Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (251)Реферативна база даних (1375)Книжкові видання та компакт-диски (1639)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>K=ПСИХОЛОГІЧНА$<.>+<.>K=ЗАГАДК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 175
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Нодзельська А.С. 
Взаємозв'язок інфантилізму з психологічною імпотенцією та їх корекція: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.С. Нодзельська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок інфантилізму з психологічною імпотенцією та розроблено методи їх корекції. Розкрито психологічний зміст інфантилізму та психологічної імпотенції, виявлено джерела їх формування, пов'язані з едіпальними залежностями. Доведено особливу роль у даному процесі періоду розвитку від 2-х до 6-ти років, в якому дитина особливо гостро преживає табу на вільне виявлення енергії лібідо, що призводить до її блокування й імпортування. З'ясовано, що інфантилізм і психологічна імпотенція деструктують поведінку суб'єкта, зумовлють ригідність вчинків, пасивність, несамостійність, депресивність. Виявлено глибинні детермінанти формування інфантилізму та тенденцію до психологічної смерті, встановлено їх взаємозв'язок з психологічним захистом, регресивними проявами та принципом задоволення. Доведено ефективність використання системно упорядкованих методик активного соціально-психологічного навчання, адекватних поставленій задачі щодо виявлення глибинних детермінант інфантилізму та психологічної імпотенції у їх взаємозв'язках з метою запобігання та нівелювання регресивних наслідків даних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю952.17 + Ю949.2 с +
Шифр НБУВ: РА356378

Рубрики:

      
2.

Сирятська Т.О. 
Виконавська інтерпретація в аспекті психології особистості музиканта-артиста: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Т.О. Сирятська ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено психолого-аналітичний аспект особистості виконавця, який є взірцем артистичної діяльності. Грунтуючись на динамічній концепції особистості (за Е.Фроммом) та концепції іншого М.Бахтіна, екстрапольованих на матеріал виконавського мистецтва, опрацьовано теоретичні положення класичної характерології за документами щодо діяльності видатних музикантів минулого К.М.Вебера, М.Глінки, піаністів А.Рубінштейна, С.Рахманінова, Г.Гульда, В.Софроницького. Це уможливлює моделювання процесів і механізмів психології особистості через визначення її базових концептів ("характер", "темперамент", "артистична енергія"). Запропоновано дефініції понять "інтерпретація", "особистість інтерпретатора", "артистична енергія". Виявилось, що всі творчі особистості мали певний тип акцентуації (за типологією К.Ленгарда), який не лише пояснює особливості його психототипу, але й спрямовує та увиразнює семантику виконавської інтерпретації (через взаємодію рис темпераменту та характеру). Зазначено, що цей процес не є лінійним, спрощеним - він впливає на трактовку авторського тексту та трансформує його зміст опосередковано, але закономірно та на об'єктивному підгрунті. Ідеальним є збіжність "образу автора" з виконавським Я. В інших випадках виконавське мислення виокремлює трансформацію авторського Я, слухач відчуває певні зміни у традиції виконання. Це простежено на чотирьох виконавських версіях Шостої прелюдії Ф.Шопена: А.Корто, С.Ріхтера, В.Софроницького, М.Аргеріх. Психологічна структура особистості є енергетичною системою, що також увиразнює семантичну спрямованість інтерпретації як кінцевого результату діяльності музиканта-артиста. Закон структурної тотожності (конгруентності) між акцентуйованими рисами особистості та типом інтерпретації визначає характер взаємодії та доповнює усталену в інтерпретології типологію виконавців, розвиває існуючі ідеї К.Мартинсена, Е.Кречмера, Д.Рабіновича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.712 + Ю945.442 +
Шифр НБУВ: РА356946

Рубрики:

      
3.

Бедь В.В. 
Використання адвокатом-захисником психологічних знань у кримінальному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / В.В. Бедь ; Нац. акад. внутр. справ МВС України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Висвітлюються теоретичні і прикладні аспекти проблеми використання психологічних знань адвокатом-захисником для підвищення ефективності кримінального процесу. На основі праць юристів, психологів та досліджень автора розкриваються суть психологічного пізнання у кримінальному процесі, його юридичні й психологічні передумови, аналізуються особливості застосування психологічних знань адвокатом. Здійснена психологічна характеристика адвокатської діяльності та її вимог до особистості, на основі проведеного дослідження розроблена психограма адвоката-захисника. Викладено рекомендації і пропозиції щодо психологічного забезпечення адвокатської діяльності, яке повинне здійснюватись по таких напрямах : 1) залучення адвокатом різних форм психологічного пізнання (використання можливостей психологічної консультації, висновків судово-психологічної експертизи, взаємодія з фахівцем-психологом); 2) безпосереднє використання психологічних знань адвокатом, який отримав психологічну підготовку. Остання передбачає розвиток загальної психологічної культури та формування спеціальної психологічної підготовленості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)16

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Созонюк О.С. 
Детермінанти розвитку психологічної культури вчителя початкової школи: Автореф. дис.... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.С. Созонюк ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні підходи до розуміння детермінації якості особистості вчителя. Розкрито специфіку поняття "психологічна культура вчителя початкової школи", викладено сутнісні характеристики детермінантів її розвитку. Розроблено концептуальну структурно-функціональну модель психологічної культури вчителя початкової школи. Експериментально досліджено особливості сформованості та дії показників екзо-, онто- та ендодетермінантів її розвитку. Описано особистісно детерміновану модель розвитку психологічної культури вчителя початкової школи. Наведено методичні рекомендації щодо цілеспрямованого розвитку психологічної культури вчителя початкової школи як фактора підвищення ефективності його психолого-педагогічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91 + Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА321558

Рубрики:

      
5.

Рудь В.О. 
Епідеміологічна та клініко-психологічна характеристика суїцидальної поведінки осіб в загальній популяції населення Полтавської області з урахуванням геліогеофізичних факторів та біологічних ритмів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.О. Рудь ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено епідеміологічне дослідження суїцидальної поведінки у загальній популяції Полтавської області за період 1957 - 2004 рр. Досліджено особливості впливу цирканнуальної ритміки та геліогеофізичних факторів на частоту самогубств і суїцидальних спроб, переглянуто та уточнено роль соціально-демографічних і біологічних факторів у формуванні та реалізації суїцидальної поведінки. На підставі комплексного вивчення поведінки 123-х пацієнтів, які здійснили суїцидальну спробу та знаходились на обстеженні та лікуванні в психіатричному стаціонарі, визначено клініко-психопатологічні, психологічні та біоритмологічні особливості суїцидальної поведінки. Встановлено наявність десинхронізації вегетативних функцій у обстежених, питому вагу певних циркадіанних типів залежно від провідного психопатологічного синдрому, ступеня серйозності суїцидальної спроби, психологічних характеристик пацієнтів. Визначено критерії суїцидального ризику та суїцидального рецидиву, на підставі яких розроблено систему корекції та профілактики суїцидальної поведінки з урахуванням індивідуального біоритмологічного статусу та сезонності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА343977

Рубрики:

      
6.

Раджабова С.Ш. 
Ідентифікація та її вияв у особистісній проблемі суб'єкта: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / С.Ш. Раджабова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен ідентифікації й особливості їх вияву в особистісній проблемі суб'єкта. Висвітлено теоретичні підходи до проблеми ідентифікації у контексті її впливу на формування та розвиток психіки особистості, зроблено їх порівняння з тлумаченням феномену ідентифікації в аспекті психодинамічного підходу. Проаналізовано роль ідентифікації суб'єкта зі значущими людьми в аспекті міжособистісної взаємодії. Виявлено глибинно-психологічні особливості ідентифікації суб'єкта з первинними лібідними об'єктами, доведено її зв'язок з умовними цінностями, ідеалізованим "Я", об'єктними відношеннями. Вивчено вплив ідентифікації на формування особистісної проблеми суб'єкта, яка грунтується на внутрішній суперечливості психіки, що пов'язана з такими тенденціями: "до сили" і "до слабкості", "до життя" та "до психологічної смерті", "до людей" і "від людей" (психологічна імпотенція). Поглиблено уявлення про особистісну проблему суб'єкта у контексті її взаємозв'язку з ідентифікацією як формою захисту, що має поведінковий, когнітивний та емотивний рівні. Завдяки адекватно підібраним прийомам, які застосовуються у межах методу активного соціально-психологічного навчання (АСПН), доведено можливість вияву ідентифікації в особистісній проблемі суб'єкта. Обгрунтовано необхідність проходження майбутніми психологами-практиками глибинно-психологічної корекції за методом АСПН з метою нівелювання деструктивного впливу ідентифікації суб'єкта з первинними лібідними об'єктами на його психіку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА360290

Рубрики:

      
7.

Колодочка В. В. 
Історико-культурні передумови становлення Полтавської психологічної школи у XIX - XX ст.: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / В. В. Колодочка ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що наукову школу у психології слід розглядати за структурно-змістовними, формальними, географічними й етнопсихологічними критеріями. Проведено дослідження, що психологічна думка та наука на Полтавщині впродовж XVIII - XX ст. пройшла еволюцію через ряд етапів і знайшла своє відображення у розвитку теологічного, філософського, літературного, мовознавчого та сучасного наукового напрямів Полтавської психологічної школи, яка знаходиться на завершальному етапі свого становлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мельник О.А. 
Історико-психологічна реконструкція картини світу людини княжої доби (на матеріалі текстів "Правда Руська"): автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О.А. Мельник ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Зроблено історико-психологічну реконструкцію картини світу людини княжої доби на матеріалі текстів "Правда Руська", визначено ключові психологічні настанови даного періоду, висвітлено уявлення про образ людини у книжній писемності цієї епохи. Вперше здійснено історико-психологічну реконструкцію картини світу людини, образу людини у ментальному просторі княжої доби, зокрема у текстах "Правди Руської". Проаналізовано психологічні уявлення досліджуваного періоду, розглянуто їх тематичну спрямованість. Розкрито психологічний зміст уявлень про сутність та покликання людини у ментальному просторі даної суспільної формації. Простежено процес трансформації поняття провини та відповідальності у формі канонізованих правових приписів. Проаналізовано уявлення про образ людини в аксіологічному вимірі соціокультурного буття давньоруської формації у контексті правничих відносин. Визначено основну лінію антропологічної проблематики у писемній спадщині давньоруської доби у контексті культури Київської Русі. Розкрито теоретичні уявлення про природу та покликання людини та прагнення її до гармонії як інваріантної матриці пізнавально-практичних пошуків давньоруських авторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4УКР)41
Шифр НБУВ: РА371767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шевчук Н.М. 
Клініко-параклінічна характеристика віддалених результатів "хімічної екзогенної інтоксикації": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.М. Шевчук ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Аналізуються результати багаторічного катамнестичного спостереження за дітьми, які перенесли унікальне захворювання - "Чернівецьку хімічну хворобу" та проведений багатофакторний аналіз основних факторів ураженості "органів-мішеней" при цій загадковій хворобі. З позицій ретроспективного аналізу гострого періоду "ЧХХ" та даних тривалого клінічного моніторингу пропонуються варіанти лікування та попередження можливих негативних наслідків "ЧХХ", що було впроваджено в практику та може бути використано у випадку появи нових невідомих захворювань ймовірно хімічної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.608.51

Рубрики:

      
10.

Грінвальд С. Г. 
Клініко-психофеноменологічна та медико-психологічна характеристика клінічних психотерапевтичних ефект-синдромів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 19.00.04 / С. Г. Грінвальд ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено механізми формування, функціонування та руйнації кліничних психотерапевтичних ефект-синдромів (КПЕС). Описано п'ять сімейств КПЕС, однорідних за особистісним фактором й виділено шість груп КПЕС, що якісно відрізняються. Побудовано нову класифікацію КПЕС, що базується на психотерапевтичній семіотиці та дозволяє прогнозувати динаміку функціонування КПЕС. Вперше описано нові КПЕС, що дозволяє створити цілісну систему впливу на КПЕС: подані клінічні описи, характеристики, критерії диференційної діагностики абероадверсивного, ортоагітивного, вікарно-компенсаторного агітивного, амітокон-грегантного, гіпобулічного, псевдоагітивного, гіпермнестичного КПЕС. Розроблено диференційно-діагностичні, клініко-психофеноменологічні, психофізіологічні та медико-психологічні принципи відмежування КПЕС. Встановлено механізми розвитку кожного КПЕС та виявлено шляхи впливу на них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093-57
Шифр НБУВ: РА372393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мамедова А.І. 
Когнітивно-семантична і комунікативно-функціональна організація німецької народної загадки: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.І. Мамедова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено номінативну та комунікативну організацію німецької народної загадки (ННЗ) як продукт мовно-креативної діяльності етносу. Доведено, що міждисциплінарні дослідження сприяють вивченню лінгвопоетичної природи ННЗ, з'ясуванню її пареміологічних властивостей і просодичних параметрів. ПЗ побутує у пареміологічному фонді лінгвокультури у вигляді двох основих жанрів - віршованого та прозового. У номінативному аспекті розглянуто механізм референції, який базується на процесі кодування та декодування інформації у бінарній структурі "загадка - відгадка", типи та види логіко-смислових відношень між ними, а також шляхи та способи концептуалізації об'єктів позамовної дійсності, що зумовлює відбір ціннісних домінант і сприяє їх впрорядкуванню у вигляді специфічної концептосистеми. У межах комунікативного аспекта описано прагмасемантичні властивості ННЗ (актуальне членування, комунікативний динамізм, актомовленнєвий потенціал) з подальшим акцентуванням уваги на її предикативній організації (темпоральності, модальності, персональності) та синтаксичному аранжуванні (простих, паратактичних, гіпотактичних реченнях).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-70 + Ш3(4НІМ)-654 +
Шифр НБУВ: РА361905

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Голубова Т.Ф. 
Комплексна медико-психологічна реабілітація дітей, які постраждали від надзвичайних ситуацій, на санаторно-курортному етапі: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Т.Ф. Голубова ; Крим. республ. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено систему заходів комплексної медико-психологічної реабілітаціі з метою підвищення ефективності відновлювального лікування за санаторно-куруротних умов дітей, які постраждали від різних надзвичайних ситуацій, з урахуванням особливостей адаптаційно-компенсаторних механізмів організму. Серед постраждалих від техногенних катастроф виділено три групи, а саме: прогностично сприятливу, динамічного нагляду та ризику. У дітей, які постраждали від надзвичаних ситуацій природного й антропогенного характеру, виділено групу з синдромом психовегетативної напруги. Вивчено особливості призначення загальноприйнятих курортних процедур (грязьових аплікацій, хлоридних натрієвих, "перлинних" ванн, купання у морі та басейні). Розроблено методики з еферентної, антиоксидантної та імунокоригувальної терапії. Удосконалено методики фізіотерапевтичного впливу з використанням розроблених препаратів з натурної мулової сульфідної грязі. Запропоновано використовувати "спірулінові ванни", групову психокорекцію, що дозволило одержати більш високу ефективність санаторно-курортного лікування. Розроблено методику кількісного, бального оцінювання здоров'я та його зміни під впливом проведеної медичної реабілітації, за динамікою інформативних клінічних, функціональних і лабораторних показників, яка дозволяє встановити ефективність лікування у постраждалих дітей. Розроблено програму комплексної медико-психологічної реабілітації, яка базується на диференційованому підході до вибору алгоритму санаторно-курортного лікування залежно від характеристики основного ушкоджувального чинника надзвичайної ситуації, наявності гострого або хронічного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7 + Р733-54 +
Шифр НБУВ: РА358755

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Гродзинська О.Ю. 
Конструктивно-географічний аналіз сприйняття ландшафтів і регіонів України: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.Ю. Гродзинська ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади та комплекс методів дослідження сприйняття ландшафтів, регіонів, геоекологічних проблем, наукових географічних понять. Показано, що сприйняття цих феноменів пов'язане між собою і знайдено форми, в яких людина їх сприймає. У сприйнятті ландшафту провідну роль відіграють його базові перцепційні риси: складність, загадковість, узгодженість, просторовість, ідентифікованість. За цими рисами людина визначає привабливість ландшафту, якій надається значення його інтегральної перцепційно-когнітивної характеристики. Індивідуальне сприйняття регіональної диференціації території відображається картою ментального районування, а групове (колективне) сприйняття - картою вернакулярного районування. У сприйнятті людьми геоекологічних проблем простежується залежність між оцінкою ступеня її гостроти і ступенем її образності. Ефективними інструментами врахування закономірностей сприйняття людиною географічних феноменів є ландшафтне планування, формування позитивного іміджу регіонів, визначення пріоритетів регіональної екологічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР) +
Шифр НБУВ: РА367528

Рубрики:

      
14.

Захарова Н.В. 
Лінгвокультурологічні особливості українських і німецьких народних загадок: структура, семантика, прагматика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Н.В. Захарова ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Установлено структурну, семантичну та прагматичну специфіку українських і німецьких народних загадок, що вивчаються шляхом поєднання структурального, лінгвокультурологічного та когнітивно-дискурсивного підходів до цих текстових явищ. З'ясовано статус народної загадки як лінгвокультурного феномена та виявлено засоби й особливості вербалізації національно-культурного компонента її змісту у зіставлюваних мовах. Запропоновано розглядати народну загадку як текст, який належить до нерозгорнутих форм втілення фольклорної свідомості, що репрезентують культурно значущі смисли як неподільне ціле. Відзначено, що специфіку функціонування аналізованих народних загадок у мовленні визначають прагматичні особливості їх організації. Розкрито задіяні у загадках шляхи та засоби концептуалізації та лігвокультурної інтерпретації навколишнього світу українською та німецькою спільнотами, які подано як відповідні концептосистеми. Встановлено базові концептуальні структури, які одержують мовну актуалізацію у корпусі текстів українських і німецьких народних загадок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-654 + Ш3(4НІМ)-654 +
Шифр НБУВ: РА364011

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Тимченко О. І. 
Людина в мовному просторі української загадки : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. І. Тимченко ; НАН України, Ін-т мовознав. ім. О.О. Потебні. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено компоненти глибинної структури загадок. Досліджено антропоморфні загадки, об'єктом кодування яких виступають образи явищ природи, рослин, тварин і предметів. Визначено в загадках про людину лексичні одиниці з семантичних сфер, пов'язаних з явищами природи, рослинами, тваринами та предметами, назви яких ужиті для кодування образу людини. Охарактеризовано механізм створення метафоричного та метонімічного кодування. З'ясовано, що загадки як одиниці, якими кодуються образи відгадок за допомогою опису певної життєвої ситуації, змодельовано та класифіковано у вигляді фреймів. Обгрунтовано розмитість категорій буття у мовному просторі даних текстів. Показано аніропоцентризм людського світобачення та поглиблено вивчення семантики паремійних текстів, культурних стереотипів і механізмів категоризації дійсності в мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-315 + Ш3(4УКР)-654
Шифр НБУВ: РА369968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Бабенко О.М. 
Медико-психологічна реабілітація жінок з небажаною вагітністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Бабенко ; АМН України. Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено психологічний, гормональний статус і адаптаційні можливості організму жінок з небажаною вагітністю. Вивчено гормональний гомеостаз до та після переривання вагітності, а також статеву конституцію жінок та її зв'язок з небажаною вагітністю. Встановлено, що ці жінки мають генетично обумовлене підвищення сексуальної активності, яке у разі раннього початку статевого життя призводить до зростання вірогідності появи небажаної вагітності. Вивчено кореляційні зв'язки між показниками гормонального та психологічного стану цих жінок. На підставі оцінки виявлених порушень подано наукове обгрунтування та впроваджено комплекс заходів щодо психологічної реабілітації жінок, які прервали небажану вагітність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.1-57
Шифр НБУВ: РА318211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Свиридова В. В. 
Медико-психологічна реабілітація жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / В. В. Свиридова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 36 с.: рис. — укp.

Вперше з позицій системного підходу досліджено проблеми медико-психологічної реабілітації жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах. Встановлено, що актуальний психологічний стан жінок у перед- і ранньому післяопераційному періоді характеризується наявністю синдрому психоемоційної напруги з різним клінічним наповненням і соціально-психологічним аранжуванням залежно від стану подружніх стосунків. Описано клінічні прояви порушень сексуального здоров'я жінок та їх чоловіків до і після оперативного втручання. Встановлено, що сексуальні порушення спостерігаються практично у всіх жінок як до-, так і післяопераційному періоді, проте їх клінічний зміст, ступінь вираженості та соціально-психологічне аранжування залежить від стану подружніх стосунків. Виділено клінічні варіанти та форми сексуальної дезадаптації подружньої пари, в якій дружина перенесла операцію на внутрішніх геніталіях. Доведено, що психічний стан жінок після перенесенного оперативного втручання на внутрішніх статевих органах пов'язаний з об'ємом операції, а також зі станом їх подружніх стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-82 + Ю949.241 + Р715.76
Шифр НБУВ: РА383396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Трегубова Н.О. 
Медико-психологічна реабілітація психовегетативних розладів у робітників атомно-енергетичного комплексу в умовах санаторію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Н.О. Трегубова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості психовегетативних розладів у робітників атомно-енергетичного комплексу. Розроблено принципи побудови заходів відновлювальної терапії реабілітації. На підставі комплексного клініко-психопатологічного, психодіагностичного й електрофізіологічного дослідження вивчено клінічні, соціальні, соціально-психологічні, особистісно-психологічні особливості у хворих з психовегетативними розладами. Установлено особливості центральної та церебральної гемодинаміки в обстежених хворих за даними реоенцефалографії та гемодинамічними показниками. Виділено провідні патогенетичні механізми психовегетативних розладів, які визначають їх клінічну маніфестацію. Розроблено систему патогенетично обгрунтованої відновлювальної терапії та реабілітації хворих з різними формами зазначених розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-54 + Р124.507 +
Шифр НБУВ: РА349173

Рубрики:

      
19.

Осокіна О.І. 
Медико-психологічна характеристика невротичних розладів у музично-педагогічних працівників: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.І. Осокіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного обстеження 152-х музично-педагогічних працівників з невротичними розладами, у межах якого виконано клініко-психопатологічні, клініко-анамнестичні, психодіагностичні та психогігієнічні дослідження. З використанням клініко-динамічного підходу виявлено практичну значимість розмежування невротичних розладів на два етапи: субклінічних проявів і клінічно виражених форм. Вивчено клініко-психопатологічні особливості невротичних розладів, розкрито роль виробничих і соціально-побутових психотравмуючих факторів на їх розвиток. Типологізовано особливості особистості музично-педагогічних працівників з невротичними розладами, розкрито роль емоційного вигоряння і низького рівня самоактуалізації у формуванні даної патології. Виділено два варіанта "сценічного дискомфорту": синдром афективних порушень і реакцію сценічної тривоги, встановлено їх діагностичні критерії, описано клінічну структуру, визначено клініко-динамічні та психологічні особливості. Науково обгрунтовано критерії діагностики та розроблено диференційовану систему профілактики та психотерапевтичної корекції невротичних розладів у музикантів-педагогів, зроблено її апробацію та доведено ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5 + Ю948.43-99-05 + Щ31 р:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА358156

Рубрики:

      
20.

Баженов О.С. 
Медико-психологічна характеристика різних форм соматоформних розладів (психодіагностичні особливості, патопсихологічні механізми формування, принципи психотерапевтичної корекції): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.С. Баженов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

За результатами комплексного клініко-психопатологічного, патоперсонологічного, патопсихологічного соціально-психологічного вивчення одержано дані щодо етіологічних факторів розвитку, клініко-психопатологічної структури та механізмів формування різних форм соматоформних розладів. Визначено синдромальну структуру сучасних форм сомато-формних розладів, описано їх клініко-психопатологічні особливості. Досліджено деякі патопсихологічні механізми формування та патоперсонологічні кореляти соматоформних розладів. Виявлено особливості соціального функціонування даної категорії хворих. З використанням системного підходу науково обгрунтовано принципи патогенетичної психотерапії хворих на соматоформні розлади. Здійснено апробацію запропонованої системи та доведено її високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948 + Р645.093.3-57 +
Шифр НБУВ: РА341596

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського