До 100-річчя Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

«Без “високої”, так би сказати, чи “чистої” науки ні освіта, ні школа, ні популярна література, ні, навіть, публіцистика не можуть держатись на відповідній висоті — се той фундамент, той рівень, по котрому рівняється все. Україна повинна мати академію наук і через неї забезпечити можність зайнятись чистою наукою людям, які виявляють до того потрібний хист і енергію, сотворити національну, чи пак народну, бібліотеку, гідну великої держави, національні архіви й музеї...»
Біографістика  

Краєзнавство  Джерелознавство  

Історія  


Політологія  

Держава і право  

Пам’яткознавство  

Заклади культури та історичної пам’яті  

Культура. Мистецтвознавство  

Природознавство  

Вестлі Бйорн Війна мого батька (2014)

адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/UKR0005737


Тип рерусу: Книги

Країна:Україна
Мова(и):Українська

Назва(и):
ВІЙНА МОГО БАТЬКА
Автор(и):Вестлі Бйорн
Нікандров Дмитро (пер.)
Щирба Мирослав (пер.)
Тяглий Михайло (ред.)
Котт Метью (авт. предисл.)
Дата(и):2014


 Переглянути документ   


Опис документа:

Вестлі, Бйорн

Війна мого батька / Бйорн Вестлі ; [пер. з норвез.: Д. Нікандров, М. Щирба]; Укр. центр вивч. історії Голокосту. – Київ: Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2014. – 259 c.

Пер. вид.: Fars krig / Bjørn Westlie. - Oslo, 2008.


Під час Другої світової війни молодий норвежець Петтер Вестлі був прихильником нацистських поглядів, як доброволець Ваффен-СС воював на боці Німеччини на Східному фронті. Коли його син Бйорн подорослішав достатньо, аби усвідомити дії батька, то розірвав із ним стосунки. Лише через багато років Бйорн відчув, що у батька нарешті з’явилося бажання розповісти сину про своє минуле. Врешті-решт Петтер Вестлі записав для сина свою історію на аудіокасетах. Ця історія - розповідь про незвичайні стосунки між чоловіком та його батьком, а також про досвід молодих норвежців, набутий упродовж військової служби після нападу Німеччини на Радянський Союз. Автор ретельно дослідив усі доступні йому історичні джерела, щоби порівняти розповідь батька з відомими фактами про трагічне минуле. Він також здійснив подорож слідами свого батька - по тих місцях України, де бойові загони загарбників, до яких належав, зокрема, і Петтер Вестлі, скоїли злочини проти сотень тисяч мирних місцевих жителів, передусім - євреїв України.


Довідки про авторів:

 КОТТ МЕТЬЮ
 ТЯГЛИЙ МИХАЙЛО

Довідки про колективи:

 УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ

Теми:

  • Окупаційний режим (1941–1944)


  • Рубрики:

     НОРВЕГІЯ


     

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського