Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (703)Реферативна база даних (4030)Книжкові видання та компакт-диски (356)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ВПЕВНЕНІСТЬ$<.>+<.>K=СОБІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 90
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Київ [Електронний ресурс] : короткий топонімічний довідник / уклад. Л. Пономаренко, О. Різник.. - К. : Павлім, 2003. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київ. Короткий топонімічний довідник — довідкове видання, що містить відомості щодо декількох сотень назв київських місцевостей, передусім тих, за словами авторів, де зараз існує житлова або промислова забудова і які становлять найбільший інтерес щодо походження своїх назв та історичної долі. Основне коло питань, які прагнули висвітлити автори довідника — це визначення територіальних меж певної місцевості (район міста, перелік основних вулиць і площ, які пролягають по її території), походження назви, основні віхи історії, сучасний вигляд і перелік інших міських об'єктів, які втілили в собі назву цієї місцевості. Довідник розрахований на широке коло читачів.



Кл.слова:
вулиця -- площа -- бульвар -- проспект

   Тип видання:   словник   
2.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   підручник   
3.

Адорно, Т. В.
Теорія естетики [Електронний ресурс] / Т. В. Адорно. - К. : Основи, 2002. - 518 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Теорія естетики" видатного німецького філософа. соціолога та музикознавця Теодора Адорно (1903-1969) не менш суперечлива й певною мірою парадоксальна. ніж світ, у якому ми живемо. Автор поєднує найвищий ідеалізм із суто догматичним матеріалізмом та детермінізмом. Попри неактуальну нині полемічну спрямованість і свій характер "речі в собі". твір буде цікавий усім, хто прагне збагнути незбагненне, наблизитись до розуміння тієї великої загадки, яку називають мистецтвом.



Кл.слова:
матеріалізм -- ідеалізм -- детермінізм

   Тип видання:   підручник   
4.

Романов, М.
Как поймать ее в Сети [Електронний ресурс] / М. Романов. - СПб. : Питер, 2007. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Мих. Романоff - небезызвестный теоретик движения "За реабилитацию застенчивых юношей" ("ЗаРаЗЮ!"). Укрепил советом не одну робкую душу. Будучи педагогом по призванию, систематизировал и творчески переработал опыт величайших соблазнителей прошлого (Казановы, Дон Жуана, герцога Мальборо), а также выдающихся практиков современности (Уоррена Битти, Сергея Иванникова, Виктора Постникова). Трансформировал разрозненные записки на упаковках презервативов в серию развесистых руководств, которые в умелых руках собьют с толку любую." Известные СМИ Вторая книга из серии практических руководств для начинающего соблазнителя посвящена самому прогрессивному способу знакомства - интернет-пикапу. Из очередного компактного труда с высокой удельной плотностью ты узнаешь: - как отыскать девушку в Интернете; - как читать между строк и "между пальм" (техника раскодирования пляжных снимков красавицы); - как вести изысканный диалог, наполненный куртуазными двусмысленностями; - как разжечь в девушке огонь страсти посредством маленьких черных палочек и крючочков (букв); - как создать свой уникальный образ и манеру поведения - виртуальные и реальные. И многое, многое другое, необходимое современному соблазнителю!



Кл.слова:
впевненість у собі -- знайомство -- поведінка -- сексуальність

   Тип видання:   підручник   
5.

Турченко, Ф. Г.
Історія України [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Ф. Г. Турченко. - К. : Генеза, 2010. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Запитання перед текстом параграфа покликані активізувати та актуалізувати вашу пізнавальну діяльність. Рубрика «Документи і матеріали» дозволяє конкретизувати, доповнити, ілюструвати навчальний текст параграфа, знайомить вас із різними інтерпретаціями історичних процесів в українських землях на початку ХХ ст., сприяє розвитку ваших умінь проблемно-пошукового та творчого характеру, надає можливості для організації самостійної навчальної роботи. Рубрика «Персоналії» містить біографічний матеріал, призначення якого – викликати інтерес до історичних діячів, життя та діяльність яких були пов’язані з Україною. Ми хочемо допомогти вам зрозуміти, що історію творили люди з різними характерами, почуттями, емоціями, складним шляхом пошуку істини. Рубрика «Запитання і завдання» дозволяє закріпити навчальний матеріал, сформувати базові знання та необхідні предметні компетенції з курсу історії України, розвинути вміння аналізувати, порівнювати, систематизувати, узагальнювати історичну інформацію, робити висновки. Система запитань і завдань сприяє формуванню критичного ставлення до історичних подій, явищ і процесів, виробленню самостійних суджень та вмінь аргументувати й оцінювати ту чи іншу історичну реалію, виховувати в собі почуття впевненості у власних силах.



Кл.слова:
XX століття -- історичні події

   Тип видання:   підручник   
6.

Звиняцьковський, В. Я.
Світова література [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів : рівень стандарту / В. Я. Звиняцьковський, Т. Г. Свербілова, О. Є. Чебанова. - К. : Освіта, 2010. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед вами підручник, автори якого поставили собі за мету розкрити закономірності й особливості розвитку одного з видів мистецтва — літератури. Розвиток письменства завжди пов’язаний із розвитком читацтва. ХІХ століття — Золотий Вік літератури, коли читання стає масовим. Однак процес читання літератури ніколи не переривався, його розвиток продовжується і сьогодні. У цьому навчальному році, як і в минулому, основний зміст наших студій складатимуть історія літератури, літературний процес. У ході літературного процесу відбуваються становлення і розвиток літературних (художніх) напрямів.



Кл.слова:
письменник -- проза -- поема

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Котляр, М. Ф.
Київський літопис XII століття [Електронний ресурс] : історичне дослідження / М. Ф. Котляр. - К. : Ін-т історії України НАНУ, 2009. - 316 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Складова частина Південноруського ізвода кінця XIII - початку XIV ст., що звичайно публікується за Іпатіївським списком XV ст. Київський літописний ізвод не має собі рівних в давньоруськом письменстві за різноманітністю і багатством історичної інформації й надзвичайно високими літературно-художніми властивостями Досі в науці немає єдності поглядів щодо структури і джерел цієї видатної пам'ятки давньоруської літератури XII ст. Автор висуває і розвиває думку, що Київський літопис складається в основному з великих і малих воїнських повістей, з'єднаних суто літописними статтями. Він пропонує розроблену ним структуру пам'ятки, вказує її джерела, розкриває її можливості в дослідженнях з давньоруської історії. Праця розрахована на науковців - істориків і філологів, - викладачів вузів, студентів і на широкий загал любителів минувшини.



Кл.слова:
Київ -- Русь

   Тип видання:   підручник   
8.

Арістотель
Політика [Електронний ресурс] / Арістотель. - К. : Основи, 2005. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Арістотелева концепція нової найзагальнішої політичної науки містить у собі не тільки дослідження етичного значення держави, а й емпіричне дослідження як політичних, так і соціальних елементів тодішніх державних устроїв, їхніх комбінацій і наслідків, що, природно, випливають із цих комбінацій.



Кл.слова:
держава -- політичний устрій

   Тип видання:   енциклопедія   
Категорія: Будівництво   
9.
 


Пустиннікова, І. С.
Середньовічні замки Європи [Електронний ресурс] / І. С. Пустиннікова, Н. Ю. Безпалова. - Х. : Мікко-Сервіс, 2010. - 160 с.. - (Ілюстрована енциклопедія)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Замки, спорудженні сотні років тому, донині вражають своєю могутністю і величчю. Для того щоб зрозуміти, хто і для чого будував ці фортеці, потрібно уявити собі середньовічну Європу. Це були ледь освоєні, напівдикі землі; античні міста вже лежали в руїнах, а міські центри щойно зароджувалися. Відчуйте неповторний шарм середньовічної Європи завдяки сторінкам ошатної і захопливої книги.



Кл.слова:
фортеця -- брама

   Тип видання:   методичний посібник   
10.


За цілковиту українізацію! [Електронний ресурс] : (Чому треба вивчати українську мову та як її треба вивчати). - Д. : Видання Дніпропетровського ОК Л.С.К.М.У, 1929. - 23 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура випущена у далекому 1929 році у Дніпропетровську, під егідою Обласного комітету ЛКСМУ (Ленінської комуністичної спілки молоді України [у подальшому- комсомол- "коммунистический союз молодежи"]). У той час українські комуністи як переважно вихідці з народу обстоювали українську культуру і виступали за всестороннє впровадження української мови. У передмові автори пишуть: "Цей порадник має на меті дати короткі відомості, що необхідні починаючим студіювати українську мову. Тут накреслено шляхи, які ведуть до її засвоєння. Необхідно лише кожному вибрати свій найбільш доцільний шлях... Треба твердо засвоїти собі абсолютну потребу українізації, і, виходячи з цього, накреслити план самовивчення української мови". Якби не Голодомор та війна, українізація була б дійсно тотальною, оскільки її обстоювала переважаюча більшість українців.



Кл.слова:
український народ -- відродження мови

   Тип видання:   словник   
11.


Новий англо-український та українсько-англійський словник [Електронний ресурс] / уклад. В. Ф. Малишев, О. Ю. Петраковський. - Х. : Єдинорог : Світовид : Промінь, 2000. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Новий англо-український та українсько-англійський словник містить у собі близько 60 000 слів і фразеологічних зворотів. Він розрахований на вивчаючих англійську мову, зокрема для потреби учнів середніх шкіл, ліцеїв, студентів вищих навчальних закладів, аспірантів та наукових працівників. У словнику вміщено найуживанішу лексику сучасної української та англійської мов загальнолітературного і розмовного характеру. Видання доповнене словником усталених словосполучень англійської мови.



Кл.слова:
слово -- переклад -- фразеологічний зворот

   Тип видання:   життєпис   
12.

Борзенко, О. І.
Біографії українських письменників [Електронний ресурс] / О. І. Борзенко, М. П. Сподарець. - Х. : Веста, 2007. - 45 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Невелика, але корисна книжка, яка містить у собі біографії відомих українських письменників.



Кл.слова:
видатна людина -- письменник -- біографія

   Тип видання:   наукове видання   
13.


Злочини комуністичної Москви в Україні вліті 1941 року [Електронний ресурс]. - Дрогобич : Відродження, 1991. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника ввійшли відомості про знищення органами НКВС політичних в'язнів в Україні під час відступу радянських військ влітку 1941 р. Наводяться списки загиблих. До книги ввійшли відомості про знищення органами НКВС політичних в'язнів в Україні під час відступу радянських військ влітку 1941 р. Ця книга не для людей із слабкими нервами! Такий "букет" тортур і катувань навіть важко собі уявити, не те щоб пережити. Ті жахіття, що тут описуються, не вкладаються у голову, це щось нереальне! Те звірство, яке чинили московські нелюди-кати — нами не забуто!



Кл.слова:
український народ -- геноцид -- трагічна історія

   Тип видання:   підручник   
14.

Базилевич, В. Д.
Макроекономіка [Електронний ресурс] / В. Д. Базилевич, К. С. Базилевич, С. О. Баластрик. - К. : Знання, 2007. - 703 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автори підручники ставили собі за мету дати студентам базові знання з теорії функціонування та розвитку макроекономічних систем, показати соціальну зумовленість виникнення відомих нині теоретичних концепцій з макроекономіки, їхні сильні сторони та обмеженість, узагальнити здобутки світової та вітчизняної мак-роекономічної науки. Кожна суттєва макроекономічна проблема розглядається всебічно, з позицій різних економічних шкіл та напрямів. Особлива увага приділяється кейнсіанству та неокласичним підходам до економічного аналізу. У додатках наводяться таблиці з основними макроекономічними показниками розвитку економіки України в роки незалежності.



Кл.слова:
ресурс -- кругообіг -- прибуток -- гроші

   Тип видання:   підручник   
15.

Престон-Мэф, К.
Фотографирование живой природы [Електронний ресурс] : практическое руководство / К. Престон-Мэф. - М. : Мир, 1985. - 165 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автори підручники ставили собі за мету дати студентам базові знання з теорії функціонування та розвитку макроекономічних систем, показати соціальну зумовленість виникнення відомих нині теоретичних концепцій з макроекономіки, їхні сильні сторони та обмеженість, узагальнити здобутки світової та вітчизняної мак-роекономічної науки. Кожна суттєва макроекономічна проблема розглядається всебічно, з позицій різних економічних шкіл та напрямів. Особлива увага приділяється кейнсіанству та неокласичним підходам до економічного аналізу. У додатках наводяться таблиці з основними макроекономічними показниками розвитку економіки України в роки незалежності.



Кл.слова:
фотографія -- пейзаж -- експозиція -- композиція

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Вагин, И.
Лучшие психотехники успеха [Електронний ресурс] / И. Вагин. - СПб. : Питер, 2009. - 224 с.. - (Как помочь себе самому)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Игорь Вагин - известнейший психолог, президент и академик Академии иррациональной психологии, академик Международной академии информатизации. Перед вами уникальная книга, в которой собраны наиболее эффективные психологические техники Игоря Вагина. С их помощью вы избавитесь от чувства страха и вины, обидчивости, гнева и ненависти. Вы определите свои жизненные цели, укрепите уверенность в себе, научитесь преодолевать любые препятствия! Освоив разнообразные техники общения, вы сможете вызывать к себе симпатию и доверие, при необходимости отражать психологические атаки.



Кл.слова:
психологія -- впевненість -- почуття -- спілкування

   Тип видання:   методичний посібник   
17.

Орлов, М.
Кредитування: що треба знати підприємцям [Електронний ресурс] / М. Орлов, С. Сегеда. - К. : Центр комерційного права, 2004. - 96 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед вами практичний посібник із серії "Юридична абетка підприємця", що її випускає Центр комерційного права, організація, діяльність якої спрямована на комплексний розвиток комерційного (підприємницького) права в Україні. У посібнику подається короткий виклад найсуттєвіших питань, пов'язаних з кредитуванням вітчизняного бізнесу. Розглядається не обхідність та доцільність кредитування на різних етапах розвитку бізнесу. Значну увагу приділено порівнянню кредитування з іншими способами залучення капіталу, а також характеристиці різних спо собів отримання позичкових коштів. Проаналізовано податкові наслідки залучення різних видів позичкових коштів та ті офіційні про цедури, дотримання яких вимагається чи може вимагатися для от римання цих коштів. Особлива увага приділяється реєстрації кре дитів, отриманих з за кордону, та обмеженням, пов'язаним зі здійсненням пов'язаних з ними виплат. Видання містить відомості про кредитну документацію. У наведеному матеріалі враховано як останні зміни в українському законодавстві (станом на середину 2004 року), так і сучасна банківська практика. Посібник допоможе вітчизняним підприємцям приймати зважені рішення щодо кредитування та розвитку власного бізнесу.



Кл.слова:
кредитування -- банківська практика

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Карманов, Є. В.
Банківське право України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Є. В. Карманов. - Х. : Консум, 2000. - 464 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей навчальний посібник автор розглядає як частину загального навчального комплексу, ідея створення якого тісно пов'язана з широкомасштабною перебудовою економіки України Для успішного й швидкого завершення цього процесу необхідна велика кількість фахівців міжнародного рівня У сучасних умовах не можна собі уявити фахівця в економічній сфері, який не володіє відповідною правовою культурою.



Кл.слова:
валютна операція -- банк -- готівка

   Тип видання:   підручник   
19.

Соколов, Ю. А.
Формирование себестоимости продукции в бухгалтерском и налоговом учетах [Електронний ресурс] / Ю. А. Соколов. - М. : АЛЬФА-ПРЕСС, 2005. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге получили отражение вопросы признания расходов, их классификации и группировки в соответствии с последними изменениями налогового законодательства, направленными на сближение бухгалтерского и налогового учетов. Настоящее издание, не ограничиваясь простым перечислением состава расходов, включаемых в себестоимость продукции, более направлено на решение практических задач ее формирования, как на отдельных участках, так и в целом по предприятию. Изложение материала сопровождается множеством практических примеров с фрагментами заполнения журналов-ордеров в бухгалтерском и аналитических регистров в налоговом учете.



Кл.слова:
витрата -- собівартість продукції

   Тип видання:   художня література   
20.
 


Керрол, Л.
Аліса в Країні Чудес [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Л. Керрол. - К. : А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2001. - 67 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Колись давно майже півтораста років тому, коли й прабабусі твоєї не було ще на світі, жила собі в Англії дівчинка на ймення Аліса Ліддел. Аліса мала тата, маму, двох сестричок і кицьку Діну. А ще вона мала гувернантку, яка мешкала в них у домі спеціально, аби навчати сестричок Ліддел добрих манер. Бо ж не такто воно легко навіть якщо ти вже опанувала всі чотири арифметичні дії й умієш провідміняти іменник "миша", запам' ятати назубок усі незліченні правила щоденної ґречності: як робити при знайомстві кніксен, і як за столом ніколи не брати першого кусня собі (навіть коли на солодке подають сливовий пудинґ!), і як ніколи не забалакувати першою до дорослих, а мовчати, доки вони самі не заговорять до тебе, і як розмовляти правильною й гарною мовою, без жоднісінького словапаразита (ти ж знаєш, як важко їх позбутися, усіх отих "ну" і "карочє")... На кожен твій крок існує якесь неписане правило: порушиш зостанешся не тільки без десерту, а й без обіду взагалі! Атож, тогочасною Англією правила королева Вікторія, і правила вона довше за будького з британських королів аж шістдесят чотири роки: від 1837го по 1901й, так що ціла та доба згодом дістала в історії назву "вікторіанської". Коли англійці тепер кажуть на щось чи на когось "вікторіанський", це те саме, що сказати незворушний і застебнутий на всі ґудзики. Ось у таку добу й випало жити Алісі Ліддел.



Кл.слова:
література -- класична література -- проза -- пригоди
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського