До 100-річчя Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

«Без “високої”, так би сказати, чи “чистої” науки ні освіта, ні школа, ні популярна література, ні, навіть, публіцистика не можуть держатись на відповідній висоті — се той фундамент, той рівень, по котрому рівняється все. Україна повинна мати академію наук і через неї забезпечити можність зайнятись чистою наукою людям, які виявляють до того потрібний хист і енергію, сотворити національну, чи пак народну, бібліотеку, гідну великої держави, національні архіви й музеї...»
Біографістика  

Краєзнавство  Джерелознавство  

Історія  


Політологія  

Держава і право  

Пам’яткознавство  

Заклади культури та історичної пам’яті  

Культура. Мистецтвознавство  

Природознавство  

 LIBRARIA. Архів української періодики онлайн

адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/ukr0011746

адреса матеріалу на Facebook приєднатись до обговорення


Тип рерусу: Газети
 Інтернет-ресурси

Країна:Україна
Мова(и):Українська

Назва(и):
LIBRARIA. АРХІВ УКРАЇНСЬКОЇ ПЕРІОДИКИ ОНЛАЙН
Дата(и):


  Інтернет-ресурс  

Опис документа:

LIBRARIA. Архів української періодики онлайн [Електронний ресурс] / Архівні інформаційні системи. – URL: https://libraria.ua/


LIBRARIA – електронний архів української періодики, що містить значний масив історичної преси, а також наукових і літературно-художніх серійних видань.

Роботу над створенням ресурсу розпочато 2011 року, коли було відскановано перші колекції українських газет. Наразі оцифровано кілька сотень тисяч сторінок понад 400 видань українською, польською, німецькою, їдиш, кримськотатарською та російською мовами, що видавалися у різних регіонах України переважно в 20–40-х роках ХХ ст.

На вебсайті доступні для перегляду не лише цифрові зображення але й розпізнані тексти видань з інтерактивними змістами кожного з чисел, що надає численні пошукові можливості. Окрім морфологічного повнотекстового пошуку, доступний також пошук за назвами видань, географією (регіони та місця) та хронологією видань (конкретні дати або періоди); окремо може бути застосовано пошук за заголовками статей, а також пошук ілюстрацій за підписами до них.


      Зміст

Теми:

  • Пресознавство


  •  

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського