До 100-річчя Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

«Без “високої”, так би сказати, чи “чистої” науки ні освіта, ні школа, ні популярна література, ні, навіть, публіцистика не можуть держатись на відповідній висоті — се той фундамент, той рівень, по котрому рівняється все. Україна повинна мати академію наук і через неї забезпечити можність зайнятись чистою наукою людям, які виявляють до того потрібний хист і енергію, сотворити національну, чи пак народну, бібліотеку, гідну великої держави, національні архіви й музеї...»
Біографістика  

Краєзнавство  Джерелознавство  

Історія  


Політологія  

Держава і право  

Пам’яткознавство  

Заклади культури та історичної пам’яті  

Культура. Мистецтвознавство  

Природознавство  

 Волинь і Холмщина 1938-1947 рр. (2003)

адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/UKR0008271


Тип рерусу: Книги

Країна:Україна
Мова(и):Українська

Назва(и):
ВОЛИНЬ І ХОЛМЩИНА 1938-1947 РР.
Автор(и):
Ісаєвич Ярослав (голова редкол.)
Дата(и):2003


 Переглянути документ   


Опис документа:

Волинь і Холмщина 1938-1947 рр. : польсько-українське протистояння та його відлуння : дослідж., док., спогади / НАН України, Ін-т українознавства імені І. Крип'якевича; [редкол.: Я. Ісаєвич (голова) та ін. ; упоряд.: Я. Ісаєвич та ін.]. – Львів: Ін-т українознавства імені І. Крип'якевича НАН України, 2003. – 810, [2] c. – (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність ; 10).


Книга присвячена польсько-українському протистоянню напередодні Другої світової війни, під час нацистської окупації і в перші роки після неї. Основну увагу приділено подіям на Холмщині (головно від часу акції нищення православних церков у 1938 р. до масової депортації українського автохтонного населення в 1945-1947 pp.) і на Волині (головно в 1943-1944 pp., коли конфлікт був найкривавішим). Наводяться також окремі матеріали про Галичину (включно з Надсянням і Лемківщиною), однак ширше питання про події в цьому регіоні будуть висвітлені в окремому томі. Книга включає дослідження, а також добірки документів, спогадів і матеріалів дискусії, що велася напередодні відкриття на Волині 11 липня 2003 р. пам'ятника польським і українським жертвам міжнаціонального конфлікту.


Довідки про авторів:

 ІСАЄВИЧ ЯРОСЛАВ ДМИТРОВИЧ

Довідки про колективи:

 ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ІМЕНІ І. КРИП'ЯКЕВИЧА
 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

Теми:

 • Окупаційний режим (1941–1944)
 • Українське націоналістичне підпілля та повстанський рух 1939–1960 рр.


 • Рубрики:

   ВОЛИНСЬКА ТРАГЕДІЯ
   ВОЛИНЬ
   ХОЛМЩИНА


   

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського