До 100-річчя Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

«Без “високої”, так би сказати, чи “чистої” науки ні освіта, ні школа, ні популярна література, ні, навіть, публіцистика не можуть держатись на відповідній висоті — се той фундамент, той рівень, по котрому рівняється все. Україна повинна мати академію наук і через неї забезпечити можність зайнятись чистою наукою людям, які виявляють до того потрібний хист і енергію, сотворити національну, чи пак народну, бібліотеку, гідну великої держави, національні архіви й музеї...»
Біографістика  

Краєзнавство  Джерелознавство  

Історія  


Політологія  

Держава і право  

Пам’яткознавство  

Заклади культури та історичної пам’яті  

Культура. Мистецтвознавство  

Природознавство  

Відейко М. Ю. Наукова спадщина Олега Ольжича (2008)

адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/UKR0003325


Тип рерусу: Книги

Країна:Україна
Мова(и):Українська

Назва(и):
НАУКОВА СПАДЩИНА ОЛЕГА ОЛЬЖИЧА
Автор(и):Відейко Михайло Юрійович
Кот Сергій Іванович
Дата(и):2008


 Переглянути документ   


Опис документа:

Відейко, Михайло Юрійович.

Наукова спадщина Олега Ольжича / Михайло Відейко, Сергій Кот. – Київ: Наш час, 2008. – 237 с. : іл. – (Невідома Україна).


Олега Кандибу (Ольжича) по праву вважають символом цілого покоління української молоді, яке у XX столітті щиро та беззастережно присвятило себе українській ідеї та боротьбі за відновлення незалежної української держави. Його творчий шлях, життя і діяльність були спрямовані на віддане та свідоме служіння своєму народові. Науковці у Європі та США знали його як археолога - доктора Кандибу. Хтось захоплювався поезіями О. Ольжича, а товариші по боротьбі за вільну Україну зверталися до нього по-іншому: "Ідеаліст", "Доктор". Однак наукові праці він підписував завжди однаково: "О. Кандиба". У 23 роки захистив докторську дисертацію. Він - учасник міжнародних експедицій, автор півсотні друкованих праць, популяризатор археологічних відкриттів, у тому числі - в Україні. У повному обсязі результати наукових досліджень О. Кандиби в Україні було видано тільки 2007 року. І лише нині є можливість оглянути їх та оцінити з точки зору сучасної археологічної науки.


Довідки про авторів:

 ВІДЕЙКО МИХАЙЛО ЮРІЙОВИЧ
 КОТ СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ

Теми:

  • Археологія
  • Археологи
  • Науковці

  • Персоналії:

     ОЛЬЖИЧ ОЛЕГ


     

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського