі у вітчизняній і зарубіжній науці. Обгрунтовано феноменологію мовленнєвого самовираження у дошкільному дитинстві. Визначено компоненти, критерії за їх показниками, типологію мовленнєвого самовираження дошкільників. Розроблено комплексну модель навчально-виховного процесу, яка передбачає застосування методів і засобів ефективного формування та розвитку у дошкільників потреби у мовленнєвому самовираженні. Змодельовано комплекс педагогічних умов оптимізації даного процесу за умов комунікації. Експериментально доведено, що обгрунтований комплекс таких умов сприяє оптимізації процесу мовленнєвого самовираження дошкільників різної статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.382 + Ч411.336 + Ю952.2-734 +
Шифр НБУВ: РА360780

Рубрики:

      
20.

Антипчук Н.В. 
Журнал "Молода Україна": місце і роль у розвитку української дитячої літератури: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Антипчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та діяльності журналу "Молода Україна" упродовж усього періоду його існування. У контексті українського національного відродження здійснено спробу показати вплив часопису на розвиток дитячої літератури та літературного життя. Висвітлено значущість журналу для української культури в цілому. Розглянуто питання специфічного дитячого наративу в українській літературі на прикладі проаналізованих творів. У журналі реалізовано концепцію дитинства, що зумовлювала довірливе спілкування дорослих і дітей, у межах культурного проекту, що грунтувався на універсальних уявленнях про природу істини, добра, користі, порядності, краси, а також утверджував національні цінності за умов дискримінації української мови та культури. Співробітниками часопису були О.Пчілка, Л.Українка, Г.Григоренко, С.Черкасенко, Н.Кибальчич, С. Васильченко, М.Рильський.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)5-319 + Ч612.4(4УКР)722 г +
Шифр НБУВ: РА354786

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського