До 100-річчя Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського




Біографістика  





Краєзнавство  



Джерелознавство  

Історія  


Політологія  

Держава і право  

Пам’яткознавство  

Заклади культури та історичної пам’яті  

Культура. Мистецтвознавство  













Природознавство  






Сортувати знайдені документи за: назвою датою
ПАМ’ЯТКИ
1.

 ТАРАС ТРЯСИЛО, ФІЛЬМ (1927)
укр. художній німий фільм у жанрі епічної трагедії про повстання Тараса Трясила (Федоровича) 1630 року проти гноблення польської шляхти, знятий Одеською кінофабрикою ВУФКУ (1926) на основі однойменного віршованого роману В. Cосюри; імовірно, найбільш касово успішний укр. фільм того часу в Європі (у франц. прокаті мав назву Les Tartares ("Татари"); у СРСР звинувачений у формалізмі та націоналізмі, у 1937-му перемонтований та озвучений під назвою "Повість про гаряче серце"

2.

 ОСОБНЯК БЕРЕТТІ (КИЇВ) (1848–)
двоповерховий особняк у стилі пізнього класицизму (сучасна адреса – Володимирська, 35), збудований архітектором В. Беретті за власним проєктом і відреставрований за проєктом В. Г. Кричевського за участі його учнів П. Костирка та О. Саєнка (1927); у різні часи приміщення належало Академії наук, ЦК КП(б)У, НКВС, наразі приймальня СБУ

3.

 КОРАН (632–)
центральний релігійний текст ісламу, який мусульмани вважають одкровенням від Бога (Аллаха), перша писемна пам’ятка арабської літератури; складається зі 114 глав (сур), що поділені на вірші (аяти)

4.

 БЕРДИЧІВСЬКИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК

 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського