Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (25)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (186)Реферативна база даних (3609)Книжкові видання та компакт-диски (582)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>K=КОСМІЧНИЙ$<.>+<.>K=ПРОСТІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 513
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самойлов О.В. 
Автор та герой як суб'єкти поетичного буття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.В. Самойлов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Теоретично висвітлено суперечності, що виникає у разі традиційного приписування автору можливості завершення та створення "цілого" поетичного буття. Ця суперечність полягає в тому, що сам автор залишається принципово незавершеним, тому що він не входить у простір, який завершується. Але позиція автора є постійно мінливою і виключає саму можливість створення ним "цілого" поетичного буття, передбачає, водночас з цим, створення "цілого" самого автора. Це означає вихід зі сфери естетичного, цілком включеного в кореляцію "я - інший", тобто, добровільну відмову від продовження акту уявлення, здатного в суттєвій формі явити через судження про "прекрасне" предмет цього судження і, водночас, здатного в чуттєвій формі створити через судження про "високе" предмет цього судження. Якщо предмет судження про "прекрасне" займає позицію "іншого", пояснюваного судженням з позиції "я", що повністю вписується у кореляцію "я - інший", то предмет судження про "піднесене" і саме судження про нього одне і те ж, що порушує закономірності кореляції "я - інший". За відсутності наявних доказів існування предмета судження про "піднесене", можна повірити в його існування, тим самим вийти за межі кореляції "я - інший", віднести предмет "піднесеного" до предметів віри, що існують поза кореляцією "я - інший". Це дозволяє говорити про архітектоніку віри, як про надархітектоніку, що містить у собі архітектоніку естетичного об'єкта (кореляції "я - інший") і дозволяє автору, зберігаючи свою тілесну обмеженість, завершувати поетичне буття: створювати "ціле" героя та "ціле" автора. Тобто, автор, втілений в образ, стає автором-творцем, що займає позажиттєву/позазнаходжувану позицію щодо хронотипів зображуваного і зображувального світів, а не з'являється відразу як автор-творець, минаючи стадію автора, втіленого в образ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.12 + Ш401.131
Шифр НБУВ: РА311553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ісаєнко О.С. 
Агресія в системі комунікації "мати - дитина" як фактор соціальної дезадаптованості молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.С. Ісаєнко ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані про структуру та динаміку агресивної комунікації у парі "мати - дитина". Досліджено феномени невербальної комунікації матері й дитини, в яких описано особливості інтервенції матері в простір дитини під час навчання. Визначено залежність показників соціальної дезадаптованості молодшого школяра від проявів агресії в комунікації матері та дитини. Визначено складний характер залежності, за якої соціальна дезадаптованість школяра пов'язана з високим і низьким рівнем агресії у парі "мати - дитина". Проаналізовано конструктивні аспекти агресії, емпірично обгрунтовано дезадаптивну роль дефіцитарної агресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю956-994-06-734 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА351588

Рубрики:

      
3.

Барліт О.О. 
Аксіологічні засади ставлення школярів до природи у вітчизняній педагогічній теорії та практиці (кінець XIX - початок XX століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.О. Барліт ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено педагогічну проблему вдосконалення сучасної системи екологічної освіти школярів на основі інтеграції прогресивних здобутків вітчизняної педагогічної теорії та практики кінця XIX - початку XX ст. у навчально-виховний процес. На підставі ретроспективного аналізу педагогічних концепцій вітчизняних науковців розвинуто педагогічну модель формування аксіології природи (О. Герд, М. Сумцов), грунтуючись на етнокультурній варіативності й інвайронментальних чинниках (С. Русова, І. Стешенко), етико-естетичних і психологічних механізмах єднання людини з природою (Б. Грінченко, М. Грот). Доведено необхідність застосування аксіологічного підходу як продукту синтезу наукового філософського, педагогічного, психологічного, культурологічного знання, що передбачає взаємодію всіх суб'єктів освіти та їх ставлення до світу за етичними принципами, доповнює простір навчання та виховання ціннісними настановами та відкриває можливості для етноантропологічного спрямування екологічної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч421.352.27 +
Шифр НБУВ: РА362803

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Олійник О.Г. 
Антиномія категорій "свій" / "чужий" у просторі української народної чарівної казки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.Г. Олійник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

З використанням матеріалу текстів українських народних чарівних казок, опублікованих переважно у виданнях другої половини XIX - початку XX ст., у контексті категорії модельованої бінарної опозиції "свій"/"чужий" проаналізовано особливості структурної поетики їх художнього простору. З метою з'ясування семантики антиномії "свій" і "чужий" простір досліджено специфіку функціонування ритуалу переходу в українських народних чарівних казках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-615.1 +
Шифр НБУВ: РА351126

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шарипін А.В. 
Антропологізм і когнітивна семантика: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.02 / А.В. Шарипін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Розроблено концепцію інтертеоретичних структур когнітивного простору людини. Проаналізовано причини, що протидіють інтегруванню феномену цілісності у простір міждисциплінарного дискурсу. Зазначено, що метатеоретичне виродження ліній демаркації стає наслідком епістемологічної невизначеності філософського антропологізму, розроблення інтертеорії когнітивної дії усталює апроксимацію до синтетичної філософії людини та дозволяє виявити межі інтеграції антропологічного принципу. Особистість як інтенціональна система організована згідно з принципом редукції до стану невизначеності (мережної архітектури). Активні та пасивні наміри подвійно ущільнюють каузальні зв'язки світу. Поле когнітивної взаємодії семантичного вузла у життєвому світі оформляється за допомогою інтенціональної геометрії. Геометричну форму інтенцій, правила їх посилення, інваріанти фіксують когнітивні наміри природничих наук, когнітивні теорії мови, моралі, суспільства, комунікації. Можливість їх практичного впровадження досліджено на прикладі еволюції поглядів на природу "ефіру" (вкладеність семантичних мереж концептів). Відображення інертеоретичних структур науки та філософії ілюмінує "інтеграційні межі" особистості: цілісність монади інтенціонального вузла, діади каузальних інтенцій світу та тріади когнітивних інтенцій тіло - інтенція - свідомість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.26 + Ю252:Ш103.2 + Ш103.1 + Ш100.33 +
Шифр НБУВ: РА361904

Рубрики:

      
6.

Зіборова Д.А. 
Антропологія та поетика тривалості у контексті філософії іншого: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Д.А. Зіборова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

На підставі концепцій суб'єктивної темпоральності виділено три антропологічні моделі співвідношення часу та суб'єктивності, які виходять за межі спільного бачення внутрішнього часу як тривалості й утворюють разом смисловий простір атропології тривалості. Показано, що дані моделі характеризуються акцентом на певному модусі часу, а саме: минулого, теперішнього або майбутнього, що зумовлює антропологічні характеристики. Модель "антропології пам'яті" експлікується на матеріалі філософії тривалості А. Бергсона, модель "антропології діалогу" грунтується на діалогічній філософії (М. Бубера, Ф. Розенцвейга, О. Розенштока-Хюссі, Ф. Ебнера), а модель "антропології Іншого" реконструйовано на підставі філософії Е. Левінаса. Досліджено трансформацію антропологічних характеристик у даних моделях тривалості. Увагу приділено аспекту інтерсуб'єктивності, виявлено його зв'язок зі сприйняттям тривалості та розглянуто як основний чинник процесу суб'єктивації. Запропоновано виділення антропологічних моделей тривалості як можливої методології аналізу сучасного стану філософської антропології. Проаналізовано поетику антропології тривалості як зміну мови, методів і умов побудови філософського та літературного тексту, зумовлену зміною парадигм теморальної антропології. На підставі аналізу поетики показано, що процес вкорінення у культурі антропологічних настанов відбувається як зміна мови висловлювання, спричинена трансформацією уявлення про суб'єктивну темпоральність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю212.132 + Ю223.32 +
Шифр НБУВ: РА363784

Рубрики:
 Час 

      
7.

Мацулевич О.Є. 
Апроксимація дискретно представлених кривих у полярній системі координат за критерієм найменших граничних відхилень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.Є. Мацулевич ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено апроксимацію спіралеподібних дискретно представлених кривих (ДПК) у полярній системі координат за критерієм найменших граничних відхилень (НГВ). Розглянуто неперервну НГВ-апроксимацію на підставі перенесення в простір параметрів та вивчено властивості цього перенесення. Запропоновано методи лінійної та багатовимірної НГВ-апроксимації, складено алгоритми визначення параметрів функції-апроксиманта. Запропоновано спосіб апроксимації на базі дискретних представлень спіралеподібних ДПК, який не потребує визначення параметрів НГВ-спіралі. Досліджено дискретну НГВ-апроксимацію спіралеподібних ДПК у полярній системі координат без урахування вигляду модулювальної функції на базі побудови опуклих опорних ДПК. Запропоновано способи дискретного НГВ-моделювання складених спіралеподібних ДПК, корекції прямолінійних ділянок апроксимуючої кривої, а також ітераційний спосіб побудови НГВ-розв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3 + Ж111.3 +
Шифр НБУВ: РА324887

Рубрики:

      
8.

Коваліско Н.В. 
Багатовимірний аналіз стратифікаційних порядків: автореф. дис. ... д-ра соціол. наук : 22.00.03 / Н.В. Коваліско ; Харк. нац. ун-т ім. В.Каразіна. — Х., 2010. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано оригінальний підхід до аналізу стратифікаційних порядків суспільства на підставі вітчизняного та зарубіжного досвіду вивчення соціальної нерівності. Висвітлено перспективи використання даного підходу, описано його основні кон'юнкції, множинність стратифікаційних порядків та їх реконфігурацію у суспільствах, що трансформуються. На підставі аналізу результатів емпіричних досліджень виявлено характер стратифікаційних процесів у Львові та Донецьку. Виділено основні соціальні страти та визначено їх стратифікаційні профілі, встановлено ступінь консистентності/неконсистентності статусних позицій у різних соціальних стратах. Проаналізовано самоідентифікаційні практики львів'ян і донеччан, характерні для них типи мобільної поведінки, життєві стратегії та рівень соціальної адаптації індивідів з різних страт. Особливості структурування соціуму інтерпретовано у контексті взаємозв'язків між різними стратифікаційними порядками, які характеризуються неоднаковою здатністю диференціювати простір нерівності регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*341.12
Шифр НБУВ: РА369998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Пішко О.Ф. 
Багатоступінчасті сповільнюючі системи та їх застосування в клінотронах міліметрових та субміліметрових хвиль: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Ф. Пішко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Запропоновані теоретичні та експериментальні методи аналізу електродинамічних характеристик специфічного класу періодичних структур - відкритих багатоступінчастих сповільнюючих систем. Значну увагу приділено теоретичному обгрунтуванню особливостей формування полів в таких системах та експериментальному підтвердженню одержаних результатів. Ці системи впроваджені в клінотронах з квазіоптичним розподіленим виводом енергії. Запропоновані та реалізовані чисельні алгоритми, які допомогають моделювати та оптимізувати простір взаємодії таких клінотронів. Створені та досліджені генератори мм та субмм діапозону довжини хвиль - клінотрони з квазіоптичним розподіленим виводом енергії. Ці генератори мають рівень потужності, який значно перевищує рівні потужності, отримані на приладах подібного типу. Вирішені питання узгодження випромінювання генератора з квазіоптичними лініями передачі, запропонована модифікація генератора з коригуючою випромінювання лінзою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

      
10.

Пасмор Ю. В. 
Бібліотечно-інформаційне забезпечення правової науки в Україні: напрями консолідації: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Ю. В. Пасмор ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано реалізацію багаторівневої консолідації через посилення системних зв'язків між правовими бібліотеками на засадах професійних бібліотечних об'єднань та координації й кооперації діяльності бібліотек з іншими інформаційними установами й організаціями. Розвинуто уявлення про комунікаційний простір правової науки через грунтовне вивчення особливостей діяльності суб'єктів, що генерують наукову інформацію, документопотоки в їх структурно-семантичній, цільовій визначеності, аналіз стану інфопотоків та інфопотреб користувачів за умов поширення технології комунікаційної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.19:Х
Шифр НБУВ: РА380696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Волковинська Т.В. 
Валютно-фінансові відносини в західноєвропейському інтеграційному процесі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.В. Волковинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проаналізовано наявну теоретичну базу процесу європейської економічної інтеграції, систематизовано знання щодо закономірностей та особливостей її розвитку за умов глобалізації світогосподарських процесів. Розкрито економічну сутність валютно-фінансових відносин у процесі інтеграції країн-членів Європейського Союзу (ЄС), об'єктивні передумови й етапи їх розвитку, вплив на систему сучасних міжнародних економічних відносин. Досліджено умови, причини, цілі та завдання створення Економічного і Валютного союзу країнами-членами ЄС, ефективність його функціонування, економічні та соціальні наслідки для кожної окремої країни-учасника єврозони, а також регіонального угруповування у цілому. Розглянуто механізм формування та розвитку європейської валютно-фінансової інтеграції, його інституційно-функціональну структуру, елементи, проблеми та напрямки удосконалення. Охарактеризовано регіональні та міжнародні наслідки, перспективи і проблеми європейської валютно-фінансової інтеграції, її вплив на процес формування майбутньої міжнародної фінансової архітектури, а також процес трансформації та адаптації валютно-фінансових систем східноєвропейських країн - майбутніх членів ЄС. Визначено основні форми та напрямки подальшого поглиблення співробітництва України з ЄС у валютно-фінансовій сфері для реалізації стратегічного курсу нашої держави на поступову повномасштабну інтеграцію в європейський економічний, а також валютно-фінансовий простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826
Шифр НБУВ: РА312634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шарандаченко А. С. 
Варіативність вокалізму і консонантизму в американських засобах масової інформації (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі дикторського мовлення): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А. С. Шарандаченко ; Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова. — О., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Визначено, що вивчення реалізації американського вокалізму та консонантизму в мовленнєвому континуумі є однією з актуальних проблем сучасної лінгвістики внаслідок нерозривного взаємозв'язку між породженням і сприйняттям мовлення у процесі комунікації. Завдання теоретичної та практичної розробки проблеми варіювання звуків за реалізації норм стандартної вимови й об'єктивного аналізу вимовних варіантів на матеріалі дикторського мовлення постає одним з важливих завдань сучасної фонетичної науки. Зазначено, що високий ступінь варіативності приголосних і голосних в акцентованій позиції є основною особливістю реалізації сегментного рівня дикторського мовлення в американських засобах масової інформації. Внесені корективи до існуючого уявлення про вокалічний і консонантний простір мовлення дикторів, носіїв американської вимовної норми, свідчать про якісну зміну системи за останні 40 - 45 років, що перебуває у відповідності з загальним принципом безперервного мовного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 +
Шифр НБУВ: РА380753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шпілінська О.Л. 
Випадкові фрактальні множини з марковськими подрібненнями в R: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / О.Л. Шпілінська ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2007. — 22 с. — укp.

Побудовано імовірнісний простір випадкових множин з марковськими подрібненнями з реалізаціями у фіксованому відрізку. Встановлено критерій несепарабельності за Матероном випадкових множин з марковськими подрібненнями. Доведено невипадковість розмірності Хаусдорфа - Безиковича й одержано формулу для клітинної розмірності випадкових реалізацій множин з марковськими подрібненнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.51,0 +
Шифр НБУВ: РА349902

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Ульченко Т.В. 
Високорухливі ін'єкційні розчини на модифікованому в'яжучому для захисту транспортних споруд від водопритоку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.В. Ульченко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2006. — 26 с. — укp.

Уперше встановлено закономірності структуроутворення модифікованої полімерної матриці на основі алкілрезорцина, що полягають у полімеризації іонного характеру з проміжним утворенням карбоіона та передачею у гідратне середовище наповнювача, що сприяє ущільненню полімерної матриці розчину. Доведено, що оптимізація структури полімерної матриці, ін'єкційного розчину з заданими експлуатаційними характеристиками здійснюється створенням умов для взаємодії полімеру з новоутвореннями активного наповнювача, які кольматують поровий простір. Висвітлено особливості формування контактного шару між модифікованою алкілрезорциновою зв'язуючою речовиною та мінеральним наповнювачем, товщина якого залежить від виду мікронаповнювача. Описано механізм підвищення фізико-механічних характеристик модифікованого полімерного розчину (ПР), розроблено технологію захисту транспортних споруд від водопритоку з застосуванням ПР на модифікованій зв'язуючій речовині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О11-06 +
Шифр НБУВ: РА342912

Рубрики:

      
15.

Логвиненко О.О. 
Відкритість економічної системи транзитивного типу як чинник її просторової динаміки в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.О. Логвиненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано двоїстість просторового виміру економічної системи, яка полягає у єдності та взаємодії його природної та соціальної складових. Розкрито зміст категорії "економічний простір" як сукупності відносин між людьми з приводу руху вартості між територіально відокремленими політико-адміністративними утвореннями у процесі використання економічних ресурсів. Запропоновано класифікацію якісних станів економічного простору залежно від його щільності. Систематизовано форми прояву сучасної регіоналізації економічної діяльності, відповідно до суб'єктів її стимулювання. Визначено основні наслідки посилення неадекватності сучасного економічного простору в Україні викликами, що висуває його глобалізація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 + У50 +
Шифр НБУВ: РА360255

Рубрики:

      
16.

Каріна О.М. 
Віртуальна реальність: онтологічний статус: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.01 / О.М. Каріна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено онтологічний статус, основні онтологічні характеристики віртуальної реальності, встановлено особливості віртуальної реальності, представленої технічними засобами. Визначено смислові навантаження, якими наділено поняття "віртуальний" в історії філософії та науковому дискурсі. Виявлено еврестичний потенціал постнекласичної філософії для з'ясування онтологічного статусу віртуальної реальності. Зазначено, що постмодерністська методологія дозволяє визначити віртуальну реальність як інтерактивну, символічну реальність, що містить у собі нестачу реальності та внаслідок цього є умовою пошуку істини, виступає постійним нагадуванням про існування розрізнення між буттям та його формами. Встановлено, що для даного типу реальності характерні нон-фінальна процесуальність та високий креативний потенціал. Обгрунтовано твердження, що на відміну від віртуальної реальності як такої, яка завжди нагадує про існування забуття реальності (буття) у формах її представлення, віртуальна реальність, створена інформаційними та телекомунікаційними технологіями, навпаки, призводить до забуття реальності, стверджуючи можливість абсолютного та вичерпного представлення буття технічними засобами. Зазначено, що внаслідок перманентної процесуальності віртуальної реальності об'єкт, простір, час, причинність у ній інвертуються, знаходяться у процесі постійної зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.221 + Ю212.13 + Ю212.71 + З970.67 в1
Шифр НБУВ: РА331380

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Ковальський Д.Б. 
Вплив дистальних мутацій на конформаційну рухливість ВІЛ-1 протеази: дослідження методом молекулярної динаміки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / Д.Б. Ковальський ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено конформаційну рухливість протеази ВІЛ-1 за різних умов, зокрема фізіологічних, і сформовано уявлення про конформаційний простір протеази ВІЛ-1 у наносекундному часовому інтервалі. На основі розрахунку та аналізу молекулярної динаміки (МД) резистентних дистальних мутантів та порівняння з МД нативної протеази ВІЛ-1 зроблено висновок про існування двох механізмів впливу резистентних мутацій шляхом перерозподілу амплітуди узгоджених рухів та зміни доступних конформаційних рухів. Розроблено методику порівняння колективних конформаційних рухів між двома системами (карта різниць - динамічна крос-кореляційна матриця).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е326.222.232*725 + Р264.919-7 +
Шифр НБУВ: РА339389

Рубрики:

      
18.

Бабінська О.В. 
Вплив євроінтеграційних процесів на розвиток підприємництва в прикордонному регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.В. Бабінська ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасні євроінтеграційні процеси та їх вплив на розвиток підприємництва в прикордонному регіоні (ПР), механізм інтегрування ПР в європейський економічний простір. Висвітлено особливості та наведено перспективи розширення та поглиблення євроінтеграції. Викладено концептуальні підходи до розкриття сутності та змісту поняття "підприємництво", з'ясовано специфіку розвитку підприємництва в ПР у контексті євроінтеграційних процесів. Виконано аналіз і проаналізовано світовий досвід розвитку підприємництва в ПР, охарактеризовано зовнішньоекономічний потенціал ПР в аспекті євроінтеграційних процесів. Розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування підприємницьких структур за умов розширення ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕН)0-131.1 +
Шифр НБУВ: РА342803

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Хлівнюк Т.П. 
Вплив засобів масової інформації на політичний простір сучасної України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.П. Хлівнюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження впливу засобів масової інформації (ЗМІ) на політичні трансформації у суспільстві на підставі аналізу моделей комунікаційних процесів. Досліджено різні підходи до визначення функцій засобів масової інформації у суспільстві. З'ясовано, що вплив, який здійснюють ЗМІ на суспільство, може мати позитивні та негативні тенденції. Зазначено, що ЗМІ можуть бути охарактеризовані як особлива система (інститут) політичної системи, які є каналом інформаційного обміну в суспільстві. Обгрунтовано, що без ефективної діяльності ЗМІ політична система не може стало розвиватися за виключенням тоталітарних систем. Здійснено порівняльний аналіз моделей демократії, а саме: учасницької, захисної, плюралістичної та елітарної. Установлено умови, що поліпшують вільне функціонування ЗМІ у даних демократіях. Виявлено розбіжності у сучасному виборчому законодавстві, що може призвести до конфліктів і суперечок у площині ЗМІ та влади напередодні чергових виборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.22 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356259

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Кольцов М. О. 
Вплив І. Ньютона на формування британської моральної філософії в першій половині XVIII століття: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / М. О. Кольцов ; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто значний вплив наукових і філософських ідей І. Ньютона на таких представників британської моральної філософії, як С. Кларк, Д. Г'юм і Д. Гартлі. Відзначено, що на початку XVIII ст. С. Кларк використовував погляди Ньютона на природу гравітації, його уявлення про абсолютний простір і методологічні розробки для обгрунтування теологічних проблем. Д. Г'юм наголошував на значущості для дослідження питань моралі експериментального методу, антигіпотетичність якого вказує на вплив ньютонівської методології. Д. Гартлі використовував теорію ефіру й експериментальну методологію Ньютона з метою фізіологічного обгрунтування моральної системи та релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ВЕЛ)5-512 + Э210.33
Шифр НБУВ: РА379102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського