До 100-річчя Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

«Без “високої”, так би сказати, чи “чистої” науки ні освіта, ні школа, ні популярна література, ні, навіть, публіцистика не можуть держатись на відповідній висоті — се той фундамент, той рівень, по котрому рівняється все. Україна повинна мати академію наук і через неї забезпечити можність зайнятись чистою наукою людям, які виявляють до того потрібний хист і енергію, сотворити національну, чи пак народну, бібліотеку, гідну великої держави, національні архіви й музеї...»
Біографістика  

Краєзнавство  Джерелознавство  

Історія  


Політологія  

Держава і право  

Пам’яткознавство  

Заклади культури та історичної пам’яті  

Культура. Мистецтвознавство  

Природознавство  

 Звідомлення Всеукраїнської Академії наук у Київі за 1927 рік (1928)

адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/0000743


Тип рерусу: Книги

Країна:Україна
Мова(и):Українська

Назва(и):
ЗВІДОМЛЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ НАУК У КИЇВІ ЗА 1927 РІК
Дата(и):1928


 Переглянути документ   


Опис документа:

Звідомлення Всеукраїнської Академії наук у Київі за 1927 рік / Всеукраїнська Академія наук. – Київ: Друк. Всеукраїнської Академії наук, 1928. – 146 с.


1927-й рік збігся з святкуванням десятої річниці Жовтневої Революції та дев'ятим роком існування Української Академії Наук. В цей період Академії було передано ряд будинків в яких змогли розгорнутися академічні установи, що досі містилися в тісних приміщеннях, та устаткувати в них лабораторії для розвитку фізико-математичних і прикладних наук. Для історичних установ подаровано окремий будинок, а будови Києво-Печерської Лаври переобладнано в т.з. "Музейний Городок", де левову частку відведено музеям Академії Наук, незважаючи, що там уже містилася академічна друкарня і філія Всенародної Бібліотеки. У "Звідомленнях" за 1927 рік секретарі Відділів подають звіт про засідання Ради Академії Наук, наукове життя та діяльність кожного з Відділів АН.

1927-й год совпал с празднованием десятой годовщины Октябрьской Революции и девятым годом существования Украинской Академии Наук. В этот период Академии был передан ряд домов в которых смогли развернуться академические учреждения, что до сих пор находились в тесных помещениях, и оборудовать в них лаборатории для развития физико-математических и прикладных наук. Для исторических учреждений подарено отдельный дом, а строения Киево-Печерской Лавры переоборудовано в т.н. "Музейный Городок", где львиную долю отведено музеям Академии Наук, несмотря на то, что там уже находилась академическая типография и филиал Всенародной Библиотеки. В Звідомленнях" за 1927 год секретари Отделов подают отчет о заседании Совета Академии Наук, научной жизни и деятельности каждого из Отделов АН.


      Зміст

 1. Зміст.
 2. 1. Загальний огляд 1927 року. 7-16.
 3. 2. Перший (Історично-Філологічний) Відділ. 17-31.
 4. 3. Другий (Фізично-Математичний) Відділ. 32-63.
 5. 4. Третій (Соціально-Економічний) Відділ. 64-98.
 6. 5. Управа Академії Наук. 99-106.
 7. 6. Особовий склад Академії Наук на 1 квітня 1928 року. 107-129.
 8. 7. Список видань Академії на 1 квітня 1928 року. 130.


Довідки про колективи:

 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

Теми:

 • Національна академія наук


 •  

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського