До 100-річчя Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

«Без “високої”, так би сказати, чи “чистої” науки ні освіта, ні школа, ні популярна література, ні, навіть, публіцистика не можуть держатись на відповідній висоті — се той фундамент, той рівень, по котрому рівняється все. Україна повинна мати академію наук і через неї забезпечити можність зайнятись чистою наукою людям, які виявляють до того потрібний хист і енергію, сотворити національну, чи пак народну, бібліотеку, гідну великої держави, національні архіви й музеї...»
Біографістика  

Краєзнавство  Джерелознавство  

Історія  


Політологія  

Держава і право  

Пам’яткознавство  

Заклади культури та історичної пам’яті  

Культура. Мистецтвознавство  

Природознавство  

Єрмоленко С. Я. Мова і українознавчий світогляд (2007)

адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/UKR0001379


Тип рерусу: Книги

Країна:Україна
Мова(и):Українська

Назва(и):
МОВА І УКРАЇНОЗНАВЧИЙ СВІТОГЛЯД
Автор(и):Єрмоленко Світлана Яківна
Дата(и):2007


 Переглянути документ   


Опис документа:

Єрмоленко, Світлана Яківна.

Мова і українознавчий світогляд / С. Я. Єрмоленко; М-во освіти і науки України, НДІ українознав. – Київ: НДІУ, 2007. – 444 с.


У книзі йдеться про актуальне для сучасних гуманітарних знань і для виховання державницької ідеології питання зв’язку мови з українознавчим світоглядом громадян України. Через погляд на мову не лише як на лінгвістичне явище, знакову систему, а й як на ознаку етносу, невіддільну частину історії народу утверджується думка про мову - концентр українознавства. Теоретично обґрунтовано поняття рідної мови, державотворчої функції української мови й проблеми її соціальної престижності; зосереджено увагу на тих аспектах мовотворчості І. Котляревського, Т. Шевченка, Панаса Мирного, У. Самчука, І. Франка, О. Гончара, які засвідчують українознавчий світогляд авторів. Такий самий підхід - виявлення національно-мовної специфіки, особливостей поетичного мовомислення Т. Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко - застосовано в навчально-виховних радіопередачах для старшокласників. Для викладачів, студентів і учнів - усіх, хто цікавиться питаннями універсалізму мови, її зв’язку з національно-мовною свідомістю, світоглядом українців.


Довідки про авторів:

 ЄРМОЛЕНКО СВІТЛАНА ЯКІВНА

Довідки про колективи:

 МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
 НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА

Теми:

 • Українська мова
 • Мовна політика
 • Етнолінгвістика
 • Соціологія


 • Рубрики:

   УКРАЇНСЬКА МОВА


   

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського